IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vrati se na cijenu po kojoj sam kupija, sada će ponovno tamo gdje sam planirao da prodam!
[smiley]

dan je pametniji od noći

zanima me kada je dividend day ili je možda prošao

bit će bolje................

ZSE uživo: IGH osvojio više od pet posto
Dopunjeno 28.05 12:37!

Par minuta poslije podneva promet dionicama na Zagrebačkoj burzi premašio je 16 miljiuna kuna, dok je Crobex u podne iznosio 3872,16 bodova i upisivao rast od 0,73 posto. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


zanima me kada je dividend day ili je možda prošao

Nemoj mi reč da si lovac na dividendu….???

na 4300 sve prodajem...

Znimljivo, a likvidnosti ni za dasak vjetra kao vani.
I sada stoji, kuda li ce gore ili dolje, kao da se neda nikome preko 11 400,00.
Mada me veseli, sto se kupnja polako i sigurno slaze i nema vise tolikih iskrcavanja
kao na ATPL i DLKV!
Imaju neki dionica koliko zelis:)

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...

obogatit ću se na dividendi [thumbsup]

bit će bolje................

Da li bi mozda netko mogao iznijeti fundamentalne pokazatelje IGH u odnosu na druge građevinare? Dakle brojke koje su bitne vezano za precijenjenost/podcijenjenost. Ispričavam se ako to već postoji na forumu. Postoje naime fundamenti na netu al ne znam što treba gledati/uspoređivati.

meandar


Da li bi mozda netko mogao iznijeti fundamentalne pokazatelje IGH u odnosu na druge građevinare? Dakle brojke koje su bitne vezano za precijenjenost/podcijenjenost. Ispričavam se ako to već postoji na forumu. Postoje naime fundamenti na netu al ne znam što treba gledati/uspoređivati.

ma ja bih ti mogao "puknuti" fundamente, ali to ti ne bi baš puno pomoglo ( barem meni nije pomagalo dok sam gledao fundamente ) ……….. moraš uzeti puno više faktora pri izračunu

a to što kažeš da ne znaš što gledati……………..e za to ti preporučam knjigu Benjamina Grahama: Inteligentni investitor, meni je puno pomoga, valjda će i tebi

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

http://www.poslovni.hr/80155.aspx

F. Gregurić u NO IGH zbog veza s Rusijom

Franjo Gregurić bit će novi član Nadzornog odbora IGH, neslužbeno doznajemo. Na to mjesto ga je predložila uprava na čelu s Jurom Radićem.

Presudni utjecaj za predlaganje Franje Gregurića bile su njegove veze u Rusiji na koju se IGH intezivno širi, među ostalim i nedavnim poslom od 100 milijuna eura za projektiranje hidroelektrana na rijeci Argun. Gregurić i Radić dugo se poznaju i kada je Gregurić polako počeo nestajati iz središta javne scene, suradnja s IGH se i dalje nastavljala. Nije poznato je li i Franjo Gregurić jedan od dioničara IGH, kao ni koga će zamijeniti u Nadzornom odboru. NO je prihvatio Radićev prijedlog i Gregurićevo imenovanje još treba potvrditi Skupština društva. Sadašnji članovi NO-a IGH su Petar Đukan (bivši direktor IGH), Ivan Lejo (najveći dioničar), Zvonimir Lisac (predsjednik udruge za mehaniku tla i geotehniku i zaposlenik IGH), Slavko Kojić (bivši IGH-ov djelatnik, suradnik Milana Bandića i pročelnik za financije Zagreba), Aleksandar Čaklović (član uprave autoceste Zagreb – Macelj, bivši zaposlenik IGH), Ivanka Brunetta (zapolenica IGH) i Ivan Banjad (zaposlenik IGH i Građevinskog fakulteta). U to društvo ulazi Gregurić koji će ostati zapamćen kao premijer Vlade nacionalnog jedinstva između 1991. i 1992. godine koji je na to mjesto podnio ostavku. Prije devedesetih je vodio državnu tvrtku Astra, njeno predstavništvo u Moskvi. Iz tog doba potječu i njegove jake veze u tadašnjem SSSR-u, a danas u Ruskoj Federaciji. Radio je na rukovodećim položajima u Chromosu, bio generalni direktor Ine, u dva navrate predsjednik NO-a Elke. Gregurića mnogi smatraju jednim od najutjecajnih ljudi 90-ih godina u Hrvatskoj i povezivali su ga s brojnim privatizacijama. Franjo Gregurić jučer nije bio dostupan za komentar o razlozima ulaska u Nadzorni odbor IGH.

Vaš link

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

REDOVITU GODIŠNJU GLAVNU SKUPŠTINU
INSTITUTA GRAĐEVINARSTVA HRVATSKE d.d., Zagreb, Janka Rakuše 1, koja će se održati u ponedjeljak 14. srpnja 2008. u 12 sati u prostorijama Instituta građevinarstva Hrvatske, d.d., Zagreb, Janka Rakuše 1.
Za Redovitu godišnju glavnu skupštinu direktor predlaže
Dnevni red:
1. Razmatranje i usvajanje: temeljnih financijskih izvješća za 2007. godinu što su ih utvrdili Uprava i Nadzorni odbor Društva, izvješća revizora Društva, izvješća Uprave o stanju Društva te izvješća Nadzornog odbora.
Ad 1) Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se usvoje temeljna financijska izvješća za 2007. godinu, izvješće revizora Društva, izvješće Uprave o stanju Društva te izvješće Nadzornog odbora.
2. Donošenje odluke o uporabi dobiti financijske 2007. godine.
Ad 2) Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se usvoji prijedlog odluke o uporabi dobiti financijske 2007. godine.
3. Donošenje odluke o isplati dividende.
Ad 3) Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se usvoji prijedlog odluke o isplati dividende.
4. Donošenje odluke o isplati posebnih nagrada radnicima Instituta građevinarstva Hrvatske d.d.
Ad 4) Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se usvoji prijedlog odluke o isplati posebnih nagrada radnicima Instituta građevinarstva Hrvatske.
5. Donošenje odluke o izmjeni i dopuni članka 5. Statuta Instituta građevinarstva Hrvatske d.d.
Ad 5) Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se usvoji prijedlog odluke o izmjeni i dopuni članka 5. Statuta Instituta građevinarstva Hrvatske d.d.:
Članak 1.
Članak 5. stavak 1. Statuta dopunjuje se novim djelatnostima koje glase:
– obavljanje stručnih poslova prostornog uređenja
– obavljanje poslova državne izmjere i katastra nekretnina.
Članak 2.
Ostale odredbe Statuta ostaju nepromije­njene.
Članak 3.
Ove izmjene i dopune Statuta stupaju na snagu danom upisa u sudski registar.
Nadzorni odbor ovlašćuje se za utvrđivanje pročišćenog teksta Statuta.
6. Donošenje odluke o davanju razrješnice Upravi Društva.
Ad 6) Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se Upravi dâ razrješnica kojom se odobrava rad u 2007. godini.
7. Donošenje odluke o davanju razrješnice članovima Nadzornog odbora Društva.
Ad 7) Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se članovima Nadzornog odbora dâ raz­rješnica kojom se odobrava njihov rad u 2007. godini.
8. Donošenje odluke o opozivu članova Nadzornog odbora zbog isteka mandata.
Ad 8) Nadzorni odbor predlaže da se usvoji prijedlog odluke o opozivu članova Nadzornog odbora. Opozivaju se zbog isteka mandata sljedeći članovi Nadzornog odbora:
1. Ivan Banjad, član
2. Zvonimir Lisac, član.
9. Donošenje odluke o utvrđivanju broja članova i izboru novog člana Nadzornog odbora.
Ad 9) Nadzorni odbor predlaže da se usvoji prijedlog odluke o utvrđivanju broja članova i izboru novog člana Nadzornog odbora:
Članak 1.
Utvrđuje se da Nadzorni odbor Instituta građevinarstva Hrvatske, d.d. umjesto dosadašnjih 7 (sedam) sada broji 5 članova.
Članak 2.
Za člana Nadzornog odbora bira se:
1. dr. sc. Franjo Gregurić, dipl. ing., rođen 12. 10. 1939., O.I. br. 15131856 MUP Zagreb, Za­greb, Zelenjak 66.
Članak 3.
Mandat izabranog člana Nadzornog odbora utvrđen je Statutom.
10. Donošenje odluke o visini nagrade za rad članova Nadzornog odbora.
Ad 10) Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se usvoji prijedlog o visini nagrade za rad članovima Nadzornog odbora:
I. Utvrđuje se mjesečna naknada članovima Nadzornog odbora za rad u Nadzornom odboru Instituta građevinarstva Hrvatske d.d. za 2008. godinu, i to u istim iznosima koji su utvrđeni odlukom Glavne skupštine od 24. lipnja 1996., s time da članovi Nadzornog odbora koji su zaposlenici Instituta građevinarstva Hrvatske d.d. koji imaju zaključen menađerski ugovor ili aneks ugovoru o radu nemaju pravo na naknadu za rad članova Nadzornog odbora.
II. Navedeni iznosi revaloriziraju se mjesečno sukladno promjeni tečaja euro/kuna, i to preko ± 5%. Naknada će se isplaćivati pri isplati plaće u Institutu gr

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Da se mene pita trebalo bi dodati i točku 12. Povećanje temeljenog kapitala.

New Report

Close