IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Džeparac milijunašima: Deseci tisuća kuna dividende u IGH

Dioničari Instituta građevinarstva Hrvatske dobit će dividendu, i to 75 kuna po dionici. Iako će se toj odluci Nadzornog odbora razveseliti svi dioničari, uvijek je najzanimljivije pogledati koliko će zaraditi veliki igrači čiji udjeli ionako vrijede milijune kuna.

http://www.vecernji.hr/home/manager/3086295/index.do


zadnja 11.700 kuna, koliko je išlo onaj dan nakon ko fol objave o novim poslovima

nije mi jasna računica onog koji je kupio taj dan 150 komada po 13.500 kuna

zanimljivo mi je vidjeti koliko je taj čovjek ljudi prevario, recimo taj koji je kupio 150 komada trenutno je na gubitku 300.000 kuna

prihpodi i dobit opadaju, jasno je u kojem pravcu i dalje ide ova dionica, duboko ispod 11.000 kuna [bye]


ti očigledno i dalje drukaš za pad ove dionice, a sve s ciljem da jeftino uletiš u vlak, ali se bojim da si na krivom kolosijeku! [proud]

nema predaje!!!!!!!

igh je i bit ce jedna od najvecih firmi u svojoj bransi na svijetu ma koliko mi sutjeli o tome [wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ajmo sad jednu kontru pred kraj i pokupiti i ovog sa 23 komada na prodaji.

Dobro večer svima, pozdravljam sve na forumu, te želim reći kako IGH usprkos predviđanjima nekih ovdje na forumu kataklizme, moram razočarati i reći kako je IGH jedna od rijetkih firmi na ZSE gdje se Uprava trudi održavati dobre odnose s investitorima, koja ugovara nove poslove i trudi se probiti u inozemstvo. Netko tko je kupio ogroman paket po 13500 kako se ovdje na forumu govori sigurno nije mislio drugi dan izaći već je uzeo to na duže vrijeme zato malo strpljenja treba.
Uskoro stižu nove vijesti vezane za IGH a do tada pozdrav svima.

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

eto možda nebude most na Pelješcu ,ali mogao bi biti u Boki
http://www.biznis.ba//index.php?option=com_content&task=view&id=32275&Itemid=59

Rast profita 45 posto

Koje poslovne rezultate će ostvariti IGH u 2007. i koje su projekcije za buduće razdoblje?
Nisu još gotovi rezultati za prošlu godinu, ali nam će nam porast profita biti za 45 posto u odnosu na 2006. godinu. Profit će biti između 70 i 80 milijuna kuna, s prihodom nešto manjim od 100 milijuna eura. Ove godine je cilj ostvariti 100 milijuna eura prihoda jer u ovoj godini neće biti tako rapidnih porasta prihoda. Zadovoljan bi bio rastom tvrtke po stopi od 15 posto godišnje. Učinci novih poslova u inozemstvu će se vidjeti tek 2009. i narednih godina. Jako smo stabilni i rast ćemo jer danas imamo ugovorenog posla za dugo razdoblje ispred nas.

Jeftiniji stadion

Ponovno je raspisan natječaj za izgled alternativnog Dinamova stadiona i bit će novi natječaj za izvođača i zatim referendum. Kolike bi uštede trebale biti?

Ako se Maksimir radi po načinima i uvijetima koji su bili na posljednjem natječaju, rekao sam da je jeftinije graditi novi stadion. Siguran sam da će na kraju građani dobiti novi stadion za puno manje novca i to mi je drago kao građaninu Zagreba.

Smatrate li dakle da JPP nije dobro rješenje za stadion?

Tek na osnovu konačnog arhitetktonskog rješenja, napravit ćemo projekt i vidjeti kolika je investicija. Radit ćemo paralelno i na projektu rekonstrukcije, pa će se moći napraviti komparatvina analiza.

Nećemo biti suvlasnici ‘Zagreba na Savi’

Najavili ste da je dogovoreno s Vladom i Gradom Zagrebom zajedničko osnivanje poduzeća za projekt Zagreb na Savi. Hoće li IGH imati udjele?

Ne, neće. U jednom kratkom razgovoru sa mnom su se i premijer i gradonačelnik složili da se veliki projekti ne mogu raditi amaterski. Primjerice, Zagreb na Savi koja bi se bavila kompletnom realizacijom, a udjele bi imali osim Vlade i Zagreba i neke županije. Inžinjerska struka u kojoj je IGH, bila bi stručna, a ne vlasnička potpora. S vlasništvom bi se isključili zbog sukoba interesa iz poslova projektiranja, nadzora, organiziranja gradnje. Treba osnovati što prije i tvrtku Zagreb Metro, ali oni neće imati 700 inženjera, nego će stručne poslove prepustiti struci.

Ne smatrate li da je rano osnivati takve tvrtke kada još nije osigurano i dogovoreno financiranje?
Idejna rješenja, projektiranja i svi ostali pripremni radovi za tako velike projekte traju najmanje tri godine. Mora se što hitnije započeti s pripremama.

izvor: intervju s predsjednikom uprave IGH

kakva su predviđanja za sutra , ima ko kakvu ideju


kakva su predviđanja za sutra , ima ko kakvu ideju

Mislim da će i sutra IGH slijediti Crobex ….

na 4300 sve prodajem...


kakva su predviđanja za sutra , ima ko kakvu ideju

Sve ovisi kak ameri završe. Jer ako padnu mi padamo duplo. A ako porastu stagnacija ili rast ovisi.

Neznam,mislim da tu nema više nekakvih pravila,jer kad su ameri debelo padali mi smo debelo rasli..!!

Dok prvih deset dokupljuje nema straha ( pozicija br. 2, skrbnički račun Zagrebačke banke od 11. 5. do danas ukupno dokupio 196 komada )

New Report

Close