IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Malo pokazatelja za IGH:

P/B 3,59
P/E 21,70
P/EBITDA 7,80
P/S 1,76


Jel može za nas neznalice kratko pojašnjenje u odnosu na trenutnu cijenu?? Fala!

nema predaje!!!!!!!

valentine:

Malo pokazatelja za IGH:

P/B 3,59
P/E 21,70
P/EBITDA 7,80
P/S 1,76

Jel može za nas neznalice kratko pojašnjenje u odnosu na trenutnu cijenu?? Fala!

Obzirom na očekivani growt kako za prihode tako i dobit , po meni iznimno jeftino.
Multiple građevinara kod nas još do nedavno su bile na P/B preko 5,6, a o P/E da i ne govorimo.
I ovdje je slična stvar kao i kod INGR, budučnost je došla , čak bolja od očekivane, ugovoreno brdo novih poslova, a cijena vraćena u prošlost , kada je na temelju tih očekivanja dionica i počela rasti.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

To što je bilo P/B na 5, ne znači kao nešto referentno nešto što bi trebali gledati kao bitno. To su bile vanzemaljske želje.

Ma znam, kod nas je sve super, bio ulaz na 14.000 kuna na 15.000 kuna na 16.000 kuna ili na 7.000 kuna, dionica je uvijek podcijenjena. Upravo zbog takve fame, lažne koje se vrte po forumima i ostalim medijima, gdje se lažnim informacijama služe pojedinci, na tržišta navale mnogi koji pojma nemaju, ali imaju love. Pa cijena ode u nebesa.

Recimo sada fama vlada na tržištu da su margini krivi, pa mirovinci prije, što će biti sljedeće. Jel u Srbiji isto, Sloveniji, Makedoniji? Uvijek se traže krivci, nevjerojatno.

Glavni krivac za pad su iznimno loši poslovni rezultati većina kompanije, lošiji od očekivanih.

IGH jedino trenutno što ima je medijska podrška, ali rezultati nikakvi ako gledamo trenutnu tržišnu cijenu.
Da je bilo 100.000.000 kuna dobiti bez onih zaliha od 30.000.000 tada bi rekao vau, to je to. Ovako samo pusta obećanja, šminkanje za TV.[bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

valentine:

Malo pokazatelja za IGH:

P/B 3,59
P/E 21,70
P/EBITDA 7,80
P/S 1,76

Jel može za nas neznalice kratko pojašnjenje u odnosu na trenutnu cijenu?? Fala!

Prvo ono P/B za projektantske firme koje iskljucivo prodaju znanje je gotovo pa nebitna kategorija
Jurica najavio nesto bolje rezultate od ove godine tako da ubuduce mozemo ocekivati cca 20% rast dobiti godisnje a ova dionica za razliku od INGR nije jos napravila dokapitalizaciju i nije usla u prvu kotaciju.

Mislim da se ne moze usporedjivati IGH i bilo koji drugi hr gradjevinar (na burzi) osim mozda INGR koja je opet atipicna. DLKV recimo radi vrhunske poslove kao i IGH zato bih radje ulagao u takve dionice nego u neku baustelu koju svatko radi a isplativo je dok traje jos ovaj sumanuti gradjevinski zamah kod nas.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


To što je bilo P/B na 5, ne znači kao nešto referentno nešto što bi trebali gledati kao bitno. To su bile vanzemaljske želje. Ma znam, kod nas je sve super, bio ulaz na 14.000 kuna na 15.000 kuna na 16.000 kuna ili na 7.000 kuna, dionica je uvijek podcijenjena. Upravo zbog takve fame, lažne koje se vrte po forumima i ostalim medijima, gdje se lažnim informacijama služe pojedinci, na tržišta navale mnogi koji pojma nemaju, ali imaju love. Pa cijena ode u nebesa. Recimo sada fama vlada na tržištu da su margini krivi, pa mirovinci prije, što će biti sljedeće. Jel u Srbiji isto, Sloveniji, Makedoniji? Uvijek se traže krivci, nevjerojatno. Glavni krivac za pad su iznimno loši poslovni rezultati većina kompanije, lošiji od očekivanih. IGH jedino trenutno što ima je medijska podrška, ali rezultati nikakvi ako gledamo trenutnu tržišnu cijenu. Da je bilo 100.000.000 kuna dobiti bez onih zaliha od 30.000.000 tada bi rekao vau, to je to. Ovako samo pusta obećanja, šminkanje za TV.[bye]

valentine nemas pojma, kompanija koja ima povijesni CAGR od 19.8% (4 godie) tebi je sranje,
A ljutis na drukere
BTW nauci nesto oko P/BV i recimo ROE
Glavni nedostatk BV je sto se ne moze UOPCE uzimati kod konzultantskih firmi,
sad pogledaj koliko IGH vuce iz konzultantskog posla. Jel’ treba on kakvu imovinu za konzultantski posao????? Firma u kojoj radim vjerovatno bi, kad bi se mogla kupiti, isla po 200BV ili 500BV tako je svejedno…
E stvarno ne znas niti osnove. [bye][bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Zanimljiv promet danas, čak 10,6 mil.kn,
znatno bolji omjer kupnje nego prošlih dana: K/P= 626/1173
s time da je na kupnji na 7.570 kn skriveni nalog sa 100 komada (10×10). A vi samo prodajte i dalje [wink]

Kupnja – IGH-R-A
7 7.570.00
1 7.560.00
3 7.519.01
3 7.518.07
3 7.518.06

Prodaja – IGH-R-A
3 7.615.00
1 7.620.00
1 7.650.00
2 7.659.00
1 7.670.00

IGH-R-A 15:59:54 3 7.570.00 22.710.00
IGH-R-A 15:59:54 9 7.570.00 68.130.00
IGH-R-A 15:59:03 1 7.570.00 7.570.00
IGH-R-A 15:59:03 10 7.570.00 75.700.00
IGH-R-A 15:59:03 2 7.570.00 15.140.00
IGH-R-A 15:57:50 5 7.570.00 37.850.00
IGH-R-A 15:57:22 1 7.570.00 7.570.00
IGH-R-A 15:55:00 1 7.570.00 7.570.00
IGH-R-A 15:54:59 1 7.570.00 7.570.00
IGH-R-A 15:53:01 7 7.615.00 53.305.00
IGH-R-A 15:53:01 3 7.610.00 22.830.00
……………

Ignore: KressoM, delux

skupo, jos uvijek,

imas firmi sa PS = 0.1, znaci 20 puta manje. i istim PE
istina da je ovo raketa od dionice ali prilicno skupa raketa.

A što da ti kažem, ako ti je ovo skupo, kupi nešto drugo, možda ZDNK, komad 50 kn [wink]
Meni je ova cijena IGH sasvim OK i ja kupujem.

Ignore: KressoM, delux


valentine nemas pojma, kompanija koja ima povijesni CAGR od 19.8% (4 godie) tebi je sranje,
A ljutis na drukere
BTW nauci nesto oko P/BV i recimo ROE
Glavni nedostatk BV je sto se ne moze UOPCE uzimati kod konzultantskih firmi,
sad pogledaj koliko IGH vuce iz konzultantskog posla. Jel’ treba on kakvu imovinu za konzultantski posao????? Firma u kojoj radim vjerovatno bi, kad bi se mogla kupiti, isla po 200BV ili 500BV tako je svejedno…
E stvarno ne znas niti osnove.

Istina ne znam ništa tako me je isto jedan pljuvao prije dolaska izvješća VIRA, onda se kasnije ispričavao.

Ja sam glup i ne znam osnove, a IGH potonuo više od 50% od ATH, zato što……je skup, zato što Uprava laže, zato što ne vrijedi toliko koliko se o njoj priča, zato što je i na ovim cijenama skup, zato što su imali veću dobit iskazanu, zato što vrijedi ali ne ove novce.
A te basne vaše kako se treba vratiti na ATH bez računanja osnovnih pokazatelja je odlično za stvoriti famu na tržištu.

I za kraj, po čemu smo mi podcijenjeno tržište?
Koga ćete tužiti u Srbiji zbog pada tržišta tko tamo trguje ili u Makedoniji ili BiH?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


igh


@valentina

Bez racunanja osnovnih pokazatelja?????? [bye]
da si pogledao 2 stranice naprijed vidjela bi isto
MALO OBRATI POZORNOST NA RAST
EBITDA
EBIT
NETO DOBITI
PRIHODA
ROE
ROA

i hint,
biti ce vrlo zanimljivo vidjeti 1 i 2 kvartal 2008

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Kolega malo je glupo pisati u ovoj situaciji koliko je tko potonuo,no činjenica da je igh specifikum u smislu djelatnosti i strukture prihoda i rashoda.Takodjer usporedjivati SRB,Mak,BIH sa nama je glupo mi patimo zbog kroničnog nedostatka likvidnosti na tim tržištima (prometi su smiješni).
Par kolega kvalitetno napisalo situaciju u kojoj je IGH ,ja je objektivno smatram dobrom,pitanje za svih koliko ima IGH realnih troškova za 1,2mlrd prometa koji su troškovi znanje,laboratoriji,uredi,itd.
Uskoro ide i ban centar pa bundek,koliko će to popraviti fin. sliku igh kad krene prodaja.O širenju u regiji i svijetu je bespredmetno govoriti jer će to donijeti dobru zaradu,takodjer dokap,1.kotacija uskoro itd.
Nikome ovaj pad nije ugodan no brzo smo nazad evo jedan novi poslić na vidiku sad još kosovo pa onda….

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Tržišna vrijednost igh je sada oko 150mil eura,prihod je uskoro preko 80mil,koliko vrijedi samo udio u ban centru????

Glasnogovornik IGH na neodređeno

New Report

Close