IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iz izvijesca:
Broj dionicara na zadnji dan tromjesecja: 4110

Da vidimo kako se i tko je iz Top 10 trgovao u zadnja 2 mjeseca:

INSTITUT GRAĐEVINARSTVA HRVATSKE D.D./REDOVNA SERIJE A IGH-R-A
Važeći podaci za uredovni dan 31.03.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AKCIONAR D.O.O. 20.086 12,67 Osnovni račun
[color=blue]2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 11.436 7,21 Skrb. račun -54[/color]
3. ĐUKAN PETAR 3.963 2,50 Osnovni račun
[color=blue]4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.667 2,31 Skrb. račun -516[/color]
[color=blue]5. PBZ D.D./NLB7 HANSABANK CLIENTS ACCOUNT 2.570 1,62 Skrb. račun -738[/color]
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OMF 2.564 1,62 Skrb. račun
[color=blue]7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.270 1,43 Skrb. račun +227[/color]
[color=blue]8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 2.084 1,31 Skrb. račun -1040[/color]
[color=blue]9. PBZ D.D. 2.009 1,27 Skrb. račun +74[/color]
[color=blue]10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZIF D.D. 1.949 1,23 Skrb. račun -538[/color]
Ukupno: 33,17

[sealed][sealed]

Pa to svi prodaju.
Jel to normalno ili kapitaliziraju dobit oni koji su kupovali po 15 kila????
Dividenda???

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

1. AKCIONAR D.O.O. 20,086 12.67 0
2. Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 11,436 7.21 187
3. ĐUKAN PETAR 3,963 2.5 0
4. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3,667 2.31 -516
5. Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2,564 1.62 novi
6. Skrb.: PBZ D.D. 2,546 1.61 -762
7. Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2,270 1.43 novi
8. Skrb.: ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 2,084 1.31 -1,040
9. Skrb.: PBZ D.D. 2,009 1.27 -1,115
10. Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 1,949 1.23 -538

u zadnjih 3 mjeseca top10 je povecao svoj udio – koncentracija,

sve vise i vise drukera[bye][bye][bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Jesi li ti siguran da ti je jasno šta su to “dugoročna rezerviranja”? Ja bi rekao da nije.[smiley]

Rezerviranja za rizike i troškove u budućnosti čiji se točan iznos i datum nastupanja nije poznat, primjerice rezervacije za pokrivanje troškova u jamstvenom roku itd. Zakonski je propisano izdvajanje za rezerviranja, a porezno je priznato do određene stope. Iskreno ne znam čemu ovo pitanje [rolleyes]. Usput jesi ti siguran da ti je jasno što su dugoročna rezerviranja [smiley]?

You either do it right or you get eliminated!


Nadalje radi se o bilanci nego o RDGu.

Radi se o bilanci (AOP 021) i CF-u (AOP 064). Iz RDG-a se ne može vidjeti trošak rezerviranja, odnosno prihod od ukidanja.


Evo usporedba 2006. i 2007. – ne radi se o nikakvim računovodstvenim operacijama jer u 2006. troškovi rezerviranja bili su 26.649.000 kn, a u 2007. pali su na 17.183.000 kn,

Ne radi se o troškovima rezerviranja nego o “vrijednosnim usklađenjima i rezerviranjima”.

Učinilo mi se da si pomješao kruške i jabuke, ali nema veze, idemo dalje.[thumbsup]


u zadnjih 3 mjeseca top10 je povecao svoj udio – koncentracija, sve vise i vise drukera[bye][bye][bye]

uf al smo nervozni, sigurno smo malo previsoko usli…[wink]
kaj smo do toga dosli da je top10 iz SDA drukanje:-(
Kolega Vipy od vas ocekujem vise, dosad ste uvijek pisali za pohvalu [smiley]

Hm nazalost vasu i moju kad vec spominjete da je top 10 u zadnja 3 mj. povecao udio morat cu vas razocarati.
-u zadnja 4 mj. je iz top ten ispalo po podacima u sda 3.35% dionica – cca 5300 kom.
meni osobno to ne igra neku ulogu jer znam sto ocekujem od ove dionice.


Radi se o bilanci (AOP 021) i CF-u (AOP 064). Iz RDG-a se ne može vidjeti trošak rezerviranja, odnosno prihod od ukidanja.

Ne radi se o troškovima rezerviranja nego o “vrijednosnim usklađenjima i rezerviranjima”.

Učinilo mi se da si pomješao kruške i jabuke, ali nema veze, idemo dalje.[thumbsup]

Sorry, krivo sam te shvatio onda [embarass]. Inače ova stavka u RDGu “vrijednosna usklađenja i rezerverviranja” su porezno priznati rashod.

You either do it right or you get eliminated!

Evo Jurice:

Jure Radić, IGH, tražimo kreativnost i duh u graditeljskim riješenjima

http://www.seebiz.eu/hr/system/video/?mediaId=178

No respect

duhovi u zgradama … [bye]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

a jooj neka budala kupla 100 kom. [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Uh što volim te fondove …

Najbolje se boriti protiv neprijatelja tako da radiš za njega. Morat ću potražiti posao u jednom od fondova.

Naime, Erste fond manageri bubnu jedan dan izjavu kako je “IGH precijenjena dionica” i počnu mahnito izlaziti iz nje i rušiti joj cijenu.
Sama izjava stoji, da se razumijemo, ali ona vrijedi (budimo realni) za cijelo tržište kapitala, a ne samo za dionicu IGH.
I onda ako čovjek “malo razmazi i potakne svoje male sive stanice na rad” može vidjeti što ta izjava znači iz sasvim drugog kutka gledišta.
Naime,
– braniteljski fond će morati prodati pol dionica da bi isplatio svoje dioničare
– braniteljski fond vode fond manageri Erste banke
– fong manageri Erste banke trebaju prikupiti keš za kupovinu dionica INA -e i HT-a kada im cijena bude pala radi prodaje i namirenja, a koriste i priliku nadokupa spomenute dvije dionice vrlo povoljno
– Erste fond manageri zarađuju kako god okreneš
– Austrijski vlasnik zadovoljan, manageri ispadaju face, imaju opravdanje pred Hanfom, dionice HT-a i INA-e će rasti, dakle rasti će i udjeli u ostalim fondovima koju vode opet ti isti fond manageri iz Erste banke
– svi dobivaju, opet
– a ja sirotinja opet gubim i samo mi govore “strpljenju se nauči”

Neka mi netko još jednom kaže da moram biti strpljiva… kupiti ću snajper i odoh na Zagrepčanku prakticirati strpljivost “na čeki”. [cool]

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

*** obrisano *** tak je trebalo biti i sa ddjh pa ništa.ne budu branitelji ništa prodavali

New Report

Close