IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nešto viši prihodi nego prošle godine. Povećanje dobiti uglavnom kao rezultat otpuštanja rezervacija (28M). Ostalo gotovo isto kao lani. Moglo je (i moralo) bolje.


Nešto viši prihodi nego prošle godine. Povećanje dobiti uglavnom kao rezultat otpuštanja rezervacija (28M). Ostalo gotovo isto kao lani. Moglo je (i moralo) bolje.

da imaš pravo to sam zaboravio naglasiti, prihodi su porasli 17,57% ( poslovni ) i 16,86% ( ukupni )

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

pa povečanje neto dobiti od 66% u odnosu na 2006.g. je vama loše,
meni je to siguran put ka mojem zacrtanom targetu na godinu u ovo vrijeme 20000,
a vi nemojte ulaziti jer vam je 66% porasta dobiti malo[lol]
samo da mi HTda dividendu pa da vidiš mene kako se brije po IGH i parking godinu dana[thumbsup][tongue]

pogledaj malo dobit kroz zadnjih četiri godine pa će ti neke stvari biti jasnije oko povećanja dobiti

i na kolikim prihodima su ostvarene

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

Radić: Dividenda će biti veća nego lani

ZAGREB – IGH je u 2007. godini ostvario neto dobit od 56,27 milijuna kuna, što je povećanje od 66 posto u odnosu na 2006.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


pa povečanje neto dobiti od 66% u odnosu na 2006.g. je vama loše, meni je to siguran put ka mojem zacrtanom targetu na godinu u ovo vrijeme 20000, a vi nemojte ulaziti jer vam je 66% porasta dobiti malo[lol] samo da mi HTda dividendu pa da vidiš mene kako se brije po IGH i
parking godinu dana[thumbsup][tongue]

Nominalno nije malo, ali je prije rezultat knjigovodstvenih operacija nego napretka u poslovanju. Naime, prethodnih godina IGH je izdvajajo lovu u rezerviranja i na taj način umanjivao dobit. Zadnje dvije godine IGH otpušta rezerviranja pa na taj način uvećava dobit.

Ali, tko j..e bilance kad u novinama piše 56 milja.[lol]


Izvješće očekivano dobro/loše, kako za koga. Za moje stroge kriterije rezultati ne opravdavaju ovu cijenu koju trenutno vidimo na tržištu. Očigledno su očekivanja od IGH dosta visoka. Evo pokazatelja bvps 2.158 kn eps 356 kn sps 4.345 kn p/e 29,38 p/bv 4,85 p/s 2,41 *** obrisano ***

Ja ću rado dokupiti 100 kom po 8k kolega ako će netko prodati…hvala
[cool]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Nemam IGH (mada mi stari tamo radi) ali stalno me zanimala kao dionica. Objektivno gledajući cijena ne opravdava FI i nadam se po dioničare da će svi potpisani ugovori kad-tad doći na naplatu. A dotle imate brodare tipa ATPL s P/E 13 i foward P/E sa 5 ili čak manje. Do prije par mjeseci sam mislio da je IGH na 10.000 dobra kupnja, ali sad kad gledam neke druge tipa brodare, KODT ili PTKM koja će čini se jako opravdati cijenu. Ovo nemojte shvatiti kao druk na dolje jer uspoređujem s drugim sektorima, ali čini mi se da građevinci ako ništa drugo onda u 4Q daleko od ispunjenja očekivanog jer su skoro svi redom lošiji u pogledu 4Q 2007 nego 4Q 2006.

Pozdrav!

p.s. mislim da prvi put na ovoj temi pišem, ali to je zato jer sam malo dulje gledao izvješće pa odlučio komentirati.

A netko je očekivao dobit od 200 milijuna kn ili što?

Pogledajte stavku prihod iz inozemstva i sve će vam biti jasno. Kada za godinu i više dana se počnu realizirati projekti u Rusiji, Bugarskoj, Bosni itd., onda će dobit zaista biti 200 milijuna

Hell is Empty and all the Devils are Here

Kad bi moja dobit bila 60%veća već prošlu godinu nebi imao ništa protiv zato mislim da je ova prikazana dobit uskladu sa stvarnošću[thumbsup]


Nominalno nije malo, ali je prije rezultat knjigovodstvenih operacija nego napretka u poslovanju. Naime, prethodnih godina IGH je izdvajajo lovu u rezerviranja i na taj način umanjivao dobit. Zadnje dvije godine IGH otpušta rezerviranja pa na taj način uvećava dobit.

Ali, tko j..e bilance kad u novinama piše 56 milja.[lol]

Prva stvar, ne znam kakve veze imaju prijašnje godine ako se i po postotnom povećanju uzimaju zadnje 2 godine. Nadalje radi se o bilanci nego o RDGu. Evo usporedba 2006. i 2007. – ne radi se o nikakvim računovodstvenim operacijama jer u 2006. troškovi rezerviranja bili su 26.649.000 kn, a u 2007. pali su na 17.183.000 kn, dakle radi se o negativnoj razlici od 9.466.000 kn, hipotetski bez toga bi dobit prije oporezivanja bila 61.545.000 kn, a neto dobit oko 51 milje kn – naspram sadašnjih 56. Vidi se da manja izdvajanja za rezervacije imaju mali učinak na neto dobit. To je kaj se tiče rezerviranja, a kaj je s troškovima amortizacije koji su značajno veći nego prošle godine – 2006. 32.495.000 kn, a 2007. 48.076.000 kn, dakle razlika od 15.581.000 kn. Dakle uzimajući u obzir troškove rezerviranja i troškove amortizacije vidi se da je u 2007. došlo do povećanja tih troškova za 6.115.000 kn zbog kojih bi u slučaju da je su sve ostale stavke iste kao i 2006. dobit prije oporezivanja 2007. bila manja upravo za 6.115.000 kn. Ovime je potpuno jasno da nema niti govora o nikakvim računovodstvenim operacijama nego da je povećanje neto dobiti u 2007. stvarno rezultat boljeg poslovanja. Evo i još jedan bitan podatak – operativni dobitak u 2006. je 26.832.000 kn, a u 2007. se popeo na 64.908.000 kn što je povećanje od 142 % [smiley].

You either do it right or you get eliminated!

Jesi li ti siguran da ti je jasno šta su to “dugoročna rezerviranja”? Ja bi rekao da nije.[smiley]

New Report

Close