IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

50,

Možda nije baš isto ali to nije bitno.Sad je naj važnije za nas sve ja mislim da se tržište smiri i da završe sa ovim mutnim radnjama što su dosad radili a sad mogu sa sigurnošću reći POJEDINCI u stvari čutće se .Malo ćemo biti ulagači na duže staze i to je to važno je da smo u loncu . Samo da je koštalo živaca to je sigurno dobro su nas sve dotukli garant

Neće više biti idile kao prije kad nisi mogao faliti gdje i koliko ulažeš, samo je bilo pitanje koliko dobijaš, ali se nadam da će i ovakvo trenutno stanje što prije završiti. [bye]

Pa nije toliko važno kad će IGH na 16000KN ili 20000KN, ako je ulagao novac koji trenutno ne treba. Kad dođe do 20000KN, a doći će sigurno kad tad, btno je da tada proda, a ne sada s gubitkom.
Kod dionica je bitno da ulažeš novac koji ti trenutno ne treba, a drugo što je bitno da nikada ne prodaš ispod cijene za koju si kupio. Slažem se pa da ako ne želi čekati da naraste na 20000KN i pod uvjetom da ima još viška keša koji ne treba, da sada dokupi IGH, pa si na taj način snizi ulaz i tada može prodati i na 13000Kn ili neznam 15000KN. Važno je da se proda i da se s tom prodajom izađe s dobiti koja zadovoljava čovjeka.

50,

davids:

Ovdje će se strpljenje isplatiti,cijena je tu jer smo likvidni i dionički fondovi lupaju po kupnji,konstantno iskrcavnje na ovim smiješnim cijenama…doći će i tome kraj,bar da dodjemo na 13k to mi je lakše gledati.

Meni više odgovara da ga vidim na 16.100kn na koliko sam ga i kupio a mislim da nemaš ni ti ništa protiv[sad]

uf ti si baš pogodio pravi trenutak za kupnju

smatram da cemo do 20k doci sljedece godine jel pocinje bugarska i rusija, ovo u bosni je isto dobro mora se samo pogledati s kime idu u partnerstvo jer bi se mogli i na istok debelo prosiriti,[wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Sprema 2006. 2005.
DR 20 16
MR 64 57
VSS 414 385
VŠS 83 83
SSS 270 261
KV 24 24
NKV 23 25

Ukupno 898 851

Izašlo izvješće

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

i šta piše ?

na 4300 sve prodajem...

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/IGH-fin2007-1Y-NotREV-K-HR.xls

Pozdrav

svi smo mi Crobex


i šta piše ?

Ne volim te više,

dobit 56 milijuna kuna

“Grupa IGH je u promatranom periodu ostvarila dobit prije oporezivanja u visini 71 milijuna kuna, što je za 64 % više u odnosu na ostvarenje 2006. godine.
Grupa IGH je u promatranom periodu ostvarila dobit nakon oporezivanja u svoti od 56 milijuna kuna, što je na razini planirane dobiti i za 66 % veće od dobiti nakon oprezivanja ostvarene u prethodnoj godini.”

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

mislio sam nešto ovaj mjesec zaraditi kada izađe izvješće, ali ništa slabo sam procijenio iako mi je ova dionica najdraža za trgovanje.
nisam još u plusu od zadnje kupnje ali očekujem sutra ili najkasnije do kraja tjedna uzlaz na razinu koju sam zamislio za prodaju.
danas stavljam nalog na prodaju, pa šta bude[smiley]

dan je pametniji od noći

Jel bi mogao netko interpretirat izvješće? Dobro, loše, očekivano…?

meandar

Izvješće očekivano dobro/loše, kako za koga. Za moje stroge kriterije rezultati ne opravdavaju ovu cijenu koju trenutno vidimo na tržištu. Očigledno su očekivanja od IGH dosta visoka.

Evo pokazatelja
bvps 2.158 kn
eps 356 kn
sps 4.345 kn

p/e 29,38
p/bv 4,85
p/s 2,41

*** obrisano ***

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

New Report

Close