IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f5c154cf-371f-43ce-a978-8eee4c1129fb


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f5c154cf-371f-43ce-a978-8eee4c1129fb

Šteta vijesti u ovakvo vrijeme
[cry]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Zaista šteta!
Današnji scenario nas večina baš i nije pogodila.

Život je naš onakav kakvim ga oblikuju naše misli. Marko Aurelije

To se mi danas odbili od gornjrg bolingera izgleda!
No dobro, mora se stvoriti neki prostor.

Život je naš onakav kakvim ga oblikuju naše misli. Marko Aurelije

Pankretić:”Sve smo bliže dogovoru”.


Pankretić:”Sve smo bliže dogovoru”.

A jeste kladioničari…Pa ne kupujete ovo valjda zbog HDZ-a? Nadam se da u ovoj dionici ima makar 2 ozbiljna ulagača osim Davidsa za kojeg znam da je ozbiljan.

zzidak:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f5c154cf-371f-43ce-a978-8eee4c1129fb

Šteta vijesti u ovakvo vrijeme
[cry]

Kolega, ne brinite. Odraditi ćemo mi to kad tad, a možda odmah u ponedjeljak.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

IGH potpisao ugovor o glavnom projektu izgradnje koridora Vc kroz BiH

Na ranije raspisanom javnom natječaju posao izrade projektne dokumentacije na četiri dionice dobio je Institut građevinarstva Hrvatske (IGH), koji će taj posao raditi zajedno sa sarajevskom tvrtkom IPSA. IGH je ranije sa svojim partnerima izradio idejni projekt, a sada predstoji izrada glavnog projekta.

Dokumentaciju za još dvije dionice radit će talijanski Carlo Lotti & Associati te španjolska Inocsa Ingeneria S.L.
Prema uvjetima natječaja, projektna dokumentacija za većinu dionica treba biti dovršena u razdoblju od 18 mjeseci, dok je za projekt zaobilaznice oko Zenice rok 30 mjeseci.

Bez obzira na korake koji se poduzimaju na državnoj razini kako bi se napokon izgradila cesta na koridoru Vc kroz BiH, vlasti Federacije BiH nastavljaju samostalno graditi dionice na pravcu Sarajevo-Zenica.

Ranije ovog tjedna tako je u promet puštena dionica od oko osam kilometara autoceste između Visokog i Kaknja, a za početak sljedeće godine najavljen je nastavak radova.

Na trasi koridora Vc koji kroz BiH prolazi u dužini od oko 330 kilometara do sada je izgrađeno 28 kilometara autoceste.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Dokupio još malo … malo na kraju dana mogao sam i bolje … danas


zzidak: ” Pankretić:”Sve smo bliže dogovoru”. ” A jeste kladioničari…Pa ne kupujete ovo valjda zbog HDZ-a? Nadam se da u ovoj dionici ima makar 2 ozbiljna ulagača osim Davidsa za kojeg znam da je ozbiljan.

Pa nije IGH tražio da ga Mesić i ekipa koriste za prljavu predizbornu kampanju, sad je kako je, cijena trenutno politički uvjetovana. Kad smo ulazili davno prije ovog cirkusa, sigurno nismo zbog HDZ-a!

Odgovor Caymanu.Nisam u IGH-u zbog politike nego zbog:
1) sasvim solidnih fundamenata u odnosu na ostale građevinare,
2) perspektive firme,
3) visokoobarazovanog i stručnog kadra
4) zbog referenci u smislu obavljanja takvih poslova u kojima nema konkurenciju na ovim prostorima
5) zbog ugovorenih novih poslova kako na domaćem,tako i na stranom tržištu(Rusija,Bliski istok,BiH,Crna Gora i Abanija,
Dakle IGH ima posla više nego ikada te smatram da će zadržati dosadašnju razinu poslovanja i profitabilnosti na hrvatskom tržištu te rast na svjetskim tržištima.
Međutim svjedoci smo svi da je kratkoročno na cijenu ove dionice utjecala politička situacija u Hrvatskoj, pogotovo zbivanja u vezi nepromišljenih izjava predsjednika Mesića,izbora i formiranaj nove vlade.Ne treba zatvarati oči pred time i ne priznati činjenicu.
Nezavisni analitičari su procijenili sadašnju vrijednost dionice na oko 16.000 kn(mislim da je i to dosta konzervativno),međutim mnogi novopečeni dioničari gledaju ovu dionicu samo kroz prizmu politike i rekla-kazala,te zbog takvih moramo smirivati situaciju(stoga sam napisao da nema brige i da je situacija pod kontolom,neće dr.Ivo ispustiti situaciju iz svojih ruku samo tako).I da HDZ ne uspije formirati vladu ova dionica
je dugoročno jedna od najboljih dionica,jer se već sada zna da je na popisu svega 15 dionica u koje će moći ulagati mirovinski fondovi(samo se čeka odobrenje).
Upravo držim pred sobom spisak tvrki koje ostaju na burzi i u koje će moći ulagati mirovinski fondovi,za razliku od 200-tinjak dionica koje će NESTATI sa tržišta kapitala ukidanjem JDD kotacije prema novom Zakonu o tržištu kapitala.
Dakle gospodine Cajman nemojte nikoga prozivati na osnovu jedne rečenice da je neozbiljan investor prije nego s njim prodiskutirate.

I – ide
G – gore
H – visoko
[tongue]

New Report

Close