IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Time se nikoga ne štiti – osim samog IGH koji obično mehaničko ispitivanje kocaka betona sa čvrstoćama na 7 i 28 dana naplaćuje po cijenama koje sam već naveo. A to na kraju plaćamu u cijeni uvoznog cementa svi mi.

U usporedbi sa složenošću tog posla jedna bolnica bi po tim kriterijima jednu laboratorijsku analizu krvi mogla naplatiti bar 100 000 kuna.

A ima tu još malo toga. Zbog državne zaštite IGH ni europska unija ne priznaje hrvatske certifikate za građevinske proizvode iako su izrađeni po evropskim normama već izvoznici iste još jednom moraju platiti stranim institutima istinabog nekoliko puta jeftinije

Usporedbu certificiranja lijekova i cementa zaista ne bih komentirao[wink][wink][wink]


Time se nikoga ne štiti – osim samog IGH koji obično mehaničko ispitivanje kocaka betona sa čvrstoćama na 7 i 28 dana naplaćuje po cijenama koje sam već naveo. A to na kraju plaćamu u cijeni uvoznog cementa svi mi.

U usporedbi sa složenošću tog posla jedna bolnica bi po tim kriterijima jednu laboratorijsku analizu krvi mogla naplatiti bar 100 000 kuna.

A ima tu još malo toga. Zbog državne zaštite IGH ni europska unija ne priznaje hrvatske certifikate za građevinske proizvode iako su izrađeni po evropskim normama već izvoznici iste još jednom moraju platiti stranim institutima istinabog nekoliko puta jeftinije

Usporedbu certificiranja lijekova i cementa zaista ne bih komentirao[wink][wink][wink]

Jeste li vi kolega nezadovoljni naručitelj analiza?
Da istina, zato i IGH dobiva poslove vani jer je strašno skup, jako logično.[pray]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

INSTITUT GRAĐEVINARSTVA HRVATSKE D.D./REDOVNA SERIJE A IGH-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AKCIONAR D.O.O. 20.086 12,67 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 11.067 6,98 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 4.183 2,64 Skrb. račun
4. ĐUKAN PETAR 3.963 2,50 Osnovni račun
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 3.523 2,22 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 3.042 1,92 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 2.994 1,89 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 2.487 1,57 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.927 1,22 Skrb. račun
10. HRANILOVIĆ MARKO 1.913 1,21 Osnovni račun
Ukupno: 34,80

Idu do kraja….

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Po ovoj cijeni 33mil kuna…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Još se jedan paket čisti od 1500 to je zajedno 4,5k.Neće ići ispod 11,1-11,2 ali će biti toga dosta pa u shopping!

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Po ovoj cijeni 33mil kuna…

Tvoja procjena?
Ja ne mislim da izlaze skroz, osim ako imaš insidera za taj info.
Mislim da će samo smanjiti poziciju.
Znači biti će zanimljivo sa PBZ-om.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

geiger:

Time se nikoga ne štiti – osim samog IGH koji obično mehaničko ispitivanje kocaka betona sa čvrstoćama na 7 i 28 dana naplaćuje po cijenama koje sam već naveo. A to na kraju plaćamu u cijeni uvoznog cementa svi mi.

U usporedbi sa složenošću tog posla jedna bolnica bi po tim kriterijima jednu laboratorijsku analizu krvi mogla naplatiti bar 100 000 kuna.

A ima tu još malo toga. Zbog državne zaštite IGH ni europska unija ne priznaje hrvatske certifikate za građevinske proizvode iako su izrađeni po evropskim normama već izvoznici iste još jednom moraju platiti stranim institutima istinabog nekoliko puta jeftinije

Usporedbu certificiranja lijekova i cementa zaista ne bih komentirao[wink][wink][wink]

Jeste li vi kolega nezadovoljni naručitelj analiza?
Da istina, zato i IGH dobiva poslove vani jer je strašno skup, jako logično.[pray]

Da kolega IGH dobija silne poslove vani baš po ovim cijenama
“Vani” jedva čekaju da im plate njihove usluge po peterostrukim cijenama
kakve vrijede u Hrvatskoj.

A kada ovi “izvana” budu pripušteni da se na hrvatskom tržištu natječu za poslove pod
istim uvjetima pod kojima se to “vani” radi vidjećemo koliko IGH doista vrijedi

Mislim da to i nije neka daleka budućnost[thumbsup]


davids: ” Po ovoj cijeni 33mil kuna… ” Tvoja procjena? Ja ne mislim da izlaze skroz, osim ako imaš insidera za taj info. Mislim da će samo smanjiti poziciju. Znači biti će zanimljivo sa PBZ-om.

Izlaze ovo je stanje od prije tri dana još su smanjili ova tri dana…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Hmmm.. ovim tempom 33 mil bi moglo ici u dva tjedna ili cak i manje, a sto onda? oni su bili najveci kamen smutnje

🙂
😀

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

Može se primjetiti da se broj dionica u vlasništvu prvih 10 dioničara konstantno smanjuje.
Moje skromno mišljenje je da će ova dionica, nakon što se napokon definira tko će preuzeti vlast ( HDZ ili SDP) u par dana skočiti ili pasti za najmanje 3-4000 kn

Točno ide na 15k jer je hdz dobio…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Točno ide na 15k jer je hdz dobio…

Na cijeni 15.000 kn P/BV bi bio 8. Morati će to malo opravdati i financijskim rezultatima, a ne samo HDZ-om.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

New Report

Close