IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

IGH nebi smio ispod ovih razina do objave tko sastavlja vladu. Dok je SDP netom prije izbora po anketama vodio za 1% ispred HDZ-a, IGH se motao između 10.800 i ove danasnje cijene. Sad je HDZ dobio izbore i to mora odrzat cijenu iznad one u najkriznijim trenucima. Nebitno je dal bi mi ove ili one, matematicki je HDZ blize sastavljanju vlade i prvi cilj je ispunjen. Jednostavno nema nikakve logike da ode ispod razine di je bio dok je SDP vodio po anketama ![thumbsup]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Dajte ljudi zašto mrcvarite IGH zbog toga tko će doći na vlast, pa ako itko sruši ovu dionicu ispod ove cijene to će upravo biti ti koji su si sami utuvili u svoje glave da IGH mora past s dolaskom ˝crvenih˝, pa nije li to suludo ljudi????????????? Pa IGH je vrhunska firma s izvrsnim fundamentima, trenutno najpodcjenjeniji građevinac koji širi poslove van lijepe naše i time će biti sve manje pod utjecajem politike, ima najkvalitetnije kadrove u struci i da ne nabrajam dalje. Treba biti stvarno lud pa prodati IGH po ovoj cijeni.
Fondovi sigurno neće prodati IGH zbog politike.
Dajte se skulirajte, opća je korekcija što je po mom mišljenju i zdravo obzirom na dosadašnji luđački rast.
Za očekivati je da će tržište ˝potegnuti˝gore nakon nove godine, a do tada očekujem da bi crobex mogao pasti do 4500 bodova bar tako kaže tehnička analiza. Treba ostaviti prostora za rast i za iduću godinu

http://www.net.hr/vijesti/page/2007/11/27/0580006.html

@Che
Suludo je, ali to je cinjenica. Ja IGH ne mislim prodat najmanje godinu dana, a nebi se cudio i da ga drzim 5 godina. Ti ga isto ne mislis prodat, ali ne razmisljaju svi tako, dapace. Htjeli mi, ili ne, IGH je roknuo barem duplo od prosjeka ove korekcije, a to znaci da je politika uzela maha.
Evo apeliram i ja na dionicare da ne prodaju radi politike, jer je to suludo iz istih razloga koje si i ti nabrojao.[wink]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Dajte ljudi zašto mrcvarite IGH zbog toga tko će doći na vlast, pa ako itko sruši ovu dionicu ispod ove cijene to će upravo biti ti koji su si sami utuvili u svoje glave da IGH mora past s dolaskom ˝crvenih˝, pa nije li to suludo ljudi????????????? Pa IGH je vrhunska firma s izvrsnim fundamentima, trenutno najpodcjenjeniji građevinac koji širi poslove van lijepe naše i time će biti sve manje pod utjecajem politike, ima najkvalitetnije kadrove u struci i da ne nabrajam dalje. Treba biti stvarno lud pa prodati IGH po ovoj cijeni.
Fondovi sigurno neće prodati IGH zbog politike.
Dajte se skulirajte, opća je korekcija što je po mom mišljenju i zdravo obzirom na dosadašnji luđački rast.
Za očekivati je da će tržište ˝potegnuti˝gore nakon nove godine, a do tada očekujem da bi crobex mogao pasti do 4500 bodova bar tako kaže tehnička analiza. Treba ostaviti prostora za rast i za iduću godinu

Evo mali primjer zašto ga mrcvarimo zbog zbog polizike che:

IGH je državni institut koji je pretvorbom postao privatna firma koja ima nevjerojatan monopol na tržištu
Hoćeš konkretan primjer?
Moja firma koja ima 2 zaposlena i bavi se uvozom cementa plaća IGH-u godišnje 1 x 47 000 kuna za godišnji pregled cementare iz koje uvozi cement.
Potom su tu 6 uzorkovanja godišnje od kojih svaki košta oko 28 000 kuna

Apsurd je da je certifikat sukladnosti koji izdaje IGH jedini koji se priznaje u Hrvatskoj iako Hrvatska promjenjuje europsku normu za cement EN 197 već gotovo dvije godine

Da li će u slučaju promjene vlasti IGH ostati u takvom položaju?

evo malo ulja na vatru…
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zveckanje-oruzjem-na-ivin-nacin/366433.aspx

mesic bi nas ladno mogao psiholoski odvest u provaliju a misli da oce jer govori da se na njega vrsi pritisak…..nije dobro po meni…uzas….[bye][pray]


Da li će u slučaju promjene vlasti IGH ostati u takvom položaju?
[/quote

Nema promjene vlasti…sve je već riješeno[wink]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Kolega geiger, nemoj me krivo shvatiti, ali to što IGH ima monopol za izdavanje certifikata je po meni manje bitno za cijenu dionica i njihovo poslovanje, no netko mora certificirati, a kod nas je to za sada IGH, a ako se netko ovlasti drugi onda neće biti monopola. Međutim, koja firma će se usuditi ući u takvo što s IGH koji ima takvu koncentraciju znanja, iskustva i referenci?
Ja radim u biznisu koji ima veze s certificiranjem lijekova i vjeruj da je dobiti certifikat za proizvodnju lijeka daleko krvaviji i skuplji posao nego za cement. A to tko će izdati taj certifikat, e to je opet priča za sebe u Hrvatskoj takvog uopće nema jer ne postoji još uvijek osposobljena i međunarodno priznata institucija u hrvatskoj koja vas može certificirati. Ustanova postoji, agencija za lijekove, ali oni još nisu certificirani da mogu certificirati.
Želim samo reći da se ne čudiš što moraš plaćati uzorke i certifikat za cement jer je to u mom interesu kao kupca da mi ne prodaš neko sra…, a za sada ti to može izdati jedino IGH i vjerujem da će proći još mnogo mnogo godina kada to bude mogao raditi netko drugi.

godina ili mjeseci, ako naš mily dobije priliku ga dovest…
mislim da je žalosno da se ovdi raspravlja o politici, a da je pri tom post o politici ukinut jer kao nije prikladan ovom forumu… [censored]

dajmo da rastu...

Najbolje ponude [ IGH-R-A ] Kupnja Cijena
5 11.300,01
3 11.300,00
4 11.276,00
12 11.275,02
1 11.275,01
Cijena Prodaja
11.440,00 2
11.499,00 10
11.500,00 27
11.520,00 1
11.550,00

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Kolega geiger, nemoj me krivo shvatiti, ali to što IGH ima monopol za izdavanje certifikata je po meni manje bitno za cijenu dionica i njihovo poslovanje, no netko mora certificirati, a kod nas je to za sada IGH, a ako se netko ovlasti drugi onda neće biti monopola. Međutim, koja firma će se usuditi ući u takvo što s IGH koji ima takvu koncentraciju znanja, iskustva i referenci?
Ja radim u biznisu koji ima veze s certificiranjem lijekova i vjeruj da je dobiti certifikat za proizvodnju lijeka daleko krvaviji i skuplji posao nego za cement. A to tko će izdati taj certifikat, e to je opet priča za sebe u Hrvatskoj takvog uopće nema jer ne postoji još uvijek osposobljena i međunarodno priznata institucija u hrvatskoj koja vas može certificirati. Ustanova postoji, agencija za lijekove, ali oni još nisu certificirani da mogu certificirati.
Želim samo reći da se ne čudiš što moraš plaćati uzorke i certifikat za cement jer je to u mom interesu kao kupca da mi ne prodaš neko sra…, a za sada ti to može izdati jedino IGH i vjerujem da će proći još mnogo mnogo godina kada to bude mogao raditi netko drugi.

Dragi kolega ja sam tebe dobro shatio ali ti mene izgleda ne

Cement koji ja uvozim već ima potpuno identičan certifikat kao i onaj koji izdaje IGH ali a ova država u interesu jedne privatne firme kao što je IGH – NE PRIZNAJE već propisije da se postupak izdavanja certifikata ponovi
– I TO PO 5 puta većim cijename nego što se to radi vani

New Report

Close