IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mesić je danas opet navalio na IGH – pogrešan model privatizacije, umjetno napuhavanje cijena itd. Jao si ga IGH-u ako SDP+mesićev HNS dođu na vlast [smiley8]

Ignore: KressoM, delux


Mesić je danas opet navalio na IGH – pogrešan model privatizacije, umjetno napuhavanje cijena itd. Jao si ga IGH-u ako SDP+mesićev HNS dođu na vlast [smiley8]

Ekipa koja bi srušila i burzu a kamoli neće IGH,pa se čudimo što ljudi prodaju,ovakav pritisak nisam vidjeo nigdje…ulazim u petak i igram kladionicu makar bio pokojnik u pon ako crveni kmeri pobijede
[smiley16]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Stigao sa puta upalio kompjuter odma se lakše diše.

Vjerujem da je jučer bio zadnji pad IGH i da rezultati izbora neće utjecati dalje na IGH. Bitan rast koji će dionica IGH odraditi u budućnosti ovisi i o novom zakonu o građevinarstvu koji će temeljem svih novih traženih ispitivanja i atesta donijeti velik rast ove dionice.

NEMA PRODAJE!

frenky, bolje da nisi pratio danasnji dan uzivo. IGH je bio na konopcima i ne samo on i rezime je +5% koji se prakticno u par minuta dogodio.(i ne samo njemu) Ja pratio IGH i LEDO, ali malo sam prenisku zamku postavio[smiley5]
Sutrasnji dan nebi ni Nostradamus predvidio[smiley7]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Kolega Davids, mislim da ćeš u petak imati vrlo visoki koeficijent na IGH, pa što drugo reći sretno!

14.04.2008.

Koji scenarij….

Zamislite samo koliko je samo birača HDZ dobio ovim potezom, pa čak i mene.

Kažu da je HDZ dao ispod cijene HT kao predizborni poklon ljudima pa se opozicija potrudila parirati i srušila burzu i time bolje nagradila raju jer se mogao kupaovati cijeli asortiman po vrlo povoljnoj cijeni. [smiley2

A sad se opet našli Von Brown i Davids sa svojim pesimizmom da ruše cijenu za povoljan dokup. Dečki, pare na sunce i u šoping jer na kraju rasprodaje ostaju samo veliki brojevi cipela a s njima se teže trči…

eto, ja sam danas ušao na 11 100 pa kud puklo da puklo.

[color=blue][/color]

dobar ti je ulaz…..pa nece ni munus biti velik do petka…nozda 3 milje po komadu…

da mi je vidjeti da neki novinar mesića pita da opiše kako se to “dionice napuhavaju na umjetan način”, kad je on već preuzeo zadaću da objašnjava burzu narodu. da mi je doznati šta je malom stipici u glavi i kako si on to zamišlja o čemu nam tako mudro lupeta.


Mesić je danas opet navalio na IGH – pogrešan model privatizacije, umjetno napuhavanje cijena itd. Jao si ga IGH-u ako SDP+mesićev HNS dođu na vlast [smiley8]

20.11.2007 17:11

Mesić: Ne osjećam se odgovornim za pad dionica IGH

Predsjednik Stjepan Mesić u utorak je izjavio da se zbog prijašnjih ocjena ne osjeća odgovornim za pad dionica IGH za čak 40 posto te je podsjetio da se cijene dionica znaju napuhavati na umjetan način.
“IGH smatram pogrešnim modelom privatizacije i stvaranjem monopola. Moje izjave nemaju veze s padom dionica”, bio je odlučan predsjednik Mesić.

Premijer Ivo Sanader je u utorak kazao da su za višednevni pad dionica na zagrebačkoj burzi krive i neodgovorne izjave nekih političara, no predsjednik Mesić ne misli da se ta izjava odnosila na njega.

“Mislim da na mene nije mislio, a ako jest, onda ne uvažava ustavni položaj predsjednika”, rekao je Mesić.

Objasnio je da dionice padaju od listopada a da su u Sloveniji pale na razinu iz 2002. godine.

Predsjednik Mesić je u utorak u hotelu Sheraton sudjelovao na Forumu o strateškoj regionalnoj suradnji Hrvatske u okviru tradicionalnog sastanka Hrvatsko-britanske poslovne mreže čiji je pokrovitelj britanski veleposlanik Sir John Ramsden.

Predsjednik Mesić je na Forumu kazao da “Hrvatska ne želi niti je pobjegla iz regije” već je, primjerice, “kroz CEFTA-u liberalizirala tokove roba i kapitala”.

Za hrvatsku je privredu ustvrdio da je globalizirana, financijski sustav dobro uklopljen u europski, te da vlada povoljna poslovna klima za strane ulagače i poduzetnike.

Izrazio je, međutim, zabrinutost zbog stanja sigurnosti u regiji s kojim, kako je rekao, “ne možemo biti zadovoljni”.

Mesićev domaćin, veleposlanik Ramsden, kazao je da su “prekogranične investicije dobre za gospodarstvo ali i za političku stabilnost”.

“Za bolju poslovnu klimu u regiji trebamo imati dobru poslovnu klimu u pojedinačnim zemljama”, rekao je britanski veleposlanik koji je svoj uvodni govor kao izrekao na hrvatskom, a na hrvatskom je odgovarao i novinarima.

Za hrvatsko-britanske gospodarske odnose je kazao da su sve bolji, ukazavši na činjenicu da je trgovinska razmjena prošle godine rasla 20 posto. Podsjetio je da su uspostavljeni direktni letovi iz Velike Britanije za šest destinacija u Hrvatskoj. Ukazao je i na prepreke koje Hrvatsku koče da se dinamičnije razvija, stavivši naglasak na nužnost reforme javne uprave i ukroćivanje birokracije.

(Hina)
Pa zar mi ljudi smo ovce,kad pušimo ovakve fore predsjednika.
Možda je čovjek već pomalo senilan pa nezna šta priča.

Jurčić je jučer blebetao na 101-ci kako je CRAL rasla jedan dan s 1000 na 5000 i onda to primjenjuje i na sve ostale dionice, a da uopće ne zna pravo stanje stvari. Ovakve i slične izjave se u uređenim društvima sankcioniraju vrlo efikasno. A to možemo pokrenuti i mi dioničar, vrlo lagano i vrlo lako dokazivo

Hell is Empty and all the Devils are Here

uz sva politiziranja na ovoj kao i ostalim temama, nemojmo zaboraviti cinjenice koje NE MOGU umanjiti vaznost i dobro poslovanje dragog nam IGH… i nemojmo zaboraviti preko 200 mil. kuna prometa na 20% visim cijenama od sadasnje… i nemojmo zaboraviti sve navedene poslove na zadnjih stotinjak stranica…

politicari u HR nece odgovarati za svoje izjave, to je sigurno… na kraju krajeva, lijepo vam je Mesic ponovio “JA SAM PRIJE SVEGA LEGALIST I LEGITIMIST!”[smiley2][smiley7]

“Please, God, Just One More Bubble.”

Nećemo zaboraviti nove poslove, ali nećemo zaboraviti lažne informacije koje je davao u intervjuu Jure Radić o tobože 70 milijuna kuna dobiti za prva tri kvartala, a imali su 150.000 kuna, možda je to razlog pada, a ne Mesić, samo kako bi njegov pajdaš imao bolji izlaz. Pitanje, što stvarno tim ljudima nije neugodno, ako može toliko lagati, možemo zamisliti što su sve radili za vrijeme rata i na koji način su se obogatili.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close