IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za cijenu 10.000 kn

P/E = 43,42
P/S = 3,41
P/Bv = 3,99

Još je puno očekivanja uključeno u cijenu …. Laički rečeno, prema P/E oni koji kupuju ovu dionicu po toj cijeni očekuju se da će IGH učetverostručit svoju dobit.

Za 8.000 kn:

P/E=34,74
P/S=2,73
P/Bv=3,19

Dok bi za P/E=20 cijena dionice bila cca 4.600 kn.

Jbg… cijelo nam je tržište takvo… Ljudi računaju, dobro se radi, cijena će ići gore, a nitko ne pita do kuda. Onda netko spomene napuhane cijene na tržištu kapitala i odmah je brodolom

[color=grey][i]Ne pozivam Vas ni na kupnju ni na prodaju - odluku biste trebali donijeti temeljem prospekta, a ja vam ga ne nudim. Iznosim samo neka svoja razmišljanja o vrijednosnim papirima koje pratim. [i][/color]

Radić ublažio retoriku, kaže nije Mesić ništa kriv. E pa malo se kasno sjetio.

Vaš link

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

Jeste li gledali dnevnik? G.menager okarakterizirao zbivanja na burzi sasvim normalnim, je li to naznaka početka stabilizacije??????

Sve se stmoglavilo na nekim dionicama jako ružno…[smiley10]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Na 20mil je dionica pala, na 250mil dionica je rasla doći će to nazad…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Što se može od vas očekivati kolega nego ovo…
[/quote]

kolega david, jeste vi do sad izlazili i ulazili iz ove dionice?, mislim mogli ste fino zaradit.
IGH je svojedobno bila moja prva investicija na kojoj sam zaradio a kupovao sam je zahvaljujući vašem pisanju i postovima na forumu, za to se zahvaljujem od srca. Ja sam do sad dvaput ulazio i izlazio.

&

Tako jeste bilo na svim dionicama, teška su vremena, izbori su tu, ali biti će bolje jer na kraju pobjede oni koji povoljno utječu na sve, a negativnost se uguši…………… Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


A lijepo sam vas upozorio da slijedi “slobodan pad”. Šteta što to moderator briše, mogao sam nekome prištedjeti koju kunu.
Kada malo bolje pogledam graf čini mi se da ubrzava – prema dolje.

Grafovi su nebitni kod ove dionice, probajte upotrijebiti analizu T-V indikatorom. Pad cijene ne uzrokuje ravnomjerno povećanje prometa, dok rast cijene ne uzrokuje njegovo smanjenje – nema nekog tržišnog ekvilibrija kojemu teži cijena. Sami grafovi mogu lijepo izgledat, no ništa ne govore. U biti cijelo naše tržište kapitala je totalno nelogično – cijene dugo vremena skaču, i onda ljudi još kupuju, kao da će zauvijek rasti, ili kada počnu padati onda svi sve rasprodaju.

[color=grey][i]Ne pozivam Vas ni na kupnju ni na prodaju - odluku biste trebali donijeti temeljem prospekta, a ja vam ga ne nudim. Iznosim samo neka svoja razmišljanja o vrijednosnim papirima koje pratim. [i][/color]

Teško da će pasti ispod 10k , možda prodje nešto sitno no ja mislim da je ipak to dno u svim opcijama…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Teško da će pasti ispod 10k , možda prodje nešto sitno no ja mislim da je ipak to dno u svim opcijama…

Vrlo vjerojatno si u pravu. Moguć je kratkotrajni odbijanac ali dionica nema fundamentalno uporište za cijenu iznad 10 k a spekulanti su se dosta opekli zadnjih dana stoga je srednjeročno kao i dugoročno put ove dionice samo dolje…


davids: ” Teško da će pasti ispod 10k , možda prodje nešto sitno no ja mislim da je ipak to dno u svim opcijama… ” Vrlo vjerojatno si u pravu. Moguć je kratkotrajni odbijanac ali dionica nema fundamentalno uporište za cijenu iznad 10 k a spekulanti su se dosta opekli zadnjih dana stoga je srednjeročno kao i dugoročno put ove dionice samo dolje…

Ne slažem se ,no neka vam,pucajte još.jučer je 15k bilo jeftino danas je 10k skupo,idemo kolege malo ozbiljnosti ,,,,jedva ste dočekali ,ako padne igh pasti će i ostale dionice no samo kratkoročno, no ja sam rekao 10k,zašto? vidjet će te sutra branu na 10k.Pa nismo mi bijednici da nas neće nitko braniti pratite sutra…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Hoće mi netko objasniti što je to dobro u 3Q financijskom izvještaju kojeg spominje uvaženi direktor prof. dr. Jure Radić dipl.ing.građ., potpresjednik HDZ-a

Možda neki novinar stručnjak za investicije da se javi i prosvijetli me.

New Report

Close