IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isto još manje od 9K možda čak i 8K


davids: ” Kolega Vlad ne znam zašto sad pametujete s obzirom na situaciju koja nije realna niti dobra u najmanju ruku. Realno idemo na 9k do petka , no što u pon? [smiley11] ” zašto bi išli na 9k? a i da idemo predlažem svima da uopće ne gledate burzu jer ćete se brinut bezveze. HDZ dobiva ovak ili onak i vjerujte isto je ući na 15k izać na 11k pa opet ući na 9k i ući na 15k i ostat, ako mislite biti u toj dionici, a ako ne zajeb je ovak ili onak za špekulante

Zbog paničara koji će prodavati do petka,proći će i ovo da se vratimo u neku normalu…[smiley8]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


davids: ” Kolega Vlad ne znam zašto sad pametujete s obzirom na situaciju koja nije realna niti dobra u najmanju ruku. Realno idemo na 9k do petka , no što u pon? [smiley11] ” Ja nevjerujem u ovaj scenarij iako moram proznati da bi meni odgovaralo. Vrlo brzo netko će obraniti ovu prodaju …

Danas je ingra branjena no igh nije niti malo,sjetiti te se onih 300 kom od pbz-a na 13k

Glasnogovornik IGH na neodređeno

mislim de je big game da još padne i da se čekaju izbori,štedi se ako sdp dođe onda će ga braniti na 8k i to jako

Glasnogovornik IGH na neodređeno


mislim de je big game da još padne i da se čekaju izbori,štedi se ako sdp dođe onda će ga braniti na 8k i to jako

pa ti bi znacilo katastrofu igh je jedna od perjanica trzista, ja mislim da je nemoguce da padne ispod 10K!!!

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

mislim da ce bortat do ponedeljka


mislim de je big game da još padne i da se čekaju izbori,štedi se ako sdp dođe onda će ga braniti na 8k i to jako

A nemojte kolega tako crno.
Mislim da će poslije izbora, bilo ko da pobijedi, tržište krenuti gore.
A s tim i pojedine dionice. Fondovi bi mogli lupati po asku , ako je stvarno cijena preniska, i time dobiti jeftini
ukrcaj,a i cijenu vratiti na normalu.

Uostalom meni paše na 8k kuna dokup, ali ne vjerujem.
Više vjerujem u efekt ODBIJANCA:

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

19.11.2007 17:19

STUDIJA Gradnja mosta pozitivno će utjecati na demografiju i gospodarstvo
Dubrovnik: Pelješki most riješit će pogreške prirode
Autor Emir Fulurija

DUBROVNIK – Gradnja pelješkog mosta imat će utjecaj na demografsku situaciju na Pelješcu i Korčuli. Prema našim projekcijama, broj stanovnika na Pelješcu 2021. godine bez mosta bi bio 7213, a s mostom 10.771.

Na Korčuli bi te brojke bile 14.791 bez mosta, odnosno 18.793 s njim – rekao je Ivan Čipin, profesor s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, prilikom prezentacije studije o ekonomskim, prometnim i demografskim učincima nakon gradnje mosta.

U demografskoj projekciji istaknuto je i to da će žene umjesto dosadašnja 1,3 djeteta u prosjeku rađati 1,7 djece. O gospodarskom učinku mosta na stanovništvo Pelješca i Korčule Drago Jakovčević najavio je “zahuktavanje gospodarstva”. Tako će rast prihoda nakon njegove gradnje biti sedam umjesto šest posto.

Troškovi će sa 5,59 porasti na 6,29 posto, a rast zaposlenosti umjesto 2,5 bit će 3 posto.

Manje sive ekonomije
Branimir Lokin procijenio je da će most pomoći u smanjenju sive ekonomije i nezaposlenosti, a moći će se uzeti i kao pokazatelji tempa globalizacije. Lokin smatra da će se ovom gradnjom riješiti dio problema BiH, jer će njihovi građani lakše doći do Pelješca i Korčule, gdje će i lakše naći posao.

Za razliku od kolega, Ivan Bošnjak je profesor na Fakultetu prometnih znanosti, a govorio je o prometnoj važnosti mosta.
Izračunato je da će se godišnje uštedjeti 4,3 milijuna kuna na kraćem putu do Pelješca, a 20 posto bi se smanjio broj stradalih u prometnim nesrećama u županiji.

Priroda pogriješila
– Most rješava i dio pogrešaka prirode, koje je napravila s otocima – izjavio je Bošnjak.

Ovu studiju Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka platilo je 800 tisuća kuna. Nedostajalo je samo obećanje kako će most otočanima omogućiti i odlazak u svemir. No, prezenteri su na to vjerojatno zaboravili.

Komentari


davids: ” mislim de je big game da još padne i da se čekaju izbori,štedi se ako sdp dođe onda će ga braniti na 8k i to jako ” pa ti bi znacilo katastrofu igh je jedna od perjanica trzista, ja mislim da je nemoguce da padne ispod 10K!!!

Gaze nas već danima i dobro se držimo mi smo objektivno u najgoroj situaciji ali realno i najboljoj ako hdz dobije ,igra živaca,cijeli market još pada 10 % ako sdp dobije a mi jedno 20% u par dana no vratit ćemo se znam i zašto…
[smiley11]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Nek izbaci neko fundamente po 10k

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Znamo da će se sve vratiti ali kad od xx do xxx je jako puno…. A ima XXX nepoznanica bez obzira što neki zanju ili ne znaju u pitanju je lova. Kao na kocki neki će jako puno dobiti neki jako puno izgubiti…. nazalost ja sam medu ovim zadnjim sve mi se ćini. Kupio sam visoko , a doći ću jako nisko ( ne nisko nego jako ,, jako nisko )
Ovo mi je dosad najveći minus …. iako je glupo ćini mi se da ga je bolje otpisati i ući u nešto drugo nego nastavititi ovako. Možda griješim ni sam više ništa ne razumijem. Što bolje radiš to više dole …

Pitanje je dokle će to ići jer izbori tek dolaze.

New Report

Close