IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

K/P……
Upravo je već 2 mil kuna prometa. Nešto se događa.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

nazalost čini mi se da netko od fondova i dalje prodaje. JUčer bi u suprotnom bili već preko 14k. Čim krene lupanje po Asku, pojave se nove količine na prodaji koje zaustave cijenu.
Kažem nažalost, jer nikome ne paše takav scenarij.
S druge strane vidi se da se i neki drugi fondovi nakrcavaju. E sad, njima je u interesu da to naprave po što manjoj cijeni, ali mi nije jasna ta strategija prodavatelja? nebi li više zaradili da su pustili malo jači tempo prema gore ? ipak je IGH jako likvidna…
Vidjet ćemo u petak tko je jučer prodavao…

"I am a man of great patience..."


nazalost čini mi se da netko od fondova i dalje prodaje. JUčer bi u suprotnom bili već preko 14k. Čim krene lupanje po Asku, pojave se nove količine na prodaji koje zaustave cijenu.
Kažem nažalost, jer nikome ne paše takav scenarij.
S druge strane vidi se da se i neki drugi fondovi nakrcavaju. E sad, njima je u interesu da to naprave po što manjoj cijeni, ali mi nije jasna ta strategija prodavatelja? nebi li više zaradili da su pustili malo jači tempo prema gore ? ipak je IGH jako likvidna…
Vidjet ćemo u petak tko je jučer prodavao…

Stari moj, ništa čudno. Ni oni sami ne znaju da li bi se iskrcali ili ukrcali.
Čini mi se da kod IGH nema brzog rasta više, nego malo po malo, što mi paše, iskreno.
Ali puno bolje nego prije mjesec dana. Sad imamo ZABA i PBZ koji se polako natovaruju.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Koje liparenje malih na prodaji, svakih 10 sek promjena. I uskoro će po bidu, jer će naravno izgubiti živce.[smiley8]
Inače, fondovi čiste prodaju, i održavaju cijenu. To je dobro.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

znaju fondovi da je to dobra cijena za ulaz , oni je i kontroliraju, a i omjer K / P je vjerovatno njihov …………….no siki riki…………

Radić: IGH je najintenzivniji rast doživio za Račanove Vlade
Business.hr 13.11.2007 13:40

Na napade predsjednika Mesića koji dovodi u sumnju dvojni status ministrice Marine Matulović-Dropulić kao dioničarke IGH i državne dužnosnice najodgovornije za graditeljstvo odgovara predsjednik Uprave Jure Radić.

Radić ističe da je Matulović-Dropulić prenijela svoje dionice na odvjetnike, da IGH nije dobio projektiranje paškog mosta bez natječaja te da općenito IGH poslove ne dobiva zbog sprege s vlastima. Kao argument Radić navodi da je najveći razvoj Institut dobio za vrijeme Račanove vlasti.

Čelnik najveće projektantske tvrtke “južno i istočno od Stuttgarta”, kako sam opisuje IGH-ov tržišni položaj, najavljuje okretanje privatnim investitorima kod kojih se posao ne dobiva na natječaju, pa se postižu i “puno bolje cijene“. Ubuduće bi IGH 50 posto poslova odrađivao za domaće i strane državne institucije, 25 posto za privatne investitore i 25 posto kroz vlastite investicije.

IGH ne financira ni jednu političku stranku, a Radić tvrdi da je za njega bavljenje politikom definitivno završena stvar. Tako se i ponaša te odbija otkriti koliko dionica ima, s obrazloženjem kako nije više javna osoba i njegova imovina je njegova privatna stvar.

Odluku da se IGH u potpunosti privatizira brani s usporedbom s beogradskim i ljubljanskim institutima, koji su 80-ih godina bili po veličini usporedivi s IGH, ali danas su barem 10 puta manji, tako da IGH ozbiljno razmatra mogućnost da uđe u vlasničku strukturu beogradskog IMS-a.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Gledam malo burzu u Skoplju i jučerašnji sve ukupni promet manji je od prometa do 13 h danas na IGH i DLKV toliko o likvidnosti…[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Mislio sam se gdje ‘puknut’ ovu vijest pa sam zaključio da bi ovde možda bilo najprimjerenije.Zna se zašto…[smiley2]

Ivo Sanader: Trogirani, izgradnju mosta otok Čiovo – kopno započinjemo iduće godine

Nakon što je premijer Ivo Sanader sa čelnim ljudima svoje stranke posjetio Kaštela, zaputio se u Trogir gdje je održan još jedan predizborni skup HDZ-a.

– Trogirani, možete biti mirni što se izgradnje mosta otok Čiovo – kopno tiče – izgradnju započinjemo već iduće godine! Zato, izađite na izbore i svima onima koji će možda ostati kući jer ih boli glava recite da daju svoj glas HDZ-u kako ih ne bi boljela iduće četiri godine! – rekao je između ostalog aktualni premijer, koji se nakon skupa zaputio u Šibenik gdje HDZ nastavlja s kampanjom.

Izvor:Glas Dalmacije

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Ivo Sanader: Trogirani, izgradnju mosta otok Čiovo – kopno započinjemo iduće godine

Supeer!
Pa zar nemaju već most za Čiovo?
Hoće li napraviti otvorenje starog mosta? Samo ne smije zaboraviti da su ga napravili komunisti.

Želim biti bik, ali sam još uvijek tele.


Supeer!
Pa zar nemaju već most za Čiovo?
Hoće li napraviti otvorenje starog mosta? Samo ne smije zaboraviti da su ga napravili komunisti.

Kolega Burzomlat, nemojte politiku više ovdje molim, jer navlačite onda ove male ovdje koji ni sami ne znaju šta pričaju i da li postoji novi projekt bilo kojeg mosta. Neinformirane male ulagače.
Koncentrirajmo se na projekte, ali bez politike,jer Radić je rekao da firma nema veze više sa politikom, tako
bi mogli da i naša tema postane takva.
[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

@fon braun
u potpunosti podržavam zaokret rakursa prema apolitičnijim tonovima…
u tom kontekstu vaš potpis boji vas određenom bojom…
a nije simpatični oker [smiley2]

[b]Uvijek imaj na umu da je put samo put. [/b] [i]Carlos Castaneda 'Učenja Don Juana: Znanje Jaqui Indijanaca' [/i]

A do ovoga ne bi ni došlo da se Jure u Otvorenom postavio kao stručnjak, a ne kao bivši HDZ-ov ministar!
Da je tad pričao o poslovima u inozemstvu kao što sad priča, ne bi Mesiću palo na pamet petljati se!
Stoga, nemojmo ni mi više politizirati IGH, politika ga je stvorila ali danas je IGH daleko iznad politike…
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close