IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Von Braun: ” Ne verujem da takve metode kakvima pričate prolaze u Rusiji , Albaniji, Ukrajni…. Zato IGH ima Žužula, koji će dogovoriti posao i na Marsu ako treba[smiley1] ” Neće Žužul u Rusiji napraviti ništa. Nije zbog toga niti angažiran. I u IGH su svjesni da se u Rusiju najlakše (a možda i jedino) može ući preko Srbije, zato i razmišljaju o preuzimanju srpskog pandana IGH-au. Pozdrav

Sve je ok kolege ne morate se zamarati sve će te uskoro saznati,no tko zna čitati među redovima zna tko ne zna…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Sutra me samo nakon ovoga zanima prvih 10 min na ovoj dionici ako nekom treba prijevod nek malo pročita unazad

Sjajan je intervju u napokon jednim normalnim novinama, Jutarnjem.
Članak pobija sve laži i neistine koje su nanesene IGH od strane Mesića i ostalih. A mislim da ovo Mesiću baš i nije trebalo prije penzije. Što je stariji , to više trkelja, i hoće nanijeti štete, ko pravi penzić.
Kao što i kaže članak, šteta je nanesena, ali IGH i Radić će se sada potruditi još više da dokaže prave vrijednosti firme na domaćem i stranom tržištu.

Kolega davids, tko nezna čitati između redova, čitati će narednih dana u redovima, ali u
redovima za kupnju IGH[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ja ću biti realan i neću reći da ne postoji veliki oprez kod ulagača zbog izbora.No postoji i činjenica da je više prisutan psihološki moment nego objektivni razlozi za to.Inače vezano za monopol, IGH će kupiti dvije tvtrke koje figuriraju još malo ozbiljnije u regiji u ovom poslu( baš se i nih spominje zanimljivo).Što onda? Velika riba jede malu, realno i jesmo po snazi među top 5 u evropi, tu je fakultet jako zaslužan i ta simbioza odlično funkcionira.Inače bih molio cijenjene kolege da ne lupaju gluposti nego argumentirano pišu ako su protiv ok ali nek iznose svoje argumente .IGH stvara veliki profit i reinvestira u zemljišta i projekte tipo Cesarčeva.Hvala..

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Pozdrav društvo, Von, davids, ivek &co malo sam se makao od burze u smislu svakodnevnog pracenja, IGH jos i dalje junacki stoji u portfelju.
I ja sam dojma da bih za koji dan trebalo poceti kupovati..mozda vec sutra tko zna.
Ovako kad sam u nedoumici oko grafa (izvjesce je lose, izbori pozivaju na oprez, buducnost je sigurno dobra), gledam slow stohastic po kojem bi uskoro mogao poceti jedan svima nama drag trend. RSI izgleda ko dres dinama.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


Pozdrav društvo, Von, davids, ivek &co malo sam se makao od burze u smislu svakodnevnog pracenja, IGH jos i dalje junacki stoji u portfelju.
I ja sam dojma da bih za koji dan trebalo poceti kupovati..mozda vec sutra tko zna.
Ovako kad sam u nedoumici oko grafa (izvjesce je lose, izbori pozivaju na oprez, buducnost je sigurno dobra), gledam slow stohastic po kojem bi uskoro mogao poceti jedan svima nama drag trend. RSI izgleda ko dres dinama.

Kolega jahhy, kako mislite da je izvješće loše[smiley1]
Pogledajte Matrixov graf 3 stranice unazad koji pokazuje grafove izvješća 2006 i 2007.
Počnite se koncentrirati na poslove, da ne bude kasno , a ne na TA.
Inače što se tiče fast stohastic-a, ako se presječe 3x u 5 dana, to je BUY signal, a već je 2 x presječen u 4 dana[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

[color=blue]Sanader: Gradit ćemo i cestu kroz Neum![/color]

http://www.seebiz.eu/hr/politika/sanader-gradit-cemo-i-cestu-kroz-neum!,2170.html

Cijenjeni kolega VonBraun, ipak smo svi ocekivali vecu neto dobit, ostale stavke u izvjescu su dosta dobre ali eto, kad su ocekivanja velika…. Ne sumnjam da je to samo priprema za 4Q ali taktiziram u nadi da cu dokupiti parsto kn jeftinije;) Do sada sam svaki put pogrijesio kad sam kalkulirao sa ovom dionicom ali ne da mi vrag mira.
Mislite li da ce cijena u jednom velikom skoku natrag na 15-16k ili postupno? Naravno pocetni + ili – zbog izbora treba zanemariti ako govorimo o gatanju cijene oko/iza Nove godine.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


Pozdrav društvo, Von, davids, ivek &co malo sam se makao od burze u smislu svakodnevnog pracenja, IGH jos i dalje junacki stoji u portfelju.
I ja sam dojma da bih za koji dan trebalo poceti kupovati..mozda vec sutra tko zna.
Ovako kad sam u nedoumici oko grafa (izvjesce je lose, izbori pozivaju na oprez, buducnost je sigurno dobra), gledam slow stohastic po kojem bi uskoro mogao poceti jedan svima nama drag trend. RSI izgleda ko dres dinama.

Von Braun, 12.11.2007. u 22:43
Najintenzivniji rast IGH dogodio se u vrijeme Račanove vlade. Tko može povjerovati da smo u sprezi i s Račanovom i sa Sanaderovom vladom i sa svakom drugom. Poslove dobivamo i u Federaciji BiH i u Republici Srpskoj, Albaniji. Zar smo mi tako sposobni da možemo biti u sprezi sa svima? Ne, nismo i to nije istina. Mi poslove dobivamo isključivo na javnim natječajima.

Tko je pametan, zna šta je Radić htio reći.
Pa nisu SDP-ovci neprijatelji IGH, nego samo navlače zbog izbora. Misliš li da neće popustiti nakon izbora ako dobiju.Nisu ni oni glupi.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ne kužimo se;) Ili ja ne pisem dovoljno jasno, kad kazem oprez zbog izbora mislim na onih tjedan dana kad bude prebrojavanje glasova a cjelokupna javnost bude razbijala glavu oko toga ko da ce bit neke drakonske promjene. Mislim da pobjedom SDP-a na izborima gubimo dodatnih 5-10% kratkorocno ali samo vrlo kratkorocno. Mi sa cashom sad navijamo za SDP;) A dugorocno je vjerojatno i bolje da dobije SDP pa onda nitko nece moci optuzivati IGH dok bude brojao milijarde.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

[color=blue]Građevinski lobi vrti 3 mlrd €[/color]

http://www.demokrscani.hr/str/314/c/637/

[color=blue]Hrvatski građevinari u inozemstvu će ostvarivati milijarde eura prometa[/color]

http://www.transfer-biro.hr/1545.aspx

[color=blue]JURE RADIĆ: TREBA GRADITI AUTOCESTU OKUČANI – B.LUKA – LIVNO – SPLIT [/color]

… direktor Instituta građevinara Hrvatske (IGH), izazvao je brojne reakcije ne samo u Hrvatskoj već i u BiH. Graditelj zbog bure osporavanoga Masleničkog mosta na kojem je jednog dana navodno osvanuo grafit “Zaustavi se, vjetre, pitao bih te nešto p. s. Jure Radić” stručnjak je u području gradnje mostova i cesta koji otvaranjem ureda IGH u Mostaru, Sarajevu i Banjoj Luci pokazuje da ima velike ambicije u BiH i regiji. Koridor 5 C, Jadransko-jonska autocesta, Pelješki most, samo u neke od tema o kojima smo razgovarali s dr. Jurom Radićem, piše Večernji list.

VL: Kazali ste kako Jadranska autocesta ne smije završiti u Dubrovniku, ona jadransko-jonskim koridorom treba ići iza brda Popovim poljem prema Crnoj Gori i dalje u Albaniju i Grčku. Kad će taj koridor zapravo proći jer sve zasad izgleda apstraktno?
RADIĆ: Jadranska autocesta kroz Hrvatsku na Božić iduće godine dolazi do Ploča. To je činjenica, sad je naravno na državama da dogovore dodirne točke kako bi se ta autocesta naslonila na jadransko-jonski cestovni koridor jer to je strateški važna investicija. Cesta mora imati nastavke. Odnosi između BiH i RH glede tog će se pitanja uz suglasnost i malo pameti ipak riješiti.

VL: Mogu li prolazak toga koridora kroz BiH usporiti trenutačna otvorena pitanja kao što je, primjerice, gradnja Pelješkog mosta?
RADIĆ: Cestovni koridori moraju biti povezani sa što većim brojem država, zbog čega se zalažem za navedeni pravac, koji bi Dubrovnik prometno vezao jednim odvojkom brze ceste. Nove primjedbe koje zbog najavljene gradnju Pelješkog mosta stižu od vlasti BiH predmet su političke, a ne stručne rasprave. Hrvatska ima pravo na prometno povezivanje svog prostora jer ne možemo dopustiti da između Splita i Dubrovnika bude schengenska granica u Neumu. Hrvatska je ispunila sve uvjete, most je umjesto 20 metara podignut na visinu od 55 metara. Zbog toga u Neumski zaljev mogu ulaziti brodovi koji ulaze, primjerice, u luku Rotterdam. Zbog zahtjeva BiH napravili smo projekt dvostruko skupljeg mosta.

VL: Ali iz Sarajeva stižu poruke i zahtjevi da se Pelješki most bez obzira na parametre o kojima govorite ipak ne gradi. Što ako vlasti BiH ustraju na tome?
RADIĆ: Struka mora dati svoje mišljenje; ako se ne dogovorimo danas, idemo sjesti sutra, prekosutra… Sve što je logično, razumno i realno, Hrvatska je udovoljila. Hrvatske neće dopustiti da, primjerice, između Splita i Dubrovnika ima schengensku granicu.

VL: Upućuje li otvaranje ureda IGH u Mostaru, Sarajevu i Banjoj Luci na vaš ulazak u gradnju koridora 5 C kroz BiH?
RADIĆ: Mi smo tu da pružimo stručno potporu jer naš institut spada u skupinu pet instituta u Europi. Ne dolazimo postaviti kontejnere i otići. IGH ima dugoročne planove na osposobljavanju inženjera građevinarstva. Neki sam dan u razgovoru s jednim biskupom rekao da Hrvatska treba stotinu inženjera iz BiH. Ostao je iznenađen. Stoga ćemo mi zapošljavati i osposobljavati stručnjake jer želimo stvoriti 200 inženjera po svojim standardima koji će s onih 700 u Zagrebu raditi na projektima u EU. Tko bude imao pamet i prave stručnjake, taj će dobivati poslove u Europi.

VL: Kakav je vaš stav o gradnji autoceste kroz Republiku Srpsku, što najavljuje njihov premijer Milorad Dodik?
RADIĆ: Kao što držim da je gradnja koridora 5 C isplativa investicija, isto se odnosi i na gradnju cestovnih koridora u drugim dijelovima BiH. Smatram da je potrebno sagraditi autocestu kroz RS kojom bi se povezali Okučani, Banja Luka, Livno i Split; ta je investicija isplativa, kao što je isplativa gradnja transverzalnih koridora prema Bihaću.

New Report

Close