IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1.,

Kad su se neki već dotakli plaća, evo još jedan podatak koji govori o snazi firme i njihovom ulaganju u budućnost – IGH plaća troškove postdiplomskog studija, a za doktorat daje jednokratno 400.000 kn. Da li se time može pohvaliti još koja firma u branši? A možda i van nje [smiley2]

daje 500000 ali bruto sto znaci negdje oko 240k netto

Interesantno??? Znači ništa kontra IGH. Dobro!

Pitajte Vi gosp. Leju o kojem pričate tko je bio financijski direktor Dalmacije – Dugi Rat nekad prve odnosno druge firme u bivšoj Jugoslaviji. On će znati ….
Firma boli glava … sad propala … jedva životari…..


Najveći dioničar IGH dionice kupio po 140 kuna Izvor: http://www.business.hr, Powered by PressCut 6.11.2007 – Splitski broker Ivan Lejo koji je, putem svoje tvrtke Akcionar, najveći pojedinačni dioničar IGH, u intervjuu Nacionalu kaže da je 12,67 posto dionica te tvrtke kupio od jedne slavonskobrodske tvrtke za 140 kuna po dionici. To znači da je za 20.086 dionica IGH platio nešto više od 2,8 milijuna kuna. Usporedbe radi, te dionice, po završnoj cijeni IGH na Zagrebačkoj burzi 5. studenoga, vrijede 260.093.614 kuna. Lejo kaže da je tvrtka iz Slavonskog Broda dionice svojedobno dobila od države na ime radova izvedenih u obnovi ratom stradalih dijelova zemlje, a on ih je kupio po tadašnjoj tržišnoj cijeni te dodaje kako je to svatko mogao učiniti. Upitan je li u trenutku kupnje znao ili slutio da će IGH dosegnuti ovakav rast, Lejo odgovara kako mu to nije bilo ni na kraj pameti, ali da je znao da je tvrtka vrijedna jer je po struci ekonomist i financijer koji je iz bilance IGH znao iščitati trendove i zaključiti kako će to biti dugoročna imovina za njegovu djecu. Lejo ističe da bi dionice mogao prodati samo uz veliki pad cijene te da bi se prava tržišna cijena dionica IGH saznala tek kada bi netko odlučio kupiti 51 posto te tvrtke. Cijeli članak, http://www.business.hr, 6. studenog 2007. Jel on zna nešto što mi ne znamo?[smiley1]

Pa možda Lejo i nije sporan. Da li je sve njegovo?
Pogledajte izvješće 2003. Igrače koji igraju utakmice. Ne svi! Kupiše li i oni od neke slavonskobrodske firme?


Misliš na ovo predstavljanje stranaka na HTV 1 poslije dnevnika. Ako netko nije gledao, voditelj liste HSS-HSLS za međimursku županiju g.Pecek gradi svoj predizborni program na optužbama protiv IGH. I to istim argumentima koje je nedavno upotrijebio i Mesić.
Naravno da svi oni griješe i da je jedino Jurica u pravu, ali bojim se da u ponedjeljak nebu dobro.[smiley2]

Kolega, vaše postove ne znam tko još čita na GH, jer ste poznati druker. I kao što sam rekao od nekih ljudi koji su jako kratko na forumu sam čuo pametnijih stvari, nego od nekih koji su jako dugo.
Postovi su vam neargumentirani, i dosta kritički po ovu dionicu,a bez razloga.
Moram ponoviti, gdje bi po vama bili onda ostali građevinari, na 50 % sadašnje cijene.
Ma hajte kolega, šalu na stranu,ukrcaj se jer ćeš ostati kratkih rukava. IGH je na dnu, čeka se UP[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ljudi moji, jeste li čuli Rojsa? večeras na TV, ako je 10% onoga o IGH-u točno, dobro mu se ne piše, no kampamnja će proći, a karavana prolazi.[smiley1][smiley1][smiley1]

Uskoro kupujemo jednu projekt tvrtku u HR,ostati će joj ime biti će pridružena jednom PC-u.Pripremamo se za velike projekte koji će se uskoro odvijati na tom području slijedećih 5 godina.Pripreme teku dobru za veliki posao.Dogovorila se prodaja jedne velike nekretnine u vlasništvu.Izgledamo kao Titanic…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Ne vidim svrhu raspravljati o članku objavljenom prije 2 tjedna kada još se nisu znali rezultati za 3Q, ali možemo i o tome.

Zaboravio si kopirati i napomenu autora koja glasi:

Von Braun, 10.11.2007. u 01:00
Dalibor Balgač ima interesa u dionicama IGH

[/quote]

A kad je Mesić na TV-u i novinama, onda bi bar mogao iskreno napisti ispod ; “nemam niti ću ih ikada i imati i ljubomoran sam na sve koji su okrenuli novac na njoj”.
Ovaj novinar ili broker je bar iskren.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

[color=blue]Stadion koji će zamijeniti Maksimir[/color]

Vaš link

Evo konačno jedan objektivni članak novom stadionu i IGH. [smiley2]

Evo da vam malo mašta proradi…

Maksimir od Laništa skuplji 100 milijuna eura
Piše: Krešimir Žabec i Boba Blašković

——————————————————————————–

Jutarnji u posjedu idejnog projekta stadiona koji je za IGH izradio arhitekt Otto Barić

ZAGREB – Jutarnji list prvi objavljuje idejni projekt novog stadiona koji bi, ako zagrebačko Poglavarstvo prihvati taj prijedlog, bio novi dom NK Dinama te bi se na njemu igrale utakmice reprezentacije. Idejni projekt za Institut građevinarstva Hrvatske napravio je arhitekt Otto Barić. On smatra da je ekonomski isplativije srušiti postojeći stadion i napraviti potpuno novi.

– Današnji stadion uopće nije po propisima Uefe te se na njemu ne smiju igrati velike i važne utakmice. Novi stadion bi bio u potpunosti natkriven i imao bi gledalište za oko 50.000 ljudi. Njegova tlocrtna površina bila bi 20 posto manja od današnjeg, odnosno od 5 do 7 hektara. Svi putevi evakuacije, kontrole, tribine za BBB, broj VIP loža i kutevi gledanja bili bi po najstrožim propisima Uefe – rekao je Otto Barić koji je u suradnji s arhitekticama Ivanom Potočić i Jelenom Radelj izradio projekt i studiju isplativosti gradnje novog Dinamova stadiona.

Novi stadion na izmještenoj lokaciji koštao bi između 120 i 150 milijuna eura, a sama bi rekonstrukcija Maksimira stajala 220 milijuna
Jure Radić, direktor IGH, smatra da će se, bez obzira na konačnu odluku, novi stadion sigurno graditi. Upravo je domaći konzorcij u kojem je i IGH uz ponudu za rekonstrukciju stadiona ponudio i alternativu – gradnju novog stadiona. U tom slučaju stadion u Maksimiru ne bi se dirao. Cijena građevinskih radova novog stadiona bila bi između 120 i 150 milijuna eura, a gradnja bi trajala oko dvije godine. Kako ukupna cijena ne bi otišla u nebo, može se očekivati da bi Grad Zagreb, sam ili u suradnji s državom, mogao ustupiti zemljište u svom vlasništvu. Radić smatra da novi stadion mora biti dobro prometno povezan, u što uključuje u budućnosti i vezu s metroom ili lakom gradskom željeznicom. Zbog toga za lokaciju novog stadiona predlaže već spominjano Lanište ili područje uz južnu obilaznicu.

Rekonstrukcija stadiona stajala bi oko 220 milijuna eura, a u sklopu nje bi bilo potrebno u potpunosti srušiti sve tribine osim manjeg dijela sjeverne. Barić naglašava da bi teren trebalo spustiti čak za tri do četiri metra. Glavna navijačka tribina u tom slučaju najvjerojatnije više ne bi bila na sjeveru uz Maksimirsku ulicu. Naime, zbog svake velike utakmice mora se zaustaviti tramvajski i automobilski promet, a po pravilima Uefe to nije dopušteno jer je rizično.

Do sada je u rekonstrukciju stadiona Maksimir utrošeno 470 milijuna kuna, a rezultat je da se sve mora srušiti. Barić naglašava da je i on emotivno vezan uz Dinamov stadion te da će konačna odluka biti na političarima.

Idejno rješenje te presjek i tlocrt novog stadiona NK Dinamo, koji bi bio u potpunosti natkriven i imao gledalište za oko 50.000 ljudi, izradio je arhitekt Otto Barić sa suradnicama, arhitekticama Ivanom Potočić i Jelenom Radelj

– Teško je odlučiti da se postojeći stadion nakon toliko uloženog novca sruši i izmjesti. I ja bih htio da stadion ostane u Maksimiru, ali jedno su naše želje, a drugo je politička odluka. Ovaj posao sam sa zadovoljstvom prihvatio jer volim nogomet i želio sam napraviti siguran i atraktivan stadion. Po koncepciji je vrlo sličan novom stadionu u Kölnu, a njegova konstrukcija i krov vrlo su jednostavni i relativno jeftini – kaže Barić.

Na javni natječaj Grada Zagreba za rekonstrukciju stadiona ponude su dali njemačko-hrvatska tvrtka Max-Bogl Tehnobeton, Alpine Meyer Austria i njihova hrvatska podružnica Alpine Bau, te domaći konzorcij IGH-Tehnika-Konstruktor-Zagreb montaža. Najpovoljnija ponuda je ona Alpine Bau teška 4,9 milijardi kuna, a najskuplja ona domaćeg konzorcija sa 5,9 milijardi kuna ili nevjerojatnih 820,5 milijuna eura! U sklopu tih ponuda uključena je

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Vaš link

hehehe dobro nam se piše

Dva i dva su četri, ali ne uvijek


Vaš link

hehehe dobro nam se piše


Uvijek nam se dobro pisalo, samo to ljudi ne kuže. SDP želi razj…. i ocrniti sve što je vlada gradila zadnjih 4 godine, pa čak i tržište kapitala. Oni hoće “krenuti iz početka”. Evo u business.hr i Slobodnoj dalmaciji rade takvi novinari kojima je gušt se naslađivati člancima poput “Politički burzovni slom”, i inako po 100-ti put se javlja hrvatski jal. Ne kužim kako obični novinari mogu pisati o burzi???

Ali znam samo jedno, da kad veliki iskoriste ovu situaciju, da će tržište odletiti gore poput metka. Znam za bezbroj primjera kako politički izbori utječu na tržište kapitala, i mislim da treba biti malo oprezan, ali ne previše
jer šta ako se svi iskrcaju, fondovi kupe od takvih, poslije izbora dignu cijene, i prodaju za 30% skuplje onima koji su im prodavali. A tako će i biti[smiley1]
Ako i padne dionica, vratiti će se na svoje, pogotovo sa ovakvim poslovanjem.
Na kraju ne odlučuje politika kako će se cijene kretati, nego ljudi, masa, zato pamet u glavu.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close