IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što Vam znači “ovaj laički post”? A nije baš iz glave. Nešto i znam.
“Bolji”ili oni stariji inženjeri to gotovo da imaju i ovdje u hrvatskoj.Posebno oni bliži oltaru.
Samo 50 dionica IGH X (13000-16000kn) = dovoljno da ne idem!
300 dionica IGH X (13000-16000kn) = ne pada mi na pamet!
Oni mlađi, novi, svaka čast.
Nisu to poslovi od 2-3 mjeseca, nešto malo više. Albanija 50km autoceste.
Obilaznica Sarajeva dvadesetak. Kažu da se nudi gotovo isto kao u RH+nešto malo.
Nemojte se odmah ljutiti samo razmišljam naglas!
Svatko ima pravo na svoj izbor, tako i Vi.

Malo OT, ali stvarno sumnjam da u IGH nema ljudi koji su spremni ic u avanture (Rusija, Albanija…)…I ja sam ovdje na drugom kraju svijeta i novac stvarno pri tome igra najmanju ulogu [smiley2]

U pon su čistili jako lijepo u PBZ-u.

INSTITUT GRAĐEVINARSTVA HRVATSKE D.D./REDOVNA SERIJE A IGH-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AKCIONAR D.O.O. 20.086 12,67 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 11.067 6,98 Skrb. račun
3. PBZ D.D. 5.561 3,51 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 4.183 2,64 Skrb. račun
5. ĐUKAN PETAR 4.013 2,53 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 3.583 2,26 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 2.859 1,80 Skrb. račun +360
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 2.487 1,57 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.160 1,36 Skrb. račun
10. HRANILOVIĆ MARKO 1.913 1,21 Osnovni račun
Ukupno: 36,52

Kolega von braun nisu baš mali počistili 4,5mil. od 865 pbz skinuo 360,onaj veliki nalog od 330 je bio njihov…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


dudo mag: ” Imam osjećaj da se IGH dobro angažira za dobit poslove vani, u regiji pa i šire, ali i da je malo onih iz IGH koji su voljni ići recimo u Albaniju za neznam koju lovu. Gotovo svi su dobro prošli sa dionicama pa više i nisu baš stimulirani za takove avanture. Posebno oni iskusniji, da ne kažem stariji. Oni koji bi eventualno i išli, bilo bi to za znatno težu vrećicu. Mnogo se toga podjeli na svašta nešto. Moraće se povećati izdatak i za ova gradilišta. Problem je čak i za nekoliko ljudi u Sarajevo na obilaznicu. O Rusiji da i ne govorim? ” Drago nam je da ste podjelili s nama ovaj laički post. Ne kužim, to ste negdje pročitali ili onako iz glave??? Ako je iz glave, nadam se da nećete više. Godinama su obrazovani ljudi vezani uz naftu, odašiljače radili u zemljama poput Sirije, Libije i tako zarađivali da bi prehranili obitelj. Nisu se vraćali siromašni već im je bio buđet podebljan dakako. Do Moskve ima max. 10 sati leta, Albanije puno manje, a da ne govorim koliko ima do Sarajeva. Inženjeri koji će tamo raditi neće raditi za kikiriki, već će nadgledati gradnju u podjednako razvijenim gradovima poput Zagreba. Za Albaniju se nudi 30k kuna plaća inženjerima, i vjerujte mi da će se ljudi potrgati da odu na par mjeseci i zarade godišnju plaću. Ja bi prvi išao[smiley11]

dobro jutro svima,
nadovezao bih se, tik 30k je osnovna plaća…a onda idu svi dodaci (dnevnice, odvojen život…). Ono što je bitno znati je da poneki nadzorni inžinjeri imaju 30k i tu u HR. Konkretno znam, preko prijatelja koji je nadzorni inž. jedne druge firme. Tih 30k je dobijeno jer je dotični igh ing nadzorni organ na 3 projekta (iako realno ne stigne na druga 2 ni bacit oko, ali Bože moj). Eto, da se ne zavaravamo koliko je primamljiva ta ponuda za djelatnike IGH [smiley2]

[color=blue][/color]GO ON, MAKE MY DAY ![color=blue][/color] -molim moderatora da me liši moderiranja, hvala-


idemm: ” Kad mislite da bi dno dna?[smiley13] ” kolega nadam se da je pitanje retoričko i da uviđaš njegovu apsurdnost. Da znam kada će biti “dno – dna” kako veliš, digao bi kredit i stavio kuću pod hipoteku pa bi sve fino ulupao u IGH, jer bi to značilo da ne mogu izgubiti kad sam kupio na dnu dna… [smiley11]

ako pobjedi sdp, bojim se da do početka 12. mjeseca nećeš moći realizirati hipoteku…[smiley1] a cijena bi mogla ispod 10k…nije drukanje, nego realnost: na kraju 2006. cijena 4000 kn, sada uz rast dobiti od cca 50% cijena 13000 kn[smiley9]. zarada narasla 1,5 x, cijena dionice više od 3x!!
ako je cijena od 4000kn bila realna (a jest, p/e 17- relativno umjereno), onda je sadašnja realna cijena 6000 kn.
a ako dogodine dođe do pada dobiti u odnosu na ovu godinu, cijena bi mogla biti i niža (opet realno).
samo pričekajte da balooon građevinara i uz njih vezanih firmi (igh!) pukne…
na hr tržištu postoje značajno podcjenjeniji sektori (hrana, banke i još neki [smiley11])

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


dudo mag: ” Imam osjećaj da se IGH dobro angažira za dobit poslove vani, u regiji pa i šire, ali i da je malo onih iz IGH koji su voljni ići recimo u Albaniju za neznam koju lovu. Gotovo svi su dobro prošli sa dionicama pa više i nisu baš stimulirani za takove avanture. Posebno oni iskusniji, da ne kažem stariji. Oni koji bi eventualno i išli, bilo bi to za znatno težu vrećicu. Mnogo se toga podjeli na svašta nešto. Moraće se povećati izdatak i za ova gradilišta. Problem je čak i za nekoliko ljudi u Sarajevo na obilaznicu. O Rusiji da i ne govorim? ” Drago nam je da ste podjelili s nama ovaj laički post. Ne kužim, to ste negdje pročitali ili onako iz glave??? Ako je iz glave, nadam se da nećete više. Godinama su obrazovani ljudi vezani uz naftu, odašiljače radili u zemljama poput Sirije, Libije i tako zarađivali da bi prehranili obitelj. Nisu se vraćali siromašni već im je bio buđet podebljan dakako. Do Moskve ima max. 10 sati leta, Albanije puno manje, a da ne govorim koliko ima do Sarajeva. Inženjeri koji će tamo raditi neće raditi za kikiriki, već će nadgledati gradnju u podjednako razvijenim gradovima poput Zagreba. Za Albaniju se nudi 30k kuna plaća inženjerima[/b], i vjerujte mi da će se ljudi potrgati da odu na par mjeseci i zarade godišnju plaću.[/b] Ja bi prvi išao[smiley11]

Malo ste ga pretjerali s tim iznosima… Pa nije igh Shell. Dudo mag je puno realniji. I kuzi potencijalni problem.


nadovezao bih se, tik 30k je osnovna plaća…a onda idu svi dodaci (dnevnice, odvojen život…). Ono što je bitno znati je da poneki nadzorni inžinjeri imaju 30k i tu u HR. Konkretno znam, preko prijatelja koji je nadzorni inž. jedne druge firme. Tih 30k je dobijeno jer je dotični igh ing nadzorni organ na 3 projekta (iako realno ne stigne na druga 2 ni bacit oko, ali Bože moj). Eto, da se ne zavaravamo koliko je primamljiva ta ponuda za djelatnike IGH


[/b] Ja bi prvi išao[smiley11] ” Malo ste ga pretjerali s tim iznosima… Pa nije igh Shell. Dudo mag je puno realniji. I kuzi potencijalni problem.

U Sarajevu terenska 210kn + smještaj cca 2500kn. Plaća ista kao u RH možda malo uvećana, cijene u RH i BIH gotovo izjednačene, ići će se sigurno na posebne ugovore, zovu ih menadžerski, kao na autocesti i nekim drugim gradilištima. I tu je kako kome. Oni koji budu išli dobiće ono što budu tražili. Moja procjena. Za Albaniju pogotovo. Vrećica mora biti dobro napunjena i nema problema. Radiće se ali se mora znati za što.

Evo nam malo K/P….

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

K/P…

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

svašta ljudi vole pisat samo zato što im je netko nešto rekao. Nemaju svi ing u IGH istu plaću a kamo li da većina 30k. Nadzorni ing (zanči da imaju položen stručni ispit i nekoliko godina staža) su u svakoj struci više plaćeni zato što njihov potpis ima određenu težinu a sukladno tome i cijenu.(a i tijelo koje im je izdalo papir financijski garantira u slučaju da ing nešto zahebe u projektu) . A što se tiće podcjenjenost bankarskog i prehrambenog sektora. Banke imaju ograničen rast plasmana, i takve obaveze prema HNB-u da im je muka (što IGH nema) + gube se subvencija za stambenu štednju a da ne uspotređujem stručnost radne snage. Pitat ću vas za prehrambeni sektor kad više neće biti subvencija i zabrana uvoza i voli bi znat gdje su naši prehrambeni proizvodi cjenovno konkurentni. Radim u firmi koju su podigli stranci i znam koje su cifre imali za dolazak u neku tamo Hrvatsku. Svaki od njih je sa smješkom odlazio iz RH, ali su i gazde bile više nego zadovoljne. Zato što je zarada puno veća od uloženog. A oni koji misle da stručnost ne vrijedi duplo više od prosječne plaće neka se i dalje drže svojih srpova i čekića i drugarskog jala

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

molio bih kolegu davidsa da se javi…kako dionica pada sve manje i manje pise….ajde ti nama glasnogovornice objasni ovo ali ne tipa drhtave rucice i tako….


molio bih kolegu davidsa da se javi…kako dionica pada sve manje i manje pise….ajde ti nama glasnogovornice objasni ovo ali ne tipa drhtave rucice i tako….

A čuj, moram napomenuti da između ostalog cijena dionice ovisi o količini onih koji hoće kupiti i onih koji prodaju,osim ako se ne umiješaju fondovi. A situacija je 131/1099. Mesić je odradio svoje u novimama, najbolje što je moguće, jer ekipa prodaje ko da se firma raspada, a zapravo je obrnuto, posluje ko nikad do sada[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close