IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

samo da obavjestim cjenjene kolege na IGH,to sam ja marinko samo sa novim imenom

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

[color=blue]Zanimljivost[/color]

U petak, 26.10. Institut građevinarstva Hrvatske bio je domaćin sastanka Borda ENBRI (The European Network of Building Research Institutes) grupe. ENBRI je osnovan 1988. godine s ciljem približavanja i suradnje između najvećih europskih građevinskih instituta . IGH je postao punopravni član 2006. godine.

Ciljevi ENBRI-ja su:

Promovirati koristi od ulaganja u znanstvenoistraživački rad u graditeljstvu i izgrađenom okolišu na državnoj, regionalnoj i europskoj razini,

Poticati suradnju između svojih članova, i surađivati sa Europskom komisijom i dioničarima europskog građevinskog sektora, da bi tako članovi ENBRI-ja mogli na djelotvoran način doprinositi postizanju unapređenja u području konkurentskih odnosa, održivosti, kakvoće i sigurnosti izgrađenog okoliša,

Savjetovati kreatore politika i širu javnost o pitanjima povezanima sa istraživačkim i inovacijskim radom u području izgrađenog okoliša, uz primjenu proaktivnog i planski definiranog pristupa.

Tijekom cjelodnevnog sastanka u prostorima IGH, direktori najvećih instituta iz 23 europske zemlje obišli su laboratorije.


Molim očite poznavatelje (mislim da ih je preko nekoliko) ove dionice i situacije u firmi kratki komentar za sljedeće: da li je istina da se u IGH-u malo pribojavaju tog poslića u Rusiji, koji toliko spominjete, tj. da im je to možda malo prevelik zalogaj…

Imam par prijatelja inženjera u IGH i mislim da samo oni mogu odraditi posao bilo koje veličine [smiley1]
A takvih likova tamo ima tko zna koliko.

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

kad IGH poćne širit svoje pipce po regiji i šire, neće mu moći naškoditi nekorektne izjave ili optužbe, jer kada se ostvare pozicije i pokaže kvalitetu i potencijal – jednostavno će biti respektabilan i vrlo konkurentan faktor u svima iole ozbiljnijim poslovima.


kad IGH poćne širit svoje pipce po regiji i šire, neće mu moći naškoditi nekorektne izjave ili optužbe, jer kada se ostvare pozicije i pokaže kvalitetu i potencijal – jednostavno će biti respektabilan i vrlo konkurentan faktor u svima iole ozbiljnijim poslovima.

Iako je sprega sa HDZ-om nepobitna, potpuno se slazem sa ovom izjavom.
IGH ima buducnost i ja mislim biti dio nje ubrzo
🙂

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

pa niko ne komentira ne bas sjajno izvjesce
http://208.109.28.148/finrep/IGH-fin2007-3Q.xls

ili sam ja propustio taj dio


pa niko ne komentira ne bas sjajno izvjesce http://208.109.28.148/finrep/IGH-fin2007-3Q.xls ili sam ja propustio taj dio

Propustili ste sigurno.

[color=black]Neto dobit IGH porasla 50 posto u odnosu na lani[/color]

Ukupni su prihodi IGH iznosili više od 490,09 milijuna kuna i viši su nego u prvih devet mjeseci prošle godine za 23,4 posto.Prihodi ostvareni na domaćem tržištu povećani su za 28,6 posto, na 451,62 milijuna kuna, dok su prihodi od prodaje u inozemstvu smanjeni sa 18,8 milijuna kuna na 13,13 milijuna kuna. Financijski prihodi IGH smanjeni su s 4,57 milijun kuna u prih devet mjeseci prošle godine na 3,37 milijuna kuna na kraju rujna ove godine.

Uz ukupne prihode, rast bilježe i ukupni rashodi IGH, za 22,2 posto na 446,7 milijuna kuna. Materijalni troškovi i troškovi prodane robe povećani su u odnosu na prvih devet mjeseci lani za 50,8 posto, na 20,67 milijuna kuna. Troškovi osoblja istodobno su povećani za 13,8 posto na 157,35 milijuna kuna, dok su financijski rashodi porasli s prošlogodišnjih 7,8 milijuna kuna na 13,59 milijuna kuna na kraju prvih devet mjeseci ove godine. U IGH napominju kako je likvidnost tvrtke zadovoljavajuća.


pa niko ne komentira ne bas sjajno izvjesce
http://208.109.28.148/finrep/IGH-fin2007-3Q.xls

ili sam ja propustio taj dio

Ma ljudi umjesto da gledaju izvješće , slušaju neke starce iz politike koji nemaju pojma o tržištu kapitala.
Izvješće je došlo u malo krivom trenutku ,ali će se i to odraditi zasigurno.

Nema promjena u TOP 10. Danas su mali kolo vodili.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Vaš link

Malo o mostu…

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

1.,

Barings: ” Molim očite poznavatelje (mislim da ih je preko nekoliko) ove dionice i situacije u firmi kratki komentar za sljedeće: da li je istina da se u IGH-u malo pribojavaju tog poslića u Rusiji, koji toliko spominjete, tj. da im je to možda malo prevelik zalogaj… ” Imam par prijatelja inženjera u IGH i mislim da samo oni mogu odraditi posao bilo koje veličine [smiley1] A takvih likova tamo ima tko zna koliko.

Imam osjećaj da se IGH dobro angažira za dobit poslove vani, u regiji pa i šire, ali i da je malo onih iz IGH koji su voljni ići recimo u Albaniju za neznam koju lovu. Gotovo svi su dobro prošli sa dionicama pa više i nisu baš stimulirani za takove avanture. Posebno oni iskusniji, da ne kažem stariji. Oni koji bi eventualno i išli, bilo bi to za znatno težu vrećicu. Mnogo se toga podjeli na svašta nešto. Moraće se povećati izdatak i za ova gradilišta. Problem je čak i za nekoliko ljudi u Sarajevo na obilaznicu. O Rusiji da i ne govorim?

[color=blue]Zahtjev BiH podigao cijenu mosta za 600 milijuna kuna[/color]

Jure Radić otkriva da bi projekt mosta koštao gotovo 2 milijarde kuna.

Znači da su politički zahtjevi iz Sarajeva (ili, ako vam je draže, nestrpljivost Zagreba da sačeka politički dogovor) cijenu podigli za 40 posto, ili oko 600 milijuna kuna! Po svoj prilici – novac bačen u vjetar! Bez obzira koliko inače mogli biti blagonakloni prema samoj ideji povezivanja hrvatskog juga.

Konačna cijena može narasti najviše 10 posto

cijenom od skoro 2 milijarde kuna, naravno, ne bi trebao biti nezadovoljan konzorcij domaćih tvrtki u sastavu Konstruktor (38 posto), Hidroelektra niskogradnja (31 posto) i Viadukt (31 posto), koji poklonu iz Sarajeva i Zagreba sigurno neće gledati u zube. Graditelji i projektanti bi tu svotu za svoje znanje, rad i utrošeni materijal trebali naplatiti u sljedeće četiri godine, do kada most mora biti dovršen.


Imam osjećaj da se IGH dobro angažira za dobit poslove vani, u regiji pa i šire, ali i da je malo onih iz IGH koji su voljni ići recimo u Albaniju za neznam koju lovu. Gotovo svi su dobro prošli sa dionicama pa više i nisu baš stimulirani za takove avanture. Posebno oni iskusniji, da ne kažem stariji. Oni koji bi eventualno i išli, bilo bi to za znatno težu vrećicu. Mnogo se toga podjeli na svašta nešto. Moraće se povećati izdatak i za ova gradilišta. Problem je čak i za nekoliko ljudi u Sarajevo na obilaznicu. O Rusiji da i ne govorim?

Drago nam je da ste podjelili s nama ovaj laički post. Ne kužim, to ste negdje pročitali ili onako iz glave???
Ako je iz glave, nadam se da nećete više.
Godinama su obrazovani ljudi vezani uz naftu, odašiljače radili u zemljama poput Sirije, Libije i tako zarađivali
da bi prehranili obitelj. Nisu se vraćali siromašni već im je bio buđet podebljan dakako.
Do Moskve ima max. 10 sati leta, Albanije puno manje, a da ne govorim koliko ima do Sarajeva.
Inženjeri koji će tamo raditi neće raditi za kikiriki, već će nadgledati gradnju u podjednako razvijenim gradovima poput Zagreba. Za Albaniju se nudi 30k kuna plaća inženjerima, i vjerujte mi da će se ljudi potrgati da odu na par mjeseci i zarade godišnju plaću. Ja bi prvi išao[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close