IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neto dobit 36,3 milijuna kuna

Izvor: Vjesnik,

6.11.2007 – Institut građevinarstva Hrvatske (IGH) u prvih je devet mjeseci ove godine ostvario 36,3 milijuna kuna neto dobiti, što je porast od 50,5 posto u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, podaci su iz financijskog izvješća te tvrtke objavljenog na Zagrebačkoj burzi. Ukupni su prihodi IGH iznosili više od 490,09 milijuna kuna i viši su nego u prvih devet mjeseci prošle godine za 23,4 posto.

Prihodi ostvareni na domaćem tržištu povećani su za 28,6 posto, na 451,62 milijuna kuna, dok su prihodi od prodaje u inozemstvu smanjeni s 18,8 milijuna kuna na 13,13 milijuna kuna. U IGH napominju kako je likvidnost tvrtke zadovoljavajuća.

Samo da napomenem da struke poput projektiranja i informatičke tehnogije, tj. struke čistog znanja, za razliku od poljoprivrede i proizvodnje, imaju i mogu imati jako velik BDP, jer u tome nema ograničenja, kao npr. plafon kod proizvodnje. Sve ovisi o znanju i koliko se ono može isforsirati.
Šta će se desiti kad krene institut u Albaniji, Mostaru i ovaj veliki u Srbiji? Ljudi moji koji je to potencijal.
Nije ni čudo što amerikanci imaju istraživačke centre u Pittsburgu gdje radi 1500 doktora na jednom mjestu,jer tu leži napredak i novci. Pa vi vidite gdje smo za par godina.
Pitanje. Postoji li SDP u bosni, albaniji i srbiji???

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

U Bosni postoji SDP ali postoji i nešto puno gore a to je SDA i Stranka za BiH koji na ne mogu ni nacrtane. Sa Albancima u Albaniji i na Kosivu smo u relativno dobrim odnosima tako da tu ne vidim problem.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

Blah
ljut sam i gubim živce, ako se trend nastavi izlazim – ulaz mi je bio na 12,1k
Pošto kupio, po to ću i prodat.
Žao mi je ali ova politička hajka plus izbori plus opća korekcija stvara stvarno nemoguć pritisak na ovu dionicu.
Vratit ću se u nju poslije izbora, nemam se više volje nervirat još mjesec dana pa makar se vraćao na višim razinama.

k/p 112/731 , a medju prvih 5 prodaja je ukupno 42 dionice.. Bome mi se ne svidja ovo.

Blah
ljut sam i gubim živce, ako se trend nastavi izlazim – ulaz mi je bio na 12,1k
Pošto kupio, po to ću i prodat.
Žao mi je ali ova politička hajka plus izbori plus opća korekcija stvara stvarno nemoguć pritisak na ovu dionicu.
Vratit ću se u nju poslije izbora, nemam se više volje nervirat još mjesec dana pa makar se vraćao na višim razinama.

Kolega, jel ste to vi udarili po bidu??? 16kom? Krivo razmišljanje.
Čemu nervoza. Pa nije uvijek na burzi sve u plusu.
Šta bi tek oni koji su ušli iznad 14k??? A prodat više ne mogu.
Čekanje je spas. Pa nije burza sprint na 100m.[smiley11]
Ne vidim niti jednu drugu dionicu u koju bi ušao. Odite na kavu, u grad, i nemojte gledati cijene, jer će ubrzo to proći. Samo gubite živce i novce, a brokeri se bogate.[smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Evo prve žrtve moralnosti kod novinara. Pucaju novinari pod režiranim lažima i daju otkaze…. Vaš link

Šta mislite na koga i na čije članke misle. Spominjali su Podravku, ali mislim i da je bilo potpisanih laži protiv
IGH. Dobro pročitajte.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ako vas zanima tko je režiser najnovijih događanja na ZSE:
Vaš link
Na niske grane nam je spala vanjska politika, nisam čuo da se Bush sastajao sa Kusturicom. [smiley1]

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

K/P…stigla je podrška napokon….
A ne bi ZABA dala ispod ove cijene, na kojoj je jučer pokupila 3 mil kuna.

Vaš link

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


K/P…stigla je podrška napokon…. A ne bi ZABA dala ispod ove cijene, na kojoj je jučer pokupila 3 mil kuna. Vaš link

Sorry Von Braun, ali nemoj pisat ovakve stvari djeluje neozbiljno. Znaš i sam da je Zaba skrbnički kupovao u četvrtak, ako se to vidjelo jucer na top 10. Također da to nije Zaba fond, nego skrbnički.


Sorry Von Braun, ali nemoj pisat ovakve stvari djeluje neozbiljno. Znaš i sam da je Zaba skrbnički kupovao u četvrtak, ako se to vidjelo jucer na top 10. Također da to nije Zaba fond, nego skrbnički.

Ma znam da je skrbnički.
Pa šta nije jučer se ukrcala ZABA. Šta je bilo u četvrtak. Koji četvrtak Zmrkljiću??? Praznik je bio.
Objasni.
Uostalom najbitnije je da se ukrcava.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

HINA

Predstavnici Hrvatskih cesta i Instituta građevinarstva Hrvatske danas su u Osijeku potpisali ugovor o izradi projektne dokumentacije za gradnju južnog traka osječke južne obilaznice, duljine 13 kilometara, gdje se vrijednost radova procjenjuje na 250 milijuna kuna.

Riječ je o najopterećenijoj prometnici u Osječko-baranjskoj županiji s prosječnim dnevnim prometom od 18.634 vozila, koji u ljetnim mjesecima prelazi 22.000 vozila.

Predsjednik Sabora Vladimir Šeks ocijenio je da će se gradnjom novog traka bitno rasteretiti promet kroz Osijek, a današnjim potpisivanjem ugovora osigurava se ulazak ove investicije u idući četverogodišnji program gradnje cesta u Hrvatskoj.

No respect

Ej Von Braun, NHF, , bolje da su ti postovi kvalitetni, i za mene i za tebe [smiley1]

New Report

Close