IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Broj 7. je sve kupovao iznad 14k ( ne mogu to tvrditi 100%), valjda znaju kako će spasiti tih 35 mil.kuna[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Nisam se želio petljati u ovu raspravu jer ja se ovdje prvenstveno učim investiranju sa ulogom od par desetak K Kn. To je na sreću novac koji si mogu dozvoliti potrošiti ili “spržiti”.
Generalno moj pogled na situaciju je da ste dozvolili da politika postane primarna tema razgovora što mislim da nije ni malo pametno. Isto tako bilo kakva argumentacija zasnovana na osobama iz politike je smiješna, gotovo kao i sami političari. Poznajem osobno nekoliko osoba i sa crvene i plave strane (i ministre i bivše ministre) osim vlastitih interesa tu ima malo prostora za “društvo” ma koliko se neki nadali da promjene na vlasti mogu dovesti do ozbiljnijih “sistemskih promjena”..

Iz ovoga šta se dešava ( ne želim reći da je bilo zabavno zadnjih par dana ali smijem valjda reći da je bilo interesantno) moja nauka je:

0. Uvijek slušati samo sebe i vlastite instinkte.

1. Rukovodeči ljudi bilo koje organizacije ne bi se smjeli “slikati” s političarima – bilo koje strane. Time se otvara cijela organizacija (firma) za podle udarce sa strane ili kao u ovom slučaju direktno u “facu”.

2. Nikad ne zaboraviti da na burzi ima i “malih” i novopridošlih investitora koji vjeruju svemu šta pročitaju u novinama ili vide na televiziji.

3. Kupovati postepeno i pratiti TA.

4. Ne ići u dokup u silaznoj putanji ukoliko nisi siguran da je u pitanju manja korekcija a ne promjena trenda.

IGH posjedujem i to u vrijednosti cca 30% portfelja. U prodaju ne idem tako skoro ali ja ionako nisam mjerilo jer to je novac koji smatram “školarinom”.

[color=red][i]Joy of life[/i][/color] [color=white] - Richard Thaler - "Mad Money" - HT, DDJH, IGH, DLKV, BLJE, MLNR... [/color]

Da ne zaboravim: IGH nije građevinska firma već prvenstveno konzultantska kuća ( i to najveća u RH) tako da kad je uspoređujete s nekim prvenstveno bi bilo fer uspoređivati je sa npr. Delloitom, KPMGm , Accenturijem ili sličnim kućama koje se bave prvenstveno prodajom znanja. U tom kontekstu trošak ljudi od 200K je više nego skroman, a ideje o tome da bi neka državna institucija mogla zamijeniti IGH su smiješne. Kad ste zadnji put probali naći 20 ljudi preko oglasa punog formata u Jutarnjem. Jako puno ljudi se javilo … [smiley1] a plaća je cca 350K bruto godišnje. Baš me zanima koja državna firma to može ponuditi.

Ali dosta mog s…nja.
Želim vam svima laku noć i zabavan sutrašnji dan.
Kako bi kolega s foruma rekao:

Gospodo ulažite u znanje.

[color=red][i]Joy of life[/i][/color] [color=white] - Richard Thaler - "Mad Money" - HT, DDJH, IGH, DLKV, BLJE, MLNR... [/color]

Šta je tu čudno ako netko prodaje ovu dionicu? Pa treba i netko donirati za predizbornu kampanju, a to je ionako dugoročno ulaganje koje se vrati i nekoliko puta uvećano…
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

stvarno nemam ovu dionicu no da imam novca sada bih je kupija po ovoj cijeni i prodao u drugom mjesecu očekivana zarada bi bila cca 40%

dan je pametniji od noći


Šta je tu čudno ako netko prodaje ovu dionicu? Pa treba i netko donirati za predizbornu kampanju, a to je ionako dugoročno ulaganje koje se vrati i nekoliko puta uvećano…
Živjeli!

[smiley2][smiley2][smiley13]

[color=red][i]Joy of life[/i][/color] [color=white] - Richard Thaler - "Mad Money" - HT, DDJH, IGH, DLKV, BLJE, MLNR... [/color]

Danas malo popustio Mesićev kvazi-medijski ‘pritisak’ na IGH jer je ‘vicomat’ našao novu zanimaciju u vidu biskupa Jezerinca.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

NEMAM NI JA OVU DIONICU ALI JE PRATIM OD CCA 4000+ I ZBILJA JE PRAVA DIONICA ALI MI JE NAŽALOST SADA PRESKUPA. KO IMA CASH -A SUPER ODABIR.NISAM UŠAO KAD JE TREBALO.[smiley15]

Lakše je imati starog neprijatelja, nego novog prijatelja!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b0ff2d04-e848-4b58-9cda-1bc81297de84&open=sec

Knjige i kava


NEMAM NI JA OVU DIONICU ALI JE PRATIM OD CCA 4000+ I ZBILJA JE PRAVA DIONICA ALI MI JE NAŽALOST SADA PRESKUPA. KO IMA CASH -A SUPER ODABIR.NISAM UŠAO KAD JE TREBALO.[smiley15]

To su govorili i za INGRu stalno dok je bila 11k, 20k, 30k kuna. Priča se stalno ponavlja.[smiley1]
Sve u svemu mislim da je ova korekcija scenario fondova radi jeftinijeg dokupa. Evo trenutno se na DLKV-u
ukrcavaju fondovi i dižu cijenu koja je jako jeftina.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Marina je fer rekla, imala je pravo i iskoristila,već sam rekao da i spremačice imaju 80 kom koje su htjele kupiti ,zanimljivo velika većina nije prodala…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

IGH i te kako ulaže u znanje ali to ulaganje i dobro štiti. Čuo sam da je nagrada za magisterij 70k kuna bruto, Ako odlazi mora vratit 70k. Plus ako mu je plaćen magisterij mora vratit i taj iznos. Radim u firmi gdje se svako malo pojavi nekakav prodavač znanja. Cifre su da se čovjek smrzne. A za poslove nadzora se ekipa trga. Kak moj frend veli. Gospodski posel. Prošećeš se, upišeš u dnevnik, potpišeš i na janjetinu. Tu i tamo zagalamiš na Muju kad počne fušarit i to je to.

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

New Report

Close