IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jop, zato Dešković (direktor u Splitu op.a.) prodaje dionice od velike sreće da počasti društvo.[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Kupuje čovjek jedrilicu,antistres terapija

[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Slažem se, pa ja sam među prvima pisao o tome. I dalje stojim iza tvrdnje da su svi građevinci precijenjeni, pa i IGH. Ali sam ga kupio jer fundamentalno stoji najbolje u sektoru. I ne brinem se uopće

U kojem sektoru? Pa i Jure vam je rekao da oni ništa ne grade. Prema tome oni nisu građevinarci i njihovi fundamenti nisu usporedivi s građevinskim sektorom. Građevinci osim PE imaju i prihode i BV, a iGH ima samo PE. Uz ovakve prihode i BV trebali bi imati PE najviše 20 da bi opravdali cijenu. To je kapitalno intezivna industrija koja bi trebala najveći dio troškova usmjeravati u stvaranje znanja, a onda isto to znanje skupo prodavati. Oni svojim dioničarima ne mogu ponuditi ništa osim profita, a sa ovakvom rastrošnošću profita nikada neće biti koliko treba..


Jop, zato Dešković (direktor u Splitu op.a.) prodaje dionice od velike sreće da počasti društvo.[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Naravno da prodaje kad je dobio skoro badava. Tko normalan ne bi prodao i tako ostvario fantastičan prinos?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Da, vrlo logično, možda će sada kupovati dionice Podravke.[smiley2][smiley2]

A Jurica ga bude ganjao toljagom (vidi gornji post)[smiley2][smiley2][smiley2]

budd:

Slažem se, pa ja sam među prvima pisao o tome. I dalje stojim iza tvrdnje da su svi građevinci precijenjeni, pa i IGH. Ali sam ga kupio jer fundamentalno stoji najbolje u sektoru. I ne brinem se uopće ”

U kojem sektoru? Pa i Jure vam je rekao da oni ništa ne grade. Prema tome oni nisu građevinarci i njihovi fundamenti nisu usporedivi s građevinskim sektorom. Građevinci osim PE imaju i prihode i BV, a iGH ima samo PE. Uz ovakve prihode i BV trebali bi imati PE najviše 20 da bi opravdali cijenu. To je kapitalno intezivna industrija koja bi trebala najveći dio troškova usmjeravati u stvaranje znanja, a onda isto to znanje skupo prodavati. Oni svojim dioničarima ne mogu ponuditi ništa osim profita, a sa ovakvom rastrošnošću profita nikada neće biti koliko treba..

Ta stavka se mora smanjiti

Hell is Empty and all the Devils are Here


budd: ” Slažem se, pa ja sam među prvima pisao o tome. I dalje stojim iza tvrdnje da su svi građevinci precijenjeni, pa i IGH. Ali sam ga kupio jer fundamentalno stoji najbolje u sektoru. I ne brinem se uopće ” U kojem sektoru? Pa i Jure vam je rekao da oni ništa ne grade. Prema tome oni nisu građevinarci i njihovi fundamenti nisu usporedivi s građevinskim sektorom. Građevinci osim PE imaju i prihode i BV, a iGH ima samo PE. Uz ovakve prihode i BV trebali bi imati PE najviše 20 da bi opravdali cijenu. To je kapitalno intezivna industrija koja bi trebala najveći dio troškova usmjeravati u stvaranje znanja, a onda isto to znanje skupo prodavati. Oni svojim dioničarima ne mogu ponuditi ništa osim profita, a sa ovakvom rastrošnošću profita nikada neće biti koliko treba..

Točno tako stalno miješamo tvrtke a različita struktura prihoda i rashoda

Glasnogovornik IGH na neodređeno

BUDD
“Ali, saznao sam i zašto smo danas pali – previše radnika su postali magistri preko noći, pa je Jure morao odriješiti kesu – 400000 kn svima koji su do sada bili obični dipl. ingovi. (sada magistri struke)”

Bilo bih dobro da damo prijedlog g. Boskovic da medju rashode uvede stavku : TROSKOVI MAGISTERIJA
[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Pozdrav kolegi[smiley11]

vorda:

budd: ” Slažem se, pa ja sam među prvima pisao o tome. I dalje stojim iza tvrdnje da su svi građevinci precijenjeni, pa i IGH. Ali sam ga kupio jer fundamentalno stoji najbolje u sektoru. I ne brinem se uopće ” U kojem sektoru? Pa i Jure vam je rekao da oni ništa ne grade. Prema tome oni nisu građevinarci i njihovi fundamenti nisu usporedivi s građevinskim sektorom. Građevinci osim PE imaju i prihode i BV, a iGH ima samo PE. Uz ovakve prihode i BV trebali bi imati PE najviše 20 da bi opravdali cijenu. To je kapitalno intezivna industrija koja bi trebala najveći dio troškova usmjeravati u stvaranje znanja, a onda isto to znanje skupo prodavati. Oni svojim dioničarima ne mogu ponuditi ništa osim profita, a sa ovakvom rastrošnošću profita nikada neće biti koliko treba..

Točno tako stalno miješamo tvrtke a različita struktura prihoda i rashoda

To znači da ga nemamo s kim usporediti, pa ne možemo doći ni do realnih pokazatelja.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Da vrlo logično, možda će sada kupovati dionice Podravke.[smiley2][smiley2]

Evo moj 1000 post a ipak nije glupost koju citiram već šala,malo ste se upristojili kolega za svaku pohvalu[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Nemam niti sam ikad imao igh.
Nije mi jasno kako predsjednik države može tvrditi nešto za što nema dokaze i nikome ništa. A okolo daje savjete tko što može govoriti da ne spominjemo njegovu munjevito rješenu tužbu protiv gospodina klauna Mikšića.
Kako on može sebe stavljati iznad zakona i govoriti da su poslovi namješteni. Pa ako i jesu, daj dokaze pa pričaj što hoćeš.
Koji je to cirkus.

No, da se razumijemo mi smo još uvijek u “bull” marketu i ja vjerujem da će IGH opet na 15k, možda i brže nego vi koji ste unutra to i mislite ali sam isto tako siguran da će netko tu izgubiti solidan kapital… Iako graf cijene na prvi pogled izgleda privlačan ja se bojim da je to ipak “to risky game”. Nastavite dalje u revijalnom tonu…


Eto uistinu je zanimljivo pročitati kako su svi danas pametni. Većina čak ima i proročanske sposobnosti. Pa su prodali na ATH i dokupili danas na LTML (last two months low). I nitko nije u IGH niti je ikad bio. Jel itko uopće ostao unutra osim mene?
Mene također zanima zašto toliki rashodi, skupe licence softvera očito[smiley1]

mislim da postoji jedan dobar razlog.
Pricao sam prije neki dan na poslu sa jednim starijim likom i slucajno dosli i na temu dionice. Veli on ima Ht, pa ne zna oce rast, padat, raslo je pa opet pada,…
Ja mu kazem nek se ne brine da sam do grla u dionicama i spomenem da imam i Igh.
Kad gle, kaze on da mu zet radi u Igh i hvali on firmu da mu je zet prije par mjeseci dobio nagradu, nije htio rec koliko, ali sam uspio nesto izvuc i veli da je broj peteroznamenkasti u kunama. Kaze da je cijeli odjel premasio kvotu poslovanja za 900% i da je cijeli odjel dobio nagrade, neko vise neko manje.

New Report

Close