IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne treba vas gurati, to već bude odradila gravitacija. Slobodan pad slijedi. Po zakonu održanja količine energije, budete sve više pisali na forumu.

Hvala kolega,ja vam se divim na količini vaše negativne energije…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

budd:

He, evo čovjeka koji piše 20 postova godišnje i počastio je baš nas. Kolega, pa ovo je fundamentalno podcijenjena dionica u odnosu na ostatak sektora.

To je istina, samo je sektor preeecijenjen. I to do bola.

Slažem se, pa ja sam među prvima pisao o tome. I dalje stojim iza tvrdnje da su svi građevinci precijenjeni, pa i IGH. Ali sam ga kupio jer fundamentalno stoji najbolje u sektoru. I ne brinem se uopće

Hell is Empty and all the Devils are Here

Eto vam jedne stare investiorske poslovice. Nezna se tko je luđi, vi koji ovo kupujete ili ovi koji vam ne žele prodati…


He, he dečki hajde sad nažvrljajte deset stranica tako da se više ne vide ovi sotonski postovi protiv “vaše” dionice.

Bilo bi pristojno da nestanete sa ovakvim postovima s ove teme,hvala unaprijed jer nema smisla ova diskusija

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Pita li se tko ko je u stvari kupovao danas IGH i napravio promet preko 11milja na ovim razinama i jesu li to kupovale drhtave ručice ili igrači koji znaju kako se igra na burzi ?


He, he dečki hajde sad nažvrljajte deset stranica tako da se više ne vide ovi sotonski postovi protiv “vaše” dionice.

Kakvi sotonski postovi protiv? Pa neka ljudi pišu. Evo, mogu i ja početi pisati protiv. Kao da to ima ikakvog utjecaja.

Ljudi bježite odavdje, nema tu kruha.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ajde ovo poslovanje je kakvo već je. Svatko može čitati ovo izviješće na način koji želi. Te velika amortizacija, te nekakav paklenski plan te ovo ili ono. ALi ako se stvarno ostvari politički plan za stvaranje državnog instituta koji bi se bavio poslovima kojima se bavi IGh onda bi to stvarno mogao postati problem a bojim se da postoji kritična masa koja je to u stanju odraditi…


vorda: ” Evo još nešto što mi u izvješću naročito smeta. Troškovi po zaposlenome su na godišnjoj razini cca 200K kn. Tko još u Hrvatskoj (osim ERNT) ima takve troškove zaposlenih. Pošto, kako Jure kaže, IGH ne gradi nego pruža usluge, materijalnih troškova gotovo da i nemaju. Ali zato imaju cca 200M ostalih troškova. Ja nisam arhitekt niti građevinac pa molim nekoga da mi odgovori na što IGH može potrošiti 200m kn za 9 mj. Papir i olovke sigurno nisu. “ Pa to i nije puno, toliki su i troškovi trgovačkog putnika. Stavi na papir dnevnice, leasing za auto, održavanje auta i benzin, noćenje, računalo, mobitel, plaću da ne spominjem, pa ne rade za minimalac, još poneki sitni trošak i eto ti 200kkn.

Zbog ovakvih postova sam se i zadržao malo dulje na ovoj temi. Al’ ne stigne čovjek sve obraditi.
[smiley2]

To nije realno za očekivati. Ta gdje bi daj institut ljude našao za takve poslove. A znamo kako država plaća. Tamo ne bi ni apsolvente dobili.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ajde ovo poslovanje je kakvo već je. Svatko može čitati ovo izviješće na način koji želi. Te velika amortizacija, te nekakav paklenski plan te ovo ili ono. ALi ako se stvarno ostvari politički plan za stvaranje državnog instituta koji bi se bavio poslovima kojima se bavi IGh onda bi to stvarno mogao postati problem a bojim se da postoji kritična masa koja je to u stanju odraditi…

Trebalo bi jedno 100 mil eura u startu i još 100 dok to krene,pa ljudi,realno za 7godina uz taj novac bi moglo bi biti 0. Prvi profit oko 2018.g ,da dodje na nivo IGH 2025.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Dobar dio prihoda dolazi od ispitivanja i certifikacje. Ti će recimo prihodi otpasti čim uđemo u EU… Nije to velika stavka ali sigurno je značajna…


To nije realno za očekivati. Ta gdje bi daj institut ljude našao za takve poslove. A znamo kako država plaća. Tamo ne bi ni apsolvente dobili.

Stvar je bitno jednostavnija nego što se misli i može se realizirati jako brzo… Kadrova u svakom slučaju ima a i velik dio kadrova iz IGH bi sigurno potražio sigurnu luku… Velim, sve je stvar politike i ozračja koje se može stvoriti…

New Report

Close