IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam ako ste vidjeli na dnevniku, ona cnc preša kojom se ispituju nosači košta koji miliončić eura no i najvažnije znati s njome raditi i analizirati podatke,pamet je skuplja.Jako mi je drago što je Jure argumentirano reagirao nije bilo slučajno.Stojić iz Hypa kaže da su mali investitori prodavali danas jer ne poznaju kompaniju…

Pa glasnogovorniče,ja sam očekivao vas na dnevniku…[smiley2]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Ne znam ako ste vidjeli na dnevniku, ona cnc preša kojom se ispituju nosači košta koji miliončić eura no i najvažnije znati s njome raditi i analizirati podatke,pamet je skuplja.Jako mi je drago što je Jure argumentirano reagirao nije bilo slučajno.Stojić iz Hypa kaže da su mali investitori prodavali danas jer ne poznaju kompaniju…

U početku je Mesić možda i imao utjecaj na pad, ali ja se kladim da bi IGH danas roknuo 8% taman da Mesić nije niti progovorio.

Druga stvar je priča o monopolu o kojoj vidim da se ovdje raspravljalo. Monopol sam po sebi nigdje nije zabranjen i malo je ekonomija koje ga nemaju. Ono što je zabranjeno to je ISKORIŠTAVANJE MONOPOLISTIČKOG POLOŽAJA. Ne aludiram ovdje na IGH, ali … ma ne, ne mogu izdržati … da li bi ta pamet bila jeftinija u nekim drugačijim tržišnim okolnostima.[smiley2]

Pozdrav

Ja ću iskreno,

očekivao sam korekciju crobex-a i izašao na iznad 15t i veselim se jeftinom dokupu. danas je već bilo po diskontu jer je politika dodatno učinila svoje. Ulaz prosječno oko 13t, nažalost.

Malo sam čitao postove o plašenju novih dioničara koji su kao zadnju ušteđevinu ubacili u dionice, da ne kažem još pod kreditima. Ovo im je dobra pouka da se to ne NIKAD radi. Po meni se samo dio ušteđevine srtavlja na burzu, ostalo u fondove ili čarapu. Nikad neznaš kad je loš tajming. ja sam ih na početku imao ali sada uspješno jašem po valovima CROBEX-a, ali opet nisam full sa kapitalom u burzi. Oprezu nikad dosta.

OSTALE TAJNE OTKRITE SAMI

Ipak topla pridošlica novim dioničarima jer što nas je više fondovi mogu manje manipulirati..

[color=blue][/color]

lanica:

mi smo do kraja tjedna na 5000 kn, pazite kaj vam kažem

ajde mi kolega objasnite zasto ovo radite, postoje ljudi koji se boje, koji su prvi puta susreli s ovakvom situacijom, nije im ugodno a vi ih ovakvim postovima dodatno deprimirate i plasite, nemojte se smijati tuđoj nevolji…postoje mnogi kojio su nakon ht . svoju suteđevinu povjerili burzi, nesto za sto su godinama izdvajali novac i ovakvi obeshrabrujuci postovi na njih djeluju katastrofalno, jer nisu upuceni u srz burze..pa ne morate im jos i vi nakon svega pit krv na slamcicu..jos jednom napominjem da ja nemam igh ali dajem svoju potporu svima koji ga posjeduju, jer su u nepravednoj borbi protiv politike novina medija..iako se nismo bas najbolje slagali, saljem pozdrave i podrsku predvodnicima DAVIDSU, FON BROWNU, PA I IVEKU 123…ne prodajte igh ispod cijene i strpite se, sve ce opet doc na svoje, a svi ovi koji se izruguju i smiju, svima njima ce se to obit o glavu!
POZDRAV!!

Hvala Bibi. Držimo se. Ma ja znam da je ovo sve jedna velika reklama za IGH i mislim da će na kraju to sve JAKO dobro završiti po nas dioničare IGH.[smiley11][smiley11][smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Evo još nešto što mi u izvješću naročito smeta.

Troškovi po zaposlenome su na godišnjoj razini cca 200K kn. Tko još u Hrvatskoj (osim ERNT) ima takve troškove zaposlenih. Pošto, kako Jure kaže, IGH ne gradi nego pruža usluge, materijalnih troškova gotovo da i nemaju. Ali zato imaju cca 200M ostalih troškova. Ja nisam arhitekt niti građevinac pa molim nekoga da mi odgovori na što IGH može potrošiti 200m kn za 9 mj. Papir i olovke sigurno nisu.
U svakom slučaju, pored ovakve rastrošnosti možete biti sretni da uopće posluju s profitom.

Pozdrav


Evo još nešto što mi u izvješću naročito smeta. Troškovi po zaposlenome su na godišnjoj razini cca 200K kn. Tko još u Hrvatskoj (osim ERNT) ima takve troškove zaposlenih. Pošto, kako Jure kaže, IGH ne gradi nego pruža usluge, materijalnih troškova gotovo da i nemaju. Ali zato imaju cca 200M ostalih troškova. Ja nisam arhitekt niti građevinac pa molim nekoga da mi odgovori na što IGH može potrošiti 200m kn za 9 mj. Papir i olovke sigurno nisu. U svakom slučaju, pored ovakve rastrošnosti možete biti sretni da uopće posluju s profitom. Pozdrav

evo dat cu vam ja jedan podatak na sta trose novce, svakog zaposlenog dip. ing. nakon sta magistrira nagraduju sa 400 000 kuna,
da dobro ste procitali za magisterij dobijete 400 000 kn.

ova korekcija cijene je ocekivana, samo pogledajte graf kojom je brzinom rasla cijena, pa to se iz aviona vidi da je neodrzivi rast., a za duge staze nema panike, definitivno jedna od najboljih i najpametnijih firmi u hrvatskoj

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...


vorda: ” Evo još nešto što mi u izvješću naročito smeta. Troškovi po zaposlenome su na godišnjoj razini cca 200K kn. Tko još u Hrvatskoj (osim ERNT) ima takve troškove zaposlenih. Pošto, kako Jure kaže, IGH ne gradi nego pruža usluge, materijalnih troškova gotovo da i nemaju. Ali zato imaju cca 200M ostalih troškova. Ja nisam arhitekt niti građevinac pa molim nekoga da mi odgovori na što IGH može potrošiti 200m kn za 9 mj. Papir i olovke sigurno nisu. U svakom slučaju, pored ovakve rastrošnosti možete biti sretni da uopće posluju s profitom. Pozdrav ” evo dat cu vam ja jedan podatak na sta trose novce, svakog zaposlenog dip. ing. nakon sta magistrira nagraduju sa 400 000 kuna, da dobro ste procitali za magisterij dobijete 400 000 kn. ova korekcija cijene je ocekivana, samo pogledajte graf kojom je brzinom rasla cijena, pa to se iz aviona vidi da je neodrzivi rast., a za duge staze nema panike, definitivno jedna od najboljih i najpametnijih firmi u hrvatskoj

Te stimulacije su dobre ,ljudi su motivirani, to za zapad nije ništa novo, neka vrsta bonusa danas je teško dobrog kuhara zadržati a kamoli nekog stručnjaka na nivuo IGH.

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Evo još nešto što mi u izvješću naročito smeta. Troškovi po zaposlenome su na godišnjoj razini cca 200K kn. Tko još u Hrvatskoj (osim ERNT) ima takve troškove zaposlenih. Pošto, kako Jure kaže, IGH ne gradi nego pruža usluge, materijalnih troškova gotovo da i nemaju. Ali zato imaju cca 200M ostalih troškova. Ja nisam arhitekt niti građevinac pa molim nekoga da mi odgovori na što IGH može potrošiti 200m kn za 9 mj. Papir i olovke sigurno nisu. U svakom slučaju, pored ovakve rastrošnosti možete biti sretni da uopće posluju s profitom. Pozdrav

Malo se investiralo čut će se…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Eto uistinu je zanimljivo pročitati kako su svi danas pametni. Većina čak ima i proročanske sposobnosti. Pa su prodali na ATH i dokupili danas na LTML (last two months low). I nitko nije u IGH niti je ikad bio. Jel itko uopće ostao unutra osim mene?

Mene također zanima zašto toliki rashodi, skupe licence softvera očito[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

ja sam od danas unutra kupijo[smiley11]

Izgleda da nije…:)
Imao 6 kom, 3 prodao danas, a 3 u pobi kao zalog za lombardni… ako još padne vraćam se ponovno

Pozdrav ekipi!!

Tko hoće, može..

Poštovani kolega vorda – najlakše je potrošiti novce npr. na dnevnice, poslovne ručkove , mini-barove i sl.
Nebi vjerovali kako lako lova odlazi na takve stvari, ali u svakom slučaju slažem se svama da su ti troškovi abnormalno veliki.

[color=black][/color] U nadi je spas...

New Report

Close