IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pusti amortizaciju i rezervacije nego ajde vi meni objasnite kako oni obracunavaju porez i to kvartalno. Ako je dobit prije poreza 3,352 kako porez moze biti 3,089. Od kud su to otpustali, sta su to deferreali, ajde mi objasnite… Zar se to ne radi na kraju godine??

Akontacija poreza obračunava se i plaća na kraju svakog mjeseca i to na temelju dobiti iz prethodne godine. Nakon završnog obračuna radi se usklađivanje akontacije i stvarnog iznosa poreza, odnosno povrat ili dodatna naplata. S obzirom da će IGH ove godine imati veću dobit nego prošle (treba biti realan pa to priznati) to znači da će na kraju obračunskog razdoblja morati platiti razliku poreza.

Pozdrav

davids:

Ja sam očekivao bolje izvješće s obzirom na poslovanje,no puno se novca krije iza tih papira,biti će to ok.Imati ćemo uskoro ponovo par dobrih vijesti strpite se i kupujte [smiley2]

Naravno da će biti sve OK, ali kada, nažalost ovisi o rezultatu izbora. Nije trebalo biti tako, i nažalost za to nitko nece odgovarati.

zašto bi netko trebao odgovarat… daj pojasni…

To vorda:
Tocno, znam da se mjesecno obracunava porez s obzirom na proslu godinu.
To bi znacilo da im je njihova fiskalna godina 30.09??
Mislio sam da je 31.12. pa mi je bilo cudno.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

efodix:

Pa i nije bas neko sjajno izvjesce. P/E je, ako sam dobro izracunao, na 12700 porastao na 55.4. Medjutim ako cemo samo gledati kvartalni rezultat, P/E je..hm..u tisucama. Sad je jasno zbog cega su veliki izlazili, nije tu Mesic bio nikakav faktor.

Po čemu nije sjajno izvješće?
Kako vi znate zašto su veliki izlazili? Jesu vam rekli? Možda nisu politički motivi, kao što vi mislite.
Zašto računati fundamente kod građevinara kod kojih to nije tako bitno. (HDEL 200, DLKV oko 100 P/E)


Bilo izvješće dobro ili loše činjenica je da su oni koji to znaju prije javne objave dobrano izlazili. Zaposlenik IGH Žarko Dešković (iz top 10)prodao cca 1300 kom prije izvješća. E pa sad vi meni recite da je to slučajno!!!


Zašto računati fundamente kod građevinara kod kojih to nije tako bitno. (HDEL 200, DLKV oko 100 P/E)

Ne tiče se isključivo IGH, ali tema za razmišljanje.

Dobar dio sektorskih dionica do sada je na našem tržištu već prošao svoje zlatno razdoblje. Najprije su to bili turisti, pa financijski sektor, pa tehnološki i na kraju građevni i brodarski. Za vrijeme rasta nitko nije pitao za fundamente tih dionica nego se nemilosrdno lupalo po asku. Pogledaj kako danas stoje dionice tih sektora. I ne samo danas već i godinu dana unatrag.
Pitanje je, da li je građevni i brodarski sektor na vrhuncu ili tu još ima prostora za rast? Jesu li fondovi ove dionice digli na razine na koje su planirali? Da li možda nakon ovoga slijedi uzlet nekog drugod sektora i bacanje građevinara i brodara u drugi plan (barem dok fundamentima ne opravdaju svoju cijenu)?

Pozdrav

Kolega vorda, mislim da si na pravom tragu…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Bili smo 15.10. na ovom nivou, vukli smo se 5 mjeseci od 10,5k do 13k. No postali smo jedna od najlikvidnijih dionica,valjda ne mislimo da će sad prodavat ovi koji su kupovali preko 14k,da podsjetim prošlo je preko 200 mil (prošlo je i na ipkk 150 pa ništa).Nadajmo se da ćemo dobiti najveći natječaj u ovoj godini van hr je.Nisu baš oni tako glupi skupa samnom,bila je količina na tržištu koja je jednostavno pojedena,neće tu biti još puno jeftinog dokupa bar ja tako mislim.Naravno očekujem povrat od atgr i znam što ću napraviti sa svojim novcem…[smiley1]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Pazite ovo

[color=blue]Neto dobit IGH porasla 50 posto u odnosu na lani[/color]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=29924

[color=blue]Mesić govori neistine i nanosi štetu IGH[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/radic-mesic-govori-neistine-i-nanosi-stetu-igh,1784.html

Jure Radić:

„Predsjednik Mesić je u svom nastupu izrekao nekoliko neistina koje poslovno štete IGH. Prva je ta da IGH dobiva natječaje poslovnim spregama. Pitam Vas koje smo to sprege imali s bivšom vladom Ivice Račana kad smo isto tako pobjeđivali na natječajima ili recimo s vladom Albanije ili Crne Gore gdje smo isto tako dobili poslove. Mi dobivamo poslove na temelju referenci i bolje cijene,“ izjavio je za SEEbiz Jure Radić predsjednik Uprave IGH.

Dodao je kako je još jedna neistina koju je izrekao predsjednik Mesić ta da IGH nadzire i gradi.

„Svatko tko zna išta o građevinarstvu, zna da IGH ne gradi ništa tako da nije moguće niti da nadzire sam sebe,“ rekao je Radić. Podsjetimo, predsjednik Mesić izjavio je među ostalim kako nema ništa protiv Pelješkog mosta ali kako ne zna bi li bilo bolje zaustaviti radove ili ih nastaviti dodavši kako to treba biti riješeno međunarodnim natječajem.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

“Tek sad krećemo s velikim poslovima u inozemstvu,” najavio je Radić spominjući nedavno dobivene poslove u Bosni i Hercegovini i Albaniji čija vrijednost prelazi 20 milijuna eura

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Rotacija sektora nije topla voda, sva tržišta su to prošla.

Mene samo zanima koji sektor uopće može doći na red. Ako ne griješim, jedino prehrana još nije odradila svoje (ne ulazeći u razloge). Posljednje najave upućuju da će se igrati upravo u tom smjeru

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close