IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pusti amortizaciju i rezervacije nego ajde vi meni objasnite kako oni obracunavaju porez i to kvartalno.
Ako je dobit prije poreza 3,352 kako porez moze biti 3,089.
Od kud su to otpustali, sta su to deferreali, ajde mi objasnite…
Zar se to ne radi na kraju godine??

Nazovi računovodstavo IGH, pa ih pitaj. Oni će ti sigurno reći.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Von Braun: ” vorda: ” Kako meni PE ispada 57 (za tri kvartala). Hmm, sigurno nešto krivo radim.[smiley8] ” Daj uzmi digitron, nemoj na prste. Za cijenu 14.100 kuna analiza…………… ” Sorry, ja sam uzeo trenutnu cijenu (13.200). Na cijeni od 14200 to ispada 61,65 (ako izuzmemo trezorske).

gledajmo globalno.
31.12.2006. cijena dionice bila je cca 4000kn. ako je njezin PE tada bio realan, uz povećanje dobiti od 50% tijekom 2007. , cijena dionice trebala bi na kraju 2007. godine realno biti 6000 kn.
u dosadašnju cijenu dionice bila su ugrađena velika očekivanja o rastu dobiti tijekom ove godine.
nažalost, ona nisu i ostvarena.
usporedba za ostalim građevinarima nije dovoljna, time i dobra, jer je cijeli sektor napuhan.
TA CROBEXA za sada ukazuje na mogućnost korekcije indeksa. opseg korekcije zasigurno će ovisiti i o ishodu izbora. za dionicu IGH izbori su jako značajni, jer je ovo naglašeno politička dionica. imho.
p.s.
ne drukam. u cashu sam, no to ne znači da uopće imam namjeru kupiti dionicu IGH- klonim se špekulativnih vrjednosnica.
[smiley1]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vaš link

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


gledajmo globalno.
31.12.2006. cijena dionice bila je cca 4000kn. ako je njezin PE tada bio realan, uz povećanje dobiti od 50% tijekom 2007. , cijena dionice trebala bi na kraju 2007. godine realno biti 6000 kn.
u dosadašnju cijenu dionice bila su ugrađena velika očekivanja o rastu dobiti tijekom ove godine.
nažalost, ona nisu i ostvarena.
usporedba za ostalim građevinarima nije dovoljna, time i dobra, jer je cijeli sektor napuhan.
TA CROBEXA za sada ukazuje na mogućnost korekcije indeksa. opseg korekcije zasigurno će ovisiti i o ishodu izbora. za dionicu IGH izbori su jako značajni, jer je ovo naglašeno politička dionica. imho.
p.s.
ne drukam. u cashu sam, no to ne znači da uopće imam namjeru kupiti dionicu IGH- klonim se špekulativnih vrjednosnica.
[smiley1]

Gledajući globalno, onda bi svi građevinari trebali na 50% cijene rezati???

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Dakle, ovo stvarno nije lijepo za vidjeti. Trenutno sam u finom minusu ovdje (dapače, još nikad nisam bio u takvom minusu). Eto, sad će trebati poduže čekati da opet vidimo 15000 k. Dobro je to što je i stotine drugih milijuna upucano na iznad 15000 u očekivanju odličnog FI. FI je samo po sebi odlično, tu nema sumnje, ali su očekivanja očito bila prevelika.

Kolege, nove vijesti su hitno potrebne ili najava dokapa

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ali kad uspoređujemo sektorske perjanice, ovo je definitivno best buy. Ako se HDEL i VDKT mogu tržiti na onakvim cijenama, onda je ovo zaista bagatela.

Zanimljivo je koliko ovdje ima drukera za dolje, to dugo nisam vidio

Hell is Empty and all the Devils are Here

A tko kaze da je tada PE bio realan? Pa svi analiticari (koji sada upozoravaju na prenapuhanost) komentiraju da su tada cijene bile potcijenjene.
Zasto je Juka najavljivao 100M dobiti to mi je enigma nakon ovog izvjesca, nekako sumnjam da ce u zadnjem kvartalu prikazati bas 64 milijuna dobiti.

Evo fer i korektnosti radi, prodao sam danas potkraj dana jedan dio IGH zbog dosta slabijeg izvjesca nego sam ocekivao. Cash ce stajati na brokerskom spreman na novi ulet vjerojatno nakon izbora a definitivno prije 4Q.
I dalje mislim da je ovo najperspektivnija firma koja kotira na ZSE.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


Dakle, ovo stvarno nije lijepo za vidjeti. Trenutno sam u finom minusu ovdje (dapače, još nikad nisam bio u takvom minusu). Eto, sad će trebati poduže čekati da opet vidimo 15000 k.

Čini mi se da će trebati duže vrijeme čekati i do 14K a 15K je u ovome trenutku, na žalost, za ovu dionicu znanstvena fantastika.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


Ali kad uspoređujemo sektorske perjanice, ovo je definitivno best buy. Ako se HDEL i VDKT mogu tržiti na onakvim cijenama, onda je ovo zaista bagatela. Zanimljivo je koliko ovdje ima drukera za dolje, to dugo nisam vidio

Izvješće uopće nije loše. U njemu vidim pripremu za jedno sjajno godišnje FI. I apsolutno stoji usporedba sa HDEL i VDKT. Dakle ako IGH ovdje ostane zabetoniran onda mogu očekivati HDEL na 1000 a VDKT na 2000 kn[smiley16]??
Napominjem da nemam dionice IGH niti drukam u + ili –

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Ja sam očekivao bolje izvješće s obzirom na poslovanje,no puno se novca krije iza tih papira,biti će to ok.Imati ćemo uskoro ponovo par dobrih vijesti strpite se i kupujte [smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Ja sam očekivao bolje izvješće s obzirom na poslovanje,no puno se novca krije iza tih papira,biti će to ok.Imati ćemo uskoro ponovo par dobrih vijesti strpite se i kupujte [smiley2]

Naravno da će biti sve OK, ali kada, nažalost ovisi o rezultatu izbora. Nije trebalo biti tako, i nažalost za to nitko nece odgovarati.


Ja sam očekivao bolje izvješće s obzirom na poslovanje,no puno se novca krije iza tih papira,biti će to ok.Imati ćemo uskoro ponovo par dobrih vijesti strpite se i kupujte [smiley2]

Uskoro stiže ostatak novaca od ATGR ! Pa se pitajte gdje bi mogli završiti.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close