IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako meni PE ispada 57 (za tri kvartala). Hmm, sigurno nešto krivo radim.[smiley8]

Daj uzmi digitron, nemoj na prste.
Za cijenu 14.100 kuna analiza……………

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ne znam koliko obraćate pažnju ali je jedan član iz top 10 (Žarko Dešković) prodao 1300 kom zadnjih par dana. Mislim da je i to utjecalo na cijenu dionice jer evo danas je promet oko 800 komada, tako da nažalost Mesić nije jedini uzrok pada cijene, ali siguran sam poslije izvješća i još dobrih vijesti da nema bojazni za ovu dionicu.

nije loše izvješće. u 3Q rezultat ruši duplo veća amortizacija od prošle godine. inače je kvartal isti kao prošlogodišnji (ili zericu bolji jer su smanjili admin troškove).

u sva 3Q rezultat smanjuju povećani fin. rashodi.

inače, računica:
na 12.700, za zadnja 4 kvartala (nikakve projekcije, nego gole postojeće brojke):
P/S 2,9
P/E 40
P/BV 6,34

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

opet prema 12.000 [smiley6]

Amortizacija je kljuc…ali djavla ce ti dijonicari gledati stavke, njima je bitna konacna bilanca koja je losa za 3Q. A eto, prodat onda sad i natuc se dosta pred 4Q i NAKON izbora.

P/E je sad nazalost tek oko prosjeku sektora. Zanimljiv je ovaj vedric, cas P/E ne znaci nista, te je za osnovnoskolce a cas mu je to glavni argument

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


nije loše izvješće. u 3Q rezultat ruši duplo veća amortizacija od prošle godine. inače je kvartal isti kao prošlogodišnji (ili zericu bolji jer su smanjili admin troškove).

u sva 3Q rezultat smanjuju povećani fin. rashodi.

inače, računica:
na 12.700, za zadnja 4 kvartala (nikakve projekcije, nego gole postojeće brojke):
P/S 2,9
P/E 40
P/BV 6,34

Ovdje svatko ima svoju računicu. I svaka se ne slaže. Tko tu koga?[smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


vorda: ” Kako meni PE ispada 57 (za tri kvartala). Hmm, sigurno nešto krivo radim.[smiley8] ” Daj uzmi digitron, nemoj na prste. Za cijenu 14.100 kuna analiza……………

Sorry, ja sam uzeo trenutnu cijenu (13.200).
Na cijeni od 14200 to ispada 61,65 (ako izuzmemo trezorske).

Pa i nije bas neko sjajno izvjesce. P/E je, ako sam dobro izracunao, na 12700 porastao na 55.4. Medjutim ako cemo samo gledati kvartalni rezultat, P/E je..hm..u tisucama. Sad je jasno zbog cega su veliki izlazili, nije tu Mesic bio nikakav faktor.

ajde recite mi na koji način oni računaju amortizaciju,,jel to sad dobro ili jako loše…baš bi htio da mi objasni ,,kolege ,,branitelji IGH


Pa i nije bas neko sjajno izvjesce. P/E je, ako sam dobro izracunao, na 12700 porastao na 55.4. Medjutim ako cemo samo gledati kvartalni rezultat, P/E je..hm..u tisucama. Sad je jasno zbog cega su veliki izlazili, nije tu Mesic bio nikakav faktor.

Po čemu nije sjajno izvješće?
Kako vi znate zašto su veliki izlazili? Jesu vam rekli? Možda nisu politički motivi, kao što vi mislite.
Zašto računati fundamente kod građevinara kod kojih to nije tako bitno. (HDEL 200, DLKV oko 100 P/E)

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Pusti amortizaciju i rezervacije nego ajde vi meni objasnite kako oni obracunavaju porez i to kvartalno.
Ako je dobit prije poreza 3,352 kako porez moze biti 3,089.
Od kud su to otpustali, sta su to deferreali, ajde mi objasnite…
Zar se to ne radi na kraju godine??

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Pusti amortizaciju i rezervacije nego ajde vi meni objasnite kako oni obracunavaju porez i to kvartalno.
Ako je dobit prije poreza 3,352 kako porez moze biti 3,089.
Od kud su to otpustali, sta su to deferreali, ajde mi objasnite…
Zar se to ne radi na kraju godine??


ico miki zakaj ti moraš sve zeznut?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close