IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Davids, citas mi misli, upravo imam kalkulator u rukama i gledam P/E od ispod 20 u sektoru gdje je sve iznad 40

Nije mi samo jasno zbog čega sve ovo… prvenstveno mislim na intelekt sada već bivših dioničara ove kompanije?

Prije svega cilj ovog foruma je da svatko kaže što misli. Bilo bi dobro i te stvari potkrijepiti argumentima, no OK nemoguće je uvijek.
Osobno sam danas dokupio IGH. Dal je skup ? Po meni trenutno je. Isključivo gledajući današnje fundamente. No, o nekim stvarima sam nešto načuo, što naravno ne mora biti uopće istina, ali vidim da se i na forumu o tome priča….
Ako izvještaj bude za 3Q loš, onda ode naš IGH…No to je rizik posla….
I još jedna bitna stvar. Ako izvještaj bude dobar, a ja mislim da će biti najbolji od svih građevinara onda bi mogli gore. P/E će se fino smanjit, a što se tiče famoznog book-a ne treba zaboraviti da će IGH sasvim sigurno napraviti dokapitalizaciju.
A kakvi će onda biti fundamenti…???
[smiley2]


Davids, citas mi misli, upravo imam kalkulator u rukama i gledam P/E od ispod 20 u sektoru gdje je sve iznad 40

Imali kolega Vedrić neku primjedbu?[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

dobro ja znam kaj vi radite…

sad ste unutra i branite ju rukama i nogama,,pa dajte argumente..projekcije prihoda dobiti,, koliko u ukuponim priihodima učestvuju poslovi koje dobivate na natječajima –dam ti daš mi–

daj mi recite top 10 kupaca..jesu vlada, hac i vlada

gdje će se nadomjestit prihodi, danas svaku lopatu zakopanu u hr kontrolira igh,,mislite da će tako bit i ubuduće.. taj P7E kod građevinara je tak..malo bacanje prašine u oči…može bit i 150 pa će se dionica tržit ko luda. to uistinu je pokazatelj za osnovce…dokazale broojne dionice u svijetu

kaj ja pišem neargumentirano..ja znam samo da mnogi ljudi neznaju kaj rade i da kupuju dionice i da uopće ne misle da će izgubit.

.pa onda čitaju malo forume i ovakve likove kao vi koji pišu samo hvalospjeve…i misle da to nikad neće pasti..

ajde molim vas…

na 15 tisuća su svi govorili ak je treba kupit…to je bit…očito da neki kolege ne žele prihvatit da su kupili u krivo vrijeme…

ajde da vidim koliko će se još vas nakačit na moje postove…pa dajte malo …o poslovima..projekcijama..

oni će u srbiji kupit nešto neku firmicu …da nebi to ispalo ko varteks…

samo tražim da se piše ono kaj stoji, a ne ovako lupa se totalno bez reda i pameti…pa u ostalom takva nam je i burza

izaslo izvjesce

Necu politiku u svoju butigu .

krece oprasivanje komaraca nema straha ,ovi dezurni udbasi uskoro nestaju za 20 ak dana

50% veća dobit kumulativno i 25 % prihodi

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Davids, citas mi misli, upravo imam kalkulator u rukama i gledam P/E od ispod 20 u sektoru gdje je sve iznad 40


izašlo izješće ,nevalja kalkulator[smiley1]

@lanica: ne drukam ja nikamo, samo sam podijelio tri cetiri broja u kalkulatoru i udario enter (koristim HP) i napisao rezultat na forum, kako ce to tko tumaciti je na njima.


@matrix
: nazalost puno je takvih koji su u post-ht euforiji pokupovali sve zivo, lako za igh ali uzimalo se dlkv na smijesnim cijenama i sad ce vjerojatno izaci sa minusem i nikad vise nece htjeti cutiza dionice.


@flyer
: svi mi cujemo price ali i dosta je citati novine da se skuzi da firma ima izvrsnu buducnost neovisno o politici. ne mislim bas da je skupa trenutno, mozda samo u odnosu na cijenu od prvog-drugog mjeseca ove godine ali u odnosu na ostale dionice sigurno nije skupa. I ja sam dokupio danas na oko 13.. gledam dugorocno.

btw. drukanje nema smisla na dionici di su prometi u desetcima milijuna. ko da ce forumasi sa svojih 5-10 komada na bidu ili asku nesto promijeniti. indikativno je volja velikih da skidaju sa aska po 14-15 tisuca i to stotine milijuna kuna…
a jos nije bila dokap. ni 1.kot…..

ps. netko je na mojnovac napisao da bi najbolja bila za igh pobjeda crvenih jer bi tada u tisini rasla cijena i nitko je ne bi mogao optuzivati za sukob interesa a intelektualni monopol im ostaje.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

Kako meni PE ispada 57 (za tri kvartala). Hmm, sigurno nešto krivo radim.[smiley8]

za tri 58 ..to je više od 20 ziher,,jesu kolege drukeri prodali…tak da ne očekujem više njihovo ..drukanje bez rezerve…

[color=blue]Polančec podignuo Podravku, Mesić spustio IGH[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/polancec-podignuo-podravku%2c-mesic-spustio-igh,1753.html

[smiley2]

New Report

Close