IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kao što sam rekao..nakon onog otvorenog ,,u kojem su gostovali kalmeta i ne ravnatelj IGH nego bivši ministar i hdz-ovac jure..to bi bio veliki SELL signal

Vidjet ćemo kakav će biti signal kad izvješće izađe u pon ujutro…i kad završimo uskoro godinu sa 100 mil kuna dobiti
[smiley1]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

[color=blue]Sanader: Mesiću, drži se dalje od izbora[/color]

Vaš link

Sanader uzvrača udarac. [smiley2] Evo najzanimljiviji dio:
Šutnja je prekinuta, a kap koja je prelila čašu bio je Mesićev udar na HDZ kroz analizu rada Instituta građevinarstva Hrvatske i povezanosti te tvrtke, koja dobiva najunosnije poslove od države, s HDZ-om. U HDZ-u su jučer neslužbeno govorili da je povezivanje IGH s HDZ-om prevršilo mjeru.

Zakon o tržištu vrijednosnih papira

Članak 150.
Manipuliranje cijenama i Širenje neistinitih informacija

3. širi obavijesti o izdavatelju, vrijednosnim papirima i drugim činjenicama za koje zna da nisu istinite,

….počinitelj će se kazniti novčanom kaznom najmanje od 150 dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do dvije godine.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Ovaj Mesić uopće ne razmišlja o poslijedicama svojih riječi.Mislim da bi tu i Samodol imao što za reći.
Takvo spominjanje poduzeća u negativnom kontekstu bez ikakvih dokaza,pa to je nečuveno još predsjednik države.Pa kud to vodi.
Vidi se da smo zaostala država u kojoj ljudi i na najvećim pozicijama nemaju pojma o funkcionidranju tržišta kapitala.Ili imaju ,ali znaju da im nitko ništa ne može.
To ti je naša pravna država,javno blatiš nekoga i ništa se ne događa,u svakoj pravnoj državi bi za ovo odgovarao pa da je sto puta predsjednik.
Samodole,radi svoj posao,ako se ne bojiš.


svi ga sad tu zqagovaraju,,baš čudno,,samo predsjednik mesić, priča sasvim nekaj suprotno..

kao što sam rekao..nakon onog otvorenog ,,u kojem su gostovali kalmeta i ne ravnatelj IGH nego bivši ministar i hdz-ovac jure..to bi bio veliki SELL signal
ak nitko ne želi potvrdit ono kaj mislim,,jer svi sad na forumu igraju igru,,samo da se ja iskrcam pa da još malo pišem hvalospjeve nek se naivci upecaju….

znam da će mnogi reči da to nije tako…ali TA …govori da je uistinu trebalo srezat poziciju ili prodat do kraja

ostali nek uživaju u plodovim svoga investiranja,,ali velika večina je mislim ušla previsoko. sve to pokazuje lijepo TA..ti su je volumeni i podigli u stratosferu

mislim da sam bio dovoljno jasan

Neke ovdje na forumu iritira što su dobili moderiranje nakon toliko vremena, pa se iskaljuju na nama!

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Zbilja je zabavno postalo sve ovo oko IGH. Podsjeca pomalo na Ingru kada su se natezali oko arene, pa je nakon pomirljivih vecernjih emisija u reziji HTV-a cijena drugo jutro isla gore, a onda bi je gradonacelnik Bandic (SDP) nekom svojom dramaticnom kontra-izjavom opet gurnuo dolje. Tada je Ingra bila na oko 37.000 kn – 40.000 kn, a bilo je jasno iz fundamenata i poslova koji su joj bili nadohvat da treba jos dosta narasti, pa su se tijekom toga prepucavanja pametni nakrcali i dokupili.

I ovo je slicna situacija. Najprije je HTV danima eksponirao Dr Radica s masom (potencijalnih) dobrih vijesti, a sada predsjednik Mesic (kojega optuzuju da previse podupire SDP) gura cijenu dolje, kao onomad gradonacelnik Bandic.

Ono sto svi vec znamo iz medija jest da neki eksponirani ljudi iz sadasnje vladajuce garniture imaju dionice IGH-a. Stoga im ne treba zamjeriti niti se cuditi da cine sve sto mogu da mu dignu cijenu sto vise tijekom mjeseca studenog i izvuku se iz njega van prije izbora, jer bi i gotovo svatko drugi to cinio na njihovom mjestu. Uostalom, nitko zapravo ne zna sto ce biti s nasim trzistem kapitala nakon izbora – postane li prof dr Jurcic mandatar, moglo bi doci do instant-izlaska dosta investitora, prvo stranih (ako ih jos uopce ima dovoljno na prosjecnom P/E ZSE-a iznad 35), a zatim i domacih, iskljucivo zbog najave poreza na kapitalnu dobit, a taj izlazak mogao bi nastupiti i preventivno pred izbore, tj. vec iducih tjedana, pa je zato sada polako trenutak da se objavi jedno solidno izvjesce i podigne se cijena IGH-u dokle se god moze.

Predsjedniku, pak, kao poznatom i priznatom humoristu, ne treba zamjeriti sto im pokusava malo zagorcati taj inace sasvim razuman i dobar plan, jer zna do cega je tim nasim politicarima ipak najvise stalo, pa je sve to zapravo vrlo zabavno i duhovito, a ne zabrinjavajuce.

Sigurno ce u ponedjeljak biti panicara koji ce nakon Mesicevih izjava prodavati IGH po 13500 ili cak i nize, nakon sto su ga prije dva tjedna kupovali cak i iznad 16.000 kn, sto je sjajna prilika svim spekulantima za kratkorocan dokup i zatim prodaju nakon izvjesca a pred izbore, jer tesko je vjerovati da HTV i HDZ nece naci nacina za protuudar i podizanje cijene IGH-a prije izbora – osim ako se svi vazni nisu vec iskrcali u protekla 3-4 tjedna, a to na zalost ne znamo.

Eto, tko zeli riskirati, moze profitirati. Ako i ne profitira, inozemni i dogovoreni poslovi IGH-a vratit ce ga na 15.000 i vise bez obzira na izbore, budite samo pametni i STRPITE se malo, pogledajte nasu burzu u zadnje 3 godine i tesko da cete moci naci dionicu na kojoj se moglo izgubiti novac ako ste se samo malo STRPILI.

Inace, za one koji se (kao i ja) pribojavaju da se ovaj trogodisnji tulum na ZSE blizi kraju, barem u ovim okvirima na koje smo navikli u protekle tri godine, okrenimo se sada malo investiranju po svijetu i razmjenjujmo informacije o tome na odgovarajucem forumu poslovnog. Nerazvijenost tih foruma najbolje govori koliko su smo svi bili ovih godina usmjereni na domace trziste, sto nije ni cudo. No, sada kad smo se naucili investiranju u vrlo pogodnim i sigurnim okolnostima, razvijmo malo i te blogove o investiranju u regiju i svijet, jer ima i tamo jako puno dobrih prilika.

Aquila non capit muscas.

Mislim da je važno ne stvarati histeriju. Mesićevim “angažmanom” cijena može pasti, ali budite realni što će se time promijeniti za prozvane političare-dioničare. Oni su u IGH još iz vremena kad cijena dionicama nije bila ni 500 kuna. Netko očito želi ući u IGH, što je dobro. Priče poput Čačićeve o nekakvom, novom nacionalnom konzorciju projektanata su smiješne. Oni bi htjeli kompetencijom biti ono što je IGH već danas. I tko bi tu bio glavni – Čačić?. Čovjek je besprizoran, a kako je i stranački povezan s Mesićem stvari su jasne. Kako veli naš Predsjednik , pravna država mora funkcionirati. Pa neka profunkcionira. Očekujem Bajićevu reakciju, HANFA je ipak pikzibner.

samo vi gledajte dionice kroz prizmu politike,,i nećete previše zaradit,, naravno da su droplička i onaj ravnatelj cesta znalčli za igh (čisti insajderi), to bi se u normalnim državama nazvalo sukob interesa i poništilo…

Ja sam ovdje pričao samo o sell signalu,koji je velik bio kao kuća.a li očito da nekome smeta kaj ja pišem..

Samo želim reči novim investitorima da se paze, pogledajte kakve smo hijene se nalaze na ovim forumima,, ništa im ne vjerujte ček i dok vam poklanjaju dionicu…ne laje pas zbog sela

A jesmo neki nesposobnjakovići! Umjesto da uhvatimo i iskoristimo Radića ( Radišu dok uopće hoće raditi ), brzo se ekipiramo i najavimo most MASLENICA – ITALIJA ( Talijani neka izaberu točku gdje hoće da Radiša dodirne njihovo kopno!? )[smiley2]
Eto posla za cijelu Hrvatsku! HG komora neka ugovori izradu žniranaca ( pertli ) za KINEZE! ( i isposlije zabranu nošenja japanki i mokasina u evropskoj uniji i šire )
Eto sve rješeno u 24 sata.
Onda će biti bolje![smiley2]

Da li netko zna kada će 3Q i što piše u njemu? Znam da je ova tema već bila prije 15-ak dana i da su prognoze bile od 50 mil. do 70 mil, al’ možda ste sada malo pametniji.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

Milanović na Novoj TV opet o IGH. Strah me da ga ne sj**u za primjer kao nesretnog doktora Šimića. To je sve naš Jure zakuhao kad se pojavio neki dan u Otvorenom, sve je od tada počelo.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


Predsjednik o sprezi politike i gospodarstva Mesićev udar na HDZ preko IGH Autor Jasmina Popović IGH je zaustavio rast drugih tvrtki. Zbog njegova rasta, u kojem je samo cijena dionice za tri godine narasla dvadesetak puta, druge tvrtke nisu mogle imati takav rast ili su čak propadale. ….

U zadnje dvije godine rast glavnih građevinarskih dionica bio je ovakav

1. INGR 2469,77%
2. HDEL 1960%
3. LVCV 1115.84%
4. VDKT 534.76%
5. IGH 435,93%

Potražit ću podatke za cijene u prošle tri godine o kojima on govori, ako netko ima neka posta, baš bi me zanimalo. Pa da usporedimo. Ali vidimo da su INGR i HDEL već samo u zadnje dvije godine narasle više od tih “strašnih” 20 puta IGH-a u zadnje 3.

Valjda će ga netko tužiti zbog ovakvih manipulacija. Sramota, kakvo zajapureno blebetalo…

New Report

Close