IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MARKS:
” Osim IPO-a ATGR-a i kapitalizaciije dobiti na ovoj dionici (što je svakako uzrok ove korekcije), nitko ne spominje da su državni izbori za mjesec dana. Postavlja se pitanje kako će IGH poslovati ako slučajno (ne daj Bože) SDP dobije vlast? Da li će i dalje imati apsolutni monopol na HR tržištu? Da li će krenuti možda revizije nekih natječaja gdje je IGH dobio? Što ako se budu našle nepravilnosti u tim natječajima (što nije isključeno), pa se promjeni nadzor i projektant? Jedna takva afera može unazaditi IGH na neodređeno vrijeme. Jedna takva afera svakako je od utjecaja i kod dobivanja poslova vani (BIH, Albanija, Ukrajna, Rusija i sl.) Sve navedeno može imati utjecaj na cijenu ove DOBRE dionice, međutim treba računati i s tim rizikom!
Ovo sam napisao prije 7 dana na što mi je valentine odgovorio:
“Zijev zijev, stvarno dosadan tekst, pardon iznimno dosadan tekst, bolje da si vrijeme utrošeno u pisanje tog tekst potrošio na analizi neke druge dionice koje namjeravaš kupiti, a ne nama neukima objašnjavaš nešto što ne graniči s zdravom pameti.”

Mišljenja sam kako bilo je više nego očito da će se dogoditi ovakav scenarij. Kolega bauštelac je pogodio čak i iznose do kojih će se spustiti cijena dionice IGH.
I opet kažem svim ulagačima, nevolja je prilika za hrabrost.

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]

budd:

Lijepa pušiona. Fino tone ovaj brod. Moram priznati da ni u snu ovo nisam očekivao, i TA i FA je upućivala na nešto mnogo lijepše

Kad se kolega budd pojavi sa svojim konstruktivnim postovima, znači da je vrijeme za jeftini dokup.
A normalno da tone, kad su svi upleli politiku, vjeru i tko zna što u ovu dionicu.[smiley5]
I što je razlog padu??? Loša vijest??? Koja??

Oćeš nešto konstruktivno?

Evo ti konstruktivno : pad je izazvan time što ako HDZ ne pobijedi na izborima most otići u ropotarnicu povijesti. Možeš me uzeti za riječ ovdje.

Inače, rijetko kvalitetna firma sa fundamentima koji će bez sumnje rasti.

Što se brineš?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Netko spusti cijenu sa 15700 na 14200 i onda stavi na 14200 100 kom na prodaju
pa onda netko u jednom nalogu skupi tih 100 komada…

Dok se druge dionice pumpa u nebo, IGH se sustavno mjesecima rusi, a zamislite da se krene pumpati, gdje bi joj bio kraj? Doci ce i to vrijeme, a ja cu biti tu, vi kako hocete, evo vam prilike da pobjegnete po tko zna koji put.

P.S. Jure i Božo su jucer bili jedno pedeset puta konkretniji i neusporedivo su bolje djelovali od onih zbunjenih s desne strane studija.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

Kada je nas nekolicina upozoravala na napuhanu vrijednost dionice na razini 15.500 kn ismijali ste nas i pozivali na “jeftin dokup” – tjedan dana kasnije ima tog “jeftinog dokupa” po još 10% nižoj cijeni. Neznam zbog čega fondovi ne reagiraju ili možda namjerno gube 10ak% zbog nekih viših ciljeva, koje ja ne razumijem…
[smiley5]

Žao mi je da se ovo događa, ali s obzirom na rovovske bitke i barijere oko 13.000 kn nije bilo baš neočekivano da će se (makar privremeno) vratiti na tu razinu.

Tko visoko leti…

[color=grey][i]Ne pozivam Vas ni na kupnju ni na prodaju - odluku biste trebali donijeti temeljem prospekta, a ja vam ga ne nudim. Iznosim samo neka svoja razmišljanja o vrijednosnim papirima koje pratim. [i][/color]

[


Oćeš nešto konstruktivno? Evo ti konstruktivno : pad je izazvan time što ako HDZ ne pobijedi na izborima most otići u ropotarnicu povijesti. Možeš me uzeti za riječ ovdje. Inače, rijetko kvalitetna firma sa fundamentima koji će bez sumnje rasti. Što se brineš?

s boldanim se slažem.
ineče, što to znači da će fundamenti rasti? [smiley7]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


MARKS:
” Osim IPO-a ATGR-a i kapitalizaciije dobiti na ovoj dionici (što je svakako uzrok ove korekcije), nitko ne spominje da su državni izbori za mjesec dana. Postavlja se pitanje kako će IGH poslovati ako slučajno (ne daj Bože) SDP dobije vlast? Da li će i dalje imati apsolutni monopol na HR tržištu? Da li će krenuti možda revizije nekih natječaja gdje je IGH dobio? Što ako se budu našle nepravilnosti u tim natječajima (što nije isključeno), pa se promjeni nadzor i projektant? Jedna takva afera može unazaditi IGH na neodređeno vrijeme. Jedna takva afera svakako je od utjecaja i kod dobivanja poslova vani (BIH, Albanija, Ukrajna, Rusija i sl.) Sve navedeno može imati utjecaj na cijenu ove DOBRE dionice, međutim treba računati i s tim rizikom!
Ovo sam napisao prije 7 dana na što mi je valentine odgovorio:
“Zijev zijev, stvarno dosadan tekst, pardon iznimno dosadan tekst, bolje da si vrijeme utrošeno u pisanje tog tekst potrošio na analizi neke druge dionice koje namjeravaš kupiti, a ne nama neukima objašnjavaš nešto što ne graniči s zdravom pameti.”
Mišljenja sam kako bilo je više nego očito da će se dogoditi ovakav scenarij. Kolega bauštelac je pogodio čak i iznose do kojih će se spustiti cijena dionice IGH.
I opet kažem svim ulagačima, nevolja je prilika za hrabrost.

Kolega!! U preko pola dionica na burzi je upletena politika, a svejedno rastu.
Nemojte toliku važnost davati politici jer ova firma, tj. njezino poslovanje ne ovisi o njoj u tolikoj mjeri kako vi naglašavate. Ovo je očito kapitalizacija dobiti malih, ali i netko se iskrcava u velikoj mjeri po 100 kom paket.
Nemojte biti toliko samouvjereni, jer sam ja pogordio hrpu stvari vezanih za cijenu i rast, tako da vama ostavljam predviđanje korekcije, koje je btw jako teško za predviditi.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Kada je nas nekolicina upozoravala na napuhanu vrijednost dionice na razini 15.500 kn ismijali ste nas i pozivali na “jeftin dokup” – tjedan dana kasnije ima tog “jeftinog dokupa” po još 10% nižoj cijeni. Neznam zbog čega fondovi ne reagiraju ili možda namjerno gube 10ak% zbog nekih viših ciljeva, koje ja ne razumijem… [smiley5] Žao mi je da se ovo događa, ali s obzirom na rovovske bitke i barijere oko 13.000 kn nije bilo baš neočekivano da će se (makar privremeno) vratiti na tu razinu. Tko visoko leti…

a sto se to tako posebno dogadja?? na jednoj od prijasnjih stranica sam stavio trade-graph pa ga pogledaj

ako je netko upucavao svakodnevno milijune kuna u IGH, normalno da je i cijena malo naglije porasla, i normalno je da cijena malo splasne nakon ulaska

“Please, God, Just One More Bubble.”

izrazio bih potporu kolegama u oporbi [smiley2]
opustite se malo ljudi, to je samo lova… ovdje bi trebali razmjenjivati ideje i mišljenja u svrhu zajedničke dobrobiti, a ne se prepucavati sa tornjeva naših ega..
peace!

[b]Uvijek imaj na umu da je put samo put. [/b] [i]Carlos Castaneda 'Učenja Don Juana: Znanje Jaqui Indijanaca' [/i]

K/P
Sve je stalo.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


[
budd:

Oćeš nešto konstruktivno? Evo ti konstruktivno : pad je izazvan time što ako HDZ ne pobijedi na izborima most otići u ropotarnicu povijesti. Možeš me uzeti za riječ ovdje. Inače, rijetko kvalitetna firma sa fundamentima koji će bez sumnje rasti. Što se brineš?

s boldanim se slažem.
ineče, što to znači da će fundamenti rasti? [smiley7]

Nespretan izraz. Bolje je reći – fundamenti koji će biti sve bolji[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here


izrazio bih potporu kolegama u oporbi [smiley2] opustite se malo ljudi, to je samo lova… ovdje bi trebali razmjenjivati ideje i mišljenja u svrhu zajedničke dobrobiti, a ne se prepucavati sa tornjeva naših ega.. peace!

[smiley16][smiley16][smiley16][smiley16]

Moderatora treba zabranit!!!

Sve dionice su danas više-manje “pale”.
Nijedna dionica danas tretnutno nije rasla a da joj je promet veći od 1 mln kn (isključivši Mediku i nešto malo porasta Veterine).
Privođenje kraju ATGR-a, čini se, učinit će da IGH ponovno počne rasti. Osim toga, ova dionica je jako jako likvidna što znači da je u žiži interesa ulagača.
Bio pelješki most – ne bio, bio stadion u Maksimiru – ne bio… IGH će, sudeći po povijesti njenog kretanja, doći na svoje.
Naravno da nije ugodno gledati da ti vrijednost portfelja pada, ali i to je sastavni dio ove igre.

"Ako ne znate kuda idete, svi vas putevi tamo vode" - kineska

New Report

Close