IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma dajte kolege dal je to moguće uopće dobiti ili tražim nešto nemoguće. Zanima me samo kakav je raspored prodaje na potezu 15 500 do XXXXXX. Ima li grupiranja večih naloga ili je linija gotovo ravna…. Naravno ako se to može uopće dobiti kao podatak.

može pitaj svoga brokera pa će ti reći
što se napada odnah, samo sam iznio dio intervjua
tržište je malo zastalo, pa i IGH, to je tako


tihomir: ” spiderman: ” tihomir: ” Malo kritike, dečki nije dobro: Gradonačelnik Zagreba i počasni Dinamov potpredsjednik Milan Bandić, sasvim logično, niti ne pomišlja složiti se s Radićevim prijedlogom…” Uopće nije bitno ako prijedlog ne prođe, IGH sa tim ništa ne gubi. Taj projekt ionako nije uračunat u sadašnju cijenu! ” Uračunat je na neki način. ” *** obrisano *** Na koji način je uračunat? Kad se vijest pojavila prekjučer.

na taj da je i zbog toga onako neopravdano rasla u ponedjeljak i sada pada


može pitaj svoga brokera pa će ti reći
što se napada odnah, samo sam iznio dio intervjua
tržište je malo zastalo, pa i IGH, to je tako

Kakav uračun u cijenu. Da dobro poznaješ ovu dionicu , vidio bi ta to nije istina.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Za qesta:

Na mostichu koje imamo preko brokerskih kućea vidi se samo 5 naboljih ponuda za kupnju i 5 najmanjih cijena na prodaji .Tako da se nemogu vidjeti ostali nalozi.
Ne znam kako stoje oni koji imaju pretplatu na mostich direktno na zse dali oni imaju sve te naloge ili to imaju samo brokerske kuće(mislim da je tako).
I vjerujem da ti to samo mogu reći brokeri.

Nakon bisera s mostom za Pelješac, preko novog bisera sa stadionom, nakon što Jure slisti pola Zabrega. slijedi konačni projekt karijere, povezivanje Jaruna s Jadranskim morem. Budete vidjeli, znam ja Juricu.[smiley2]

na taj da je i zbog toga onako neopravdano rasla u ponedjeljak i sada pada

Da dobro poznaješ ovu dionicu, vidio bi da je rasla zbog drugih poslova, a ne zbog stadiona.
Normalno da ti ne znaš za te nove poslove, jel tako?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Danas je bio zadnji dan za prikupljanje love za IPO Atlantica. 24.10.+3 dana (broker) = 27.10. (subota) što znači ponedjeljak, 29.10 + 1 dan (banka) = 30.10 a rok je 31.10. Dakle ziherašima koji ništa ne prepuštaju slučaju je danas bio deadline za prodaju podcijenjenog IGH-a i kupnju precijenjenog Atlantica. Ako sam u pravu, onda bi sutra cijena trebala manje oscilirati, zar ne?

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

IGH kupuje IMS? za 30 mil. eura…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

http://www.institutims.co.yu/

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Institut IMS je naučno istraživačka organizacija čija je osnovna delatnost naučnoistraživački i primenjeni rad u oblasti građevinskih konstrukcija, stambenoj izgradnji, sistemima prednaprezanja, tehnologiji građevinskih materijala, kontroli opreme termo i hidrolektrana, zaštiti objekata od vode, toplote, zvuka, požara, itd.

U toku svoje osam decenija duge i bogate istorije, Institut IMS je učestvovao u najvećim građevinskim projektima, kako u zemlji, tako i u inostranstvu (tehnologija građenja IMS primenjuje se u desetak zemalja širom sveta) i za to vreme je stekao reputaciju nezavisne istraživačke i konsultantske organizacije.

Sa svojim kadrovskim potencijalom, opremom i tehničkim sredstvima kojima raspolaže, Institut IMS je u mogućnosti da pruži visokostručne usluge u domenu svoje delatnosti.

Neprestani rad na usavršavanju postojećih tehnologija i razvoju novih, a sa razvojem informatike i sistema kvaliteta u svetu dobija sve značajnije mesto u programima Instituta. Sve to zahteva permanentno usavršavanje kadrova i opreme uz uspešnu saradnju sa ministarstvima, drugim naučnoistraživačkim ustanovama, fakultetima i privredom.

Delatnosti Instituta IMS su iz različitih tehničkih disciplina, a obuhvataju:

Oblast materijala
Kamen, agregat, pesak
Građevinska keramika
Tehnologija betona
Veziva, hemija, izolacije i antikorozivna zaštita
Građevinska fizika
Drvo i sintetički materijali
Ekologija

Oblast puteva i geotehnike

Projektovanje tehnologija i građenje puteva
Geotehnička istraživanja
Projektovanje geotehničkih konstrukcija

Oblast konstrukcija

Projektovanje prednapregnutih konstrukcija
Projektovanje sistema za prednaprezanje
Projektovanje objekata visokogradnje i tehnologija građenja
Projektovanje sanacije konstrukcija
Ispitivanje i istraživanje konstrukcija
Oblast metala i energetike

Mehaničko-tehnološka ispitivanja metala
Etaloniranje
Kontrola i ispitivanje mašinske opreme

Oblast sertifikacije

Sertifikaciono telo Instituta IMS
Sistem menadžmenta kvaliteta
Kao multidisciplinarna organizacija Institut IMS svoju delatnost obavlja kroz vrlo širok spektar aktivnosti :

Naučnoistraživački rad u svim oblastima građevinarstva i industrije građevinskog materijala
Sertifikacija materijala i proizvoda
Ekspertize, studije, konsultantske usluge, nadzor
Obuka i specijalizacija kadrova
Razvoj i primena informacionih sistema u građevinarstvu
Projektovanje objekata visokogradnje
Projektovanje montažnih sistema građenja i proizvodnih tehnologija
Razvoj i plasman sistema i tehnologija prednaprezanja i izvođenje specijalističkih radova na prednaprezanju konstrukcija
Ispitivanja i istraživanja svih tipova konstrukcija
Projektovanje sanacija konstrukcija i izvođenje specijalističkih i sanacionih radova
Specijalistička ispitivanja pri remontu hidro i termoenergetskih objekata
Ispitivanje i provera komponenti i opreme, baždarenje uređaja, projektovanje i proizvodnja opreme, uređaja i instrumenata za ispitivanje materijala i sirovina
Projektovanje novih i rekontrukcija starih objekata niskogradnje
Istraživanja i ispitivanja iz oblasti merenja buke, vibracija, zvučne izolacije, protivpožarne zaštite
Usklađivanje domaćih standarda sa evropskim regulativama

Glasnogovornik IGH na neodređeno


IGH kupuje IMS? za 30 mil. eura…

Od kud ti ta vijest, imas link ili si neformalno saznao?

Btw, danas smo se vratili u Bollingera, tako da cemo sutra vjerojatno lagano gore, ili u najgorem slucaju ostati priblizno na nuli zbog ATGR korekcije.

Za qesta:

Na mostichu koje imamo preko brokerskih kućea vidi se samo 5 naboljih ponuda za kupnju i 5 najmanjih cijena na prodaji .Tako da se nemogu vidjeti ostali nalozi.
Ne znam kako stoje oni koji imaju pretplatu na mostich direktno na zse dali oni imaju sve te naloge ili to imaju samo brokerske kuće(mislim da je tako).
I vjerujem da ti to samo mogu reći brokeri.

Hvala kolega.

[color=red][i]Joy of life[/i][/color] [color=white] - Richard Thaler - "Mad Money" - HT, DDJH, IGH, DLKV, BLJE, MLNR... [/color]

New Report

Close