IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani kolega Von braun zašto se uzrujavate zbog pisanja kolega caymana i ostalih. Za caymana se zna da je po njemu sve precijenjeno već dvije godine minimalno. Čovjek ima drugačiju strategiju ulaganja ulaze u nelikvidne podcijenjene dionice i čeka što i nije loše. IGH je odlična firma s odličnom perspektivom i drukanje za rast po meni nije uopće potrebno. Drukanjem samo privlačimo špekulante i drhtave ručice. Posjedujem dionice i nemam ih namjeru prodavati barem još dvije tri godine.[smiley2]

[url]http://www.orbitum.net[/url]

TOP10….

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


bulakov: ” Napravi aproskimaciju kapitala i rezervi do kraja godine uz najavljenu dobit od direktora firme pa ces vidjeti da je trenutna vrijednost p/b ipak manja od tvoji7,5. Ne mozes staviti vrijednost danasnje cijene sa kapitalom i rezervama od unazad 4 mjeseca a da dobijes realan p/b, ako si se vec uhvatio tog p/b-a kao relevantnog cimbenika za ocjenu vrijednosti firme po dionici. ” kapital i rezerve bi se povecale dakle za cca 35 mil kn sto znaci oko 350 mil kn i ne mijenja puno na stvari tada bi BV bio 6.8 ne kazem da je to jedini relevantan cimbenik, ali zelim ovime upozoriti opcenito na precijenjenost vecine dionica i na rizik koji se preuzima. Mislim da bi nasem trzistu dobro dosla jedna jaca korekcija i hladjenje, pa bi polovica ljudi ako ne i vise odustali zauvijek od trgovine dionicama. A jednom ce se i to dogoditi. Ispricivam se sto veci dio ovog posta nema direktne veze sa IGH ali eto

potpisujem. multiple su u prosjeku previsoke. iako tržište može divljati još neko vrijeme…a onda jedna lipa korekcija.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Nitko ne kaže da je JDKM loš po meni ima perspektivu no realno se ne može uspoređivati sa IGH i ingrom.Čak i ostali ajmo ih nazvati klasični građevinari imaju drugčiju strukturu prihoda i rashoda.IGH prodaje pamet i to je bilo i biće najprofitabilnije.Takodjer je neumjesno uspređivati dionice čiji godišnji promet možemo uspređivati s nečijim tjednim ili čak dnevnim prometom…Biti će na sreću sve manje pametnih ulaskom u prvu kotaciju…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


A mislim, P/B bas i nije kriterij za takvu firmu. Oni rade nadzor i projektiranje, ciste usluge. Sto im je BV? Poslovni prostor (moze biti i iznajmljeni), kompjuteri, papir, olovke, aparat za kavu, salice, spajalice? Nisu oni izvodjac radova da imaju strojeve, kamione… Ne bi sad ulazio jel to vrijedi toliko ili ne, ali BV je zadnji kriterij koji bi ovdje gledao.

za građevince book nije mjerodavan. EV/S, P/S, P/E (oo,da!), to igra.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Još nešto priprema se novi zakon o koncesijama na eksploataciju kamena,ruda ,voda .minerala itd.Same dozvole za korištenje prirodnih bogastava će drastično poskupiti takodjer,sve sadašnje dozvole će postati privremene automatski ,morati će se ishoditi nove dozvole po eu standardima ,zanimljivo…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Evo upravo sam gledala Dnevnik Nove TV i bio je Bandić koji kaže da će Zagrepčani do kraja godine imati referendum o sudbini Dinamovog stadiona. Dakle, ozbiljno je…
U 19.50 na Novoj TV emisija o tome što Dinamovi čelnici misle o rušenju stadiona i o gradnji drugoga na drugom mjestu.

"Ako ne znate kuda idete, svi vas putevi tamo vode" - kineska

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/hrvatska/20071023_28770.php

Za dva tjedna trebala bi biti poznata odluka Grada o ponudama triju konzorcija za obnovu maksimirskog stadiona.
Pregovori još traju, a ponude su zasad prilično nepovoljne za Zagreb, navodno dosežu iznose od oko 5 milijardi kuna.
Pojavio se i prijedlog Instituta građevinarstva za novi stadion na Laništu vrijedan oko 150 milijuna eura. Pa je Bandiću pao na pamet – referendum

(Na navedenoj stranici je i video isječak s Dnevnika Nove TV na gore navedenu temu.)

"Ako ne znate kuda idete, svi vas putevi tamo vode" - kineska


Evo upravo sam gledala Dnevnik Nove TV i bio je Bandić koji kaže da će Zagrepčani do kraja godine imati referendum o sudbini Dinamovog stadiona. Dakle, ozbiljno je… U 19.50 na Novoj TV emisija o tome što Dinamovi čelnici misle o rušenju stadiona i o gradnji drugoga na drugom mjestu.

I Bandić je još izjavio da će se sve to objaviti za 2 tjedna. Meni se po ovom prilogu čini da su se Jure i Bandić već dosta toga oko stadiona dogovorili.

Više je nego očigledno da su se dogovorili… ipak su u igri viši interesi [smiley10]

"Ako ne znate kuda idete, svi vas putevi tamo vode" - kineska


ružičasta: ” Evo upravo sam gledala Dnevnik Nove TV i bio je Bandić koji kaže da će Zagrepčani do kraja godine imati referendum o sudbini Dinamovog stadiona. Dakle, ozbiljno je… U 19.50 na Novoj TV emisija o tome što Dinamovi čelnici misle o rušenju stadiona i o gradnji drugoga na drugom mjestu.” I Bandić je još izjavio da će se sve to objaviti za 2 tjedna. Meni se po ovom prilogu čini da su se Jure i Bandić već dosta toga oko stadiona dogovorili.

Cijena gradnje novog stadiona od 1,1 miljardi je neusporediva u odnosu na 4,3-5,0 miljardi za obnovu maksimira. Zato podrzite nam dragog gradonacelnika

[smiley2]

ZAGREB, 23. listopada 2007. (Hina) – Sutra započinje gradnja mosta
kopno-Pelješac, najavio je na današnjoj konferenciji za novinare Jure
Radić, predsjednik Uprave Instituta građevinarstva Hrvatske.

Most je projektiran za plovidbu najvećih brodova, visine 55 metara i
širine 400 metara, istaknuo je Radić.

Gradit će se četiri godine, a cijena će mu biti oko dvije milijarde
kuna, izjavio je i naglasio kako je to najveći most u Europi koji se
trenutno gradi.

Most će omogućiti bolju vezu dubrovačkog kraja s ostalim dijelovima
Hrvatske, a približit će i najjužnije otoke (Mljet, Lastovo) ostalom
dijelu zemlje, istaknuo je Radić.

Investitor gradnje su Hrvatske ceste d.o.o., izvođači su Konstruktor
iz Splita, Viadukt i Hidroelektra iz Zagreba, a projektant je
zagrebački Građevinski fakultet.

(Hina)

"Ako ne znate kuda idete, svi vas putevi tamo vode" - kineska

New Report

Close