IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako bi moglo utjecati na cijenu dionice IGH ( i naravno HDEL ) stopanje gradnje Peljeskog mosta od strane BIH…recimo na godinu dana..
Ima netko kakvu ideju ?????

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

[color=blue]IGH se natječe za gradnju objekata za OI u Rusiji [/color]

Nakon ugovorenih poslova u Bosni i Hercegovini i Albaniji, Institut građevinarstva namjerava krenuti u osvajanja tržišta Rusije, Ukrajine, Azerbajdžana i Kazahstana. Cilj nam je tijekom sljedeće dvije godine na inozemnim tržištima ostvariti poslove u vrijednosti od 50 milijima eura, kazao je jučer direktor IGH Jure Radić i objavio da je IGH ovih dana ugovorio novih poslova u vrijednosti 20 milijuna eura.

Tako su pobijedili na natječaju za nadzor na radovima 11 kilometara dugačke obilaznice oko Sarajeva te za izradu projekta 130 kilometara dugog Vc koridora kroz BiH. Osim toga, IGH je pobijedio na natječaju za nadzor radova na prvih 57 kilometara autoceste Drač – Tirana – kosovska granica u Albaniji.

Cijeli članak, Jutarnji list, 23. listopada 2007.

[color=blue]Evo neki podaci o poslovima u inozemstvu ( objavljeni )[/color]

NOVI POSLOVI U INOZEMSTVU

Direktor IGH dr. sc. Jure Radić potpisao je u petak, 19. listopada 2007. godine ugovore za nadzor nad obilaznicom Sarajeva LOT 2 i LOT 3.

Vlada Republike Albanije izvjestila je da je IGH pobijedio na natječaju za nadzor nad izgradnjom autoceste Reshen – Kalimash dužine 57 km. Potpis ugovora i početak radova očekuje se uskoro.

IGH je zajedno s Institutom IPSA i drugim partnerima najbolje ocijenjen u pet od sedam LOT-ova s obzirom na tehničku ponudu, a financijski podaci vezani za neku od tih ponuda bit će obznanjeni do kraja ovog tjedna, pa će se onda konačno znati rezultati natječaja.

Koncem listopada 2008. godine (27.-31.10.2008.g) u Cavtatu će se održati peta u nizu konferencija MWWD (Marine Waste Water Discharges & Coastal Environment) u čijoj organizaciji pored krovnih svjetskih strukovnih institucija (IAHR i IWA) ovoga puta aktivno sudjeluje i IGH. Premda konferencija nosi naziv koji aludira na relativno specifični vid bavljenja ekološkom problematikom priobalja i morskih sredina, MWWD konferencija (koja tradicionalno okuplja 200-300 renomiranih znanstvenika i stručnjaka iz cijeloga svijeta) pokriva široki spektar tema koje su aktualne u priobalnim sredinama s posebno dinamičnom interakcijom raznih vidova ljudskih i prirodnih aktivnosti. Aktivnom participacijom u organizaciji ove konferencije IGH potvrđuje svoju multidisciplinarnu orijentaciju i organiziranu potporu čitavom nizu aktivnosti koje se trenutno odvijaju u jadranskom dijelu Hrvatske s ciljem stvaranja uvjeta za dugoročno održivi razvoj tog osjetljivog područja.

bio p/bv 7,5 ili 5,8, oboje je puno previsoko i vrlo rizična kupnja. naravno, ovo je hrvatska i ovdje nema pravila. p/e je ok, barem je u opadanju i tu je jedini potencijal svih tih građevinara, ali opet, p/e nam objektivno ništa ne govori. nemam ovu dionicu, promatram je već neko vrijeme, znam što je bilo s ingrom,ali tu priču ovdje ne očekujem. jure radić je mala beba za igora openheima i jasnu ludviger, ali ipak – sentiment tržišta je takav da svi ti razvikani građevinari rastu pa me ne bi čudilo da cijene krene prema gore nakon ovog istresanja nekog očito malo većeg igrača proteklih dana. projekcija zarade je dobra, ali rizik je također na ovim razinama visok, nakon izjave jure radića oko dobiti ove godine. ne bih ja uspoređivao to sa ostalim građevincima koji su precijenjeni, osim naravno jdkm koji je praktički besplatan.

cbw:

pa evo za cijenu od 15500 kn i dobit za godinu od 70 mil kn uz prihod od oko 700 mil kn

p/e bi bio 35
p/bv 7,5
p/s 3,7

pa sad ako to nije malo precijenjeno … neznam
Drugi su isto precijenjeni , samo sam stanovista da je to neodrzivo na dugi rok, ili ce morat drasticno povecat dobit ili nesto….

E opet on. Otkud vam ti lažni podaci. DIgitron u ruke, makar ne vjerujem da si bolji od Fiminih stručnjaka.
Otkud ti P/Bv da je 7,5. Gdje si to pročitao???
Knigovodstvena vrijednost je min. 2500kn podjeljeno sa današnjom cijenom je vrijednosti oko 6.
Ostavi se kolega bolje te jalove matematike i pogledaj ovo…..

evo kapital i rezerve/ broj dionica = BVPS

dakle 325.658.000,00/158580 = 2053,59 kn
15500/2053 = cca 7,5

Ok, lijepo si nam pokazao polugodisnje izvjesce, hvala ti, nitko to jos nije imao [smiley1]
Nego vidim da nisi procitao pazljivo moj post, cjena od 15500 koju si uzeo je sadasnja, a ovaj kapital i rezerve koji si lijepo zaokruzio odnosi se na 6mj ove godine, inace danas smo kraj 10 mj [smiley2]


nemam ovu dionicu, promatram je već neko vrijeme, znam što je bilo s ingrom,ali tu priču ovdje ne očekujem. jure radić je mala beba za igora openheima i jasnu ludviger

Strasan argument.

Vidim da se tu raspisalo o BV-u, a što ce IGH kad su njihove usluge vecinom intelektualne?

Pitali su me vec neki zasto uopce pisem na ovom forumu, tj sta imam od toga i mislim da su u pravu, ne da mi se po n-ti put s nekim raspravljati o precijenjenosti i tome kako je Openheim jaci od Jure.

Malo cu na odmor od ove teme. Mogao bih se javiti kad PBZ prestane sa rasprodajom ili kad sve rasproda.
cya

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

A mislim, P/B bas i nije kriterij za takvu firmu. Oni rade nadzor i projektiranje, ciste usluge. Sto im je BV? Poslovni prostor (moze biti i iznajmljeni), kompjuteri, papir, olovke, aparat za kavu, salice, spajalice? Nisu oni izvodjac radova da imaju strojeve, kamione…

Ne bi sad ulazio jel to vrijedi toliko ili ne, ali BV je zadnji kriterij koji bi ovdje gledao.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Napravi aproskimaciju kapitala i rezervi do kraja godine uz najavljenu dobit od direktora firme pa ces vidjeti da je trenutna vrijednost p/b ipak manja od tvoji7,5. Ne mozes staviti vrijednost danasnje cijene sa kapitalom i rezervama od unazad 4 mjeseca a da dobijes realan p/b, ako si se vec uhvatio tog p/b-a kao relevantnog cimbenika za ocjenu vrijednosti firme po dionici.

kapital i rezerve bi se povecale dakle za cca 35 mil kn sto znaci oko 350 mil kn i ne mijenja puno na stvari
tada bi BV bio 6.8

ne kazem da je to jedini relevantan cimbenik, ali zelim ovime upozoriti opcenito na precijenjenost vecine dionica i na rizik koji se preuzima.

Mislim da bi nasem trzistu dobro dosla jedna jaca korekcija i hladjenje, pa bi polovica ljudi ako ne i vise odustali zauvijek od trgovine dionicama. A jednom ce se i to dogoditi.

Ispricivam se sto veci dio ovog posta nema direktne veze sa IGH ali eto

Drage kolege žao mi je onih koji gledaju ovu priču na način: što je bilo danas,što je bilo prvih 20min ili ima 5 dionica na kupnji u prvih pet itd. Sve se ovo trubi nakon što je u desetak dana prošlo 120mil.na ovim razinama ili s prosjekom 14,5k,kada su prolazile blok transakcije,kada je dionica najlikvidnija na tržištu itd.Mislim da ima i nekih koji takodjer pretjeruju sa cijenama no kad vidimo neke poraste kompanija s koje posluju s gubitkom možda i oni ne pretjeruju ( tad počinjie priča o prenapuhanosti čitavog tržišta).Ono o čemu mnogi ni ne razmišljaju je kvaliteta tvrtke, dugoročnost poslovanja, pozicija na tržištu ,troškovi,standardi poslovanja,eu norme itd.
Nitko ni ne piše o vlastitim ulaganjima :ban centar,bundek,dubrovnik,zadar,zemljišta…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


bio p/bv 7,5 ili 5,8, oboje je puno previsoko i vrlo rizična kupnja. naravno, ovo je hrvatska i ovdje nema pravila. p/e je ok, barem je u opadanju i tu je jedini potencijal svih tih građevinara, ali opet, p/e nam objektivno ništa ne govori. nemam ovu dionicu, promatram je već neko vrijeme, znam što je bilo s ingrom,ali tu priču ovdje ne očekujem. jure radić je mala beba za igora openheima i jasnu ludviger, ali ipak – sentiment tržišta je takav da svi ti razvikani građevinari rastu pa me ne bi čudilo da cijene krene prema gore nakon ovog istresanja nekog očito malo većeg igrača proteklih dana. projekcija zarade je dobra, ali rizik je također na ovim razinama visok, nakon izjave jure radića oko dobiti ove godine. ne bih ja uspoređivao to sa ostalim građevincima koji su precijenjeni, osim naravno jdkm koji je praktički besplatan.

E i tebe sam čekao, kako si mi?
Evo navest ću ti primjer kad je JDKM imao promet iznad 1milijun kuna:
13.04.2007… 15,17% … 1.015.573,25 Kn.
Al je dobra dionica, nema šta. Jedva dnevno ima 100k kuna prometa.
Kako da to kupim i prodam. Razmišljanja o precjenjenosti građevinara piši u memoarima za 20 godina.
Vidim da si i na INGRi jako poželjan gost, jer uvijek govoriš o precijenjenosti, a o poslovima nikada.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Jel ima tko K/P 5 najboljih + ukupna K/P na zatvaranju?

Hvala

New Report

Close