IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ta vijest je valjda iz pretprošlog desetljeća.

Ide razvodnjavanje, ali i stabilizacija poslovanja, čišćenje od dugova, zatvaranje PS i stvaranje baze za budući rast. Osobno očekujem pretvaranje duga u kapital na razini milijun komada dionica po cijeni od cca 10-11 EUR.

Znaci malo sam falio…

Izdaje se novih 867 tisuća dionica, al ovome se zatvara faza Predstecaja i firma je posložena za uredno i nadajmo se uspješno buduće poslovanje.

Ne znam tko prodaje po ovom cijenama trenutno, no cini mi se da pojedinci ne razumiju da je ovaj čin dosta pozitivan “fuss u guz” za firmu.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/51774

 

 

Ovo su stavili pod ATRAKTIVNO ULAGANJE …

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/na-pomolu-nova-dokapitalizacija-igh-iz-upisa-novih-dionica-bi-bili-iskljuceni-postojeci-dionicari-15386282

 

randopph, 12.10.2023. u 11:12

nadam se da nisi toliko naivan kako zvučiš…. bilo kako da se zvalo spajanje, povećanje, smanjenje, dokapitalizacija…. reci mi samo jedan sličan slučaj u kojem su mali dobro prošli. ja neznam za niti jedan.

 

– evo ja znam za jedan slučaj gdje je jedan mali dioničar doslovno zaradio bogatstvo na obveznicama IGH.

– te ne vidim razloga zašto se ne bi na istim IGH – razvodnjenim dionicama obogatili moj prijatelj Krijal i gospon Brankec.

 

Krijal, kera i gospon Brankec prijatelji. Samo tako, iznenada i odjednom. Nemreš bulivit.  Sad gospon Brankec i Krijal imaju gdje ići na more u Zadar. Dobro je svuda imati prijatelje, a ne samo kolege na burzi.

S obzirom na ovu dugo iščekivanu dokapitalizaciju i novi broj dionica, tržišna kapitalizacija IGH-a će se drastično povečati. Gotovo da će ju moći kupovati i fondovi (budu li pametni).  🙂

Nekad je bio minimum 500 milja tržišne kapitalizacije. Ne znam jer se tu osim konverzije u euro još što promijenilo.

 

 


Ovdje očito počinju puhati neki novi vjetrovi … čak se i dioničari počinju spominjati … kao neki faktor.

… S obzirom da društvo planiranom dokapitalizacijom ima ući u novi poduzetnički ciklust znatno osnaženo i restrukturirano, ukazuje se opravdanim uskladiti mandate članova Nadzornog odbora društva, kako bi se olakšalo njihovo djelovanje, i kako bi se koncentriralo djelovanje svih tijela društva u nadolazećem razdoblju, a osobito dioničara. Smatramo kako je primjereno novu eru u poslovanju društva koju očekujemo, po provedbi dokapitalizacije, obilježiti izborom novih rukovodećih tijela društva …

Obavijesti izdavatelja – EHO



 

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/vrijednost-gradevinskih-radova-znatno-skocila-svakog-dana-na-gradilistima-58-000-ljudi-20231031

 

A koliko će tek tu biti posla.

Veliki investicijski zamah Hrvatskih željeznica, najavljeno i uređenje željezničkog kolodvora u Virovitici

 

trial, 31.10.2023. u 12:25

A koliko će tek tu biti posla.

 

– nekima poslovi donose prihod, a nekima gubitak.

– do sada su veliki poslovi IGH-aju uglavnom donosili zgubitak.

– tu je sasvim nevažno koliko će biti posla, ali je jako važno s kolikim postotkom će dionice biti razvodnjene.

– morali bi pitati nekog dobrog enologa koliko su dobra razvodnjena vina i do kojeg % se tolerira to razvodnjavanje.

– a kod ove dionice bih izdvojila još jednu jako važnu sitnicu, što je s obveznicama jer znamo da je ovo preduzeće sklono izdavanju obveznica koje najčešće kupuju direktori ovoga preduzeća.

 

Da izdvojimo: – “za firmu je sasvim nevažno koliko će biti posla”.

Moja drugarica Kera se opet razmahala sa lucidnim izjavama.

I spika oko tkz. razvodnjavanja je objašnjena, ali nije Kera pročitala, ili nije shvatila što ovdje tkz. razvodnjavanje znači u širem kontekstu.

Sačekajmo kraj godine da se (napokon) zatvori PSN, pa ćemo vidjeti kako će se disati nakon toga.

Zasad su zadnjih nekoliko FI zelena. Valjda zato što nije bitno koliko firma ima posla kako to misli drugarica Kera.

 

 

Idemo dalje. Sve dolazi na svoje. Pomalo. Ali ipak.

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/52422


“Von der Leyen je Armeniji obećala pomoć u izgradnji infrastrukture. Odgovarajući gospodarski i investicijski plan predviđa investicije u ukupnom opsegu od 2.6 milijardi eura”.

Pa eto, zašto se IGH i tamo instalirao.



 

Intenziviranje aktivnosti.

 

… “U Republici Armeniji, putem Enterprise Armenia, nacionalnog tijela za promicanje ulaganja, IGH se imao priliku upoznati s nadolazećim infrastrukturnim projektima. Također, susreli smo se s najvišim rukovoditeljima iz cestovnog, željezničkog, vodnog i zračnog prometa te agencija i fondova za vodu. Glavni cilj bio je pokazati stručnost u našim temeljnim poslovnim područjima, prvenstveno laboratorijskim uslugama i nadzoru kao i upravljanju projektima te projektiranju cesta. Projektiranje cesta posebno je važno s obzirom na našu stručnost, koju smo pružili u Gruziji na zahtjevnim projektima na planinskom terenu, a kojeg dvije zemlje dijele”…

New Report

Close