IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koga je uopće više briga za FI 2022. god.?

Gledamo izvješća za ovu godinu i izvješća o ispunjavanju obaveza iz PSN. I naravno, obavijesti o novim poslovima.

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/51595

Predstečajna se zatvara do kraja godine.

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/51704

Premalo su napisali. Koliko novih dionica, po kojoj cijeni, tko će ih kupiti?

Dug iz prestečaja je još samo gotovo zanemarivih 7,4 M €.

Dužnici iz predstečaja su trenutno partnerska društva IGH.

Prijenos u čiji Temeljni kapital?

Valjda ćemo dobiti odgovore uskoro.

Postaje sve zanimljivije.

 

a kaj se more drugo očekivati osim razvodnjavanja postojećih dioničara? ako se spominje najprije smanjenje, a zatim povečanje temeljnog kapitala?

nikaj dobroga za male.

Ocito ti nije skroz jasan izraz ravodnjavanje, kao uostalom ni mnogima. Ostalo nisi procitao?

nadam se da nisi toliko naivan kako zvučiš…. bilo kako da se zvalo spajanje, povećanje, smanjenje, dokapitalizacija…. reci mi samo jedan sličan slučaj u kojem su mali dobro prošli. ja neznam za niti jedan.

@trial

Pa evo, meni nije jasno što je to razvodnjavanje (osim činjenice da će se nama uložene pare razvodniti), pa bih te molio da nam pojasniš.

Nisam doma pa moram na mob, ali ti budem pojasnio. Firma vrijedi 100 milijuna novaca. Dionicari imaju 100 tisuca dionica.   Svaka vrijedi 1000 novaca. Firma se dokapitalizira sa 50 milijuna novaca i izda se dodatnih 50 tisuca dionica. Sada firma vrijedi 150 milijuna novaca i ima 150 tisuca dionica. Svaka i dalje vrijedi 1000 novaca. Idemo dalje, firma se oparila, stekla potrebnu likvidnost sto joj omogucava lakse poslovanje neoptereceo dugovima. Da ne pricamo o tome koliko je olaksanje rijesiti se obaveza  iz psn. Usto, ne znamo po koliko ce biti dokapitalitacija. Mozda po bitno visoj cijeni od ove sadasnje. Mozda i ne bude previse novih dionica. Meni kao dionicaru pase da se makne psn, da racuni budu podmazani s dosta nove love.  . Da firma lako dise.  A posla ko u prici sto vec ugovorenog, a sto tek bude. I sve ce to doci na svoje. Vec i sama cinjenica da je moguci stecaj sada prosla prica je velika stvar. Neka dokapitalizacije. Osim toga bude li povoljno,  mogu i ja sudjelovati u dokapitalizaciji (da me ne razvodne)  bit ce ovdje sve dobro, shvatili pojedinci ili ne.

NHF, ali – promašio si fudbal…

Btw, tebe (kao dioničara) u priči “Firma se dokapitalizira sa 50 milijuna novaca i izda se dodatnih 50 tisuca dionica.” ovdje vjerojatno neće biti.

Ako nisi u dokapu i dokapitalizira netko drugi, onda si – razvodnjen…

Hint: DLKV, gdje su mali dioničari, ne razvodnjeni, nego plinovito ukapljeni…

Ajde, neka te. Vidi se da kužiš gradivo. 🙂

crveni, 12.10.2023. u 11:13

@trial

Pa evo, meni nije jasno što je to razvodnjavanje (osim činjenice da će se nama uložene pare razvodniti), pa bih te molio da nam pojasniš.

Pa sto ako će razvodniti ako se riješi PS nagodba i firmi osigura vremenski neograničeno poslovanje?

Pitanje je samo na koji način odnosno koliko će se razvodniti?

Ja ne očekujem Dalekovod scenarij, a činjenica da se već mjesecima trguje po cijeni od cca 10 EUR mi ukazuje da bi cijena u dokapu mogla biti na toj razini. A ako se zna koliko je ostalo obveza po PS nagodbi onda se može dosta precizno procijeniti broj novoizdanih dionica. Dakle, to bi moglo biti na razini postojećeg kapitala odnosno nešto vise.

Sve je to još u fazi razmatranja

 

https://www.poslovni-savjetnik.com/financije/igh-razmatra-dokapitalizaciju

New Report

Close