IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trial, 26.07.2023. u 09:39

Bio se provozat u svibnju. Da vidim to čudo.

 

– a ja na burzi gledam ovo čudo.

– 16/8 pobjednik dana s fenomenalnim gubitkom od 14.29% .

 

potpara, 14.06.2023. u 14:46

 





trial, 14.06.2023. u 09:49



 

@ randopph

Nije stvar u tome što je pala od početka godine, nego je na najnižoj povijesnoj razini ikada otkad postoji dionica.

 

@ plavi01

Bez obzira na sve poslove, i sve dobre vijesti,  veće kupnje očito neće biti prije nego se zatvori PSN. Za očekivati je da će do toga doći vrlo skoro.

 



 

Kolega još uvijek mi je nejasno je ste vi stvarno tako zarazni optimist ili nastojite navuči laokovjerne ulagače…..?

Moje viđenje “dobrih vijesti” bilo bi ovim redoslijedom (slobodno me demantirajte argumentima a ne paušalnim objedama kako inače radite):

– gubitak iznad visine kapitala od preko 30 miljuna eura, društvo je nelikvidno a rezultat nelikvidnosti su učestale blokade računa i neisplate plaća, te porezni dug;

– dobit koju spominjete nije rezultat poslovnih aktivnosti (ista se već godinama smanjuje) nego jednokratnih otpisa duga;

– enormna fluktuacija kadrova, odlazak gotovo cijele uprave i svih direktora zavoda, nema ljudi niti za sastavljanje završnih financijskih izvještaja (javno objavljeno na zse.hr);

– “nestale” gotovo sve nekretnine višemiljunske vrijednosti, a iste završile u vlasništvu povezanih osoba većinskog vlasnika (i vi ste pisali o tome) po nepoznatim cijenama, većinom prijebojem sa otkupljenim dugom;

– raskid ugovora za projektiranje sa HŽ Infrastrukturom vrijednosti preko 33 miljuna kuna, naplaćeno jamstvo;

– ugovori sa HAC-om koje spominjete u prethodnim objavama, ugovoreni su po cijenama značajno ispod procijenjene vrijednosti (ukupna procjena za oba ugovora je bila 7.167.000 EUR, ugovoreno za 4.076.518 EUR, značajno ispod cijene konkurencije), trajanje istih je 48 mjeseci, a biti će pravo čudo ako ne dožive sudbinu gore spomenutnog ugovora sa HŽI koji je isto nuđen za nešto više od 50% (procjena 60 miljuna kuna) procijenjene vrijednosti te nije nikada napravljen;

Mogao bih još nabrajati, ali nema smisla dovoljno je argumenata zašto je cijena upravo tu gdje je….

Naravno, jasno je da se ovdje može zaraditi jedino na dnevnim špekulacijama, ali nemojte zbog toga ljudima prodavati maglu…

 

– mislim da taj gospon želi navući lakovjerne ulagače.

– evo i u ovom tjednu IGH pobjednik dana 30/8 s padom od -10.19% .










 

IGH.

 

– evo gledam 8/9, pad -3.28%, ne zabrinjava me toliko taj pad, jer ova dionica zna na dnevnoj razini i puno više potonuti ali tu me najviše zabrinjava veliki promet za tu relativno nelikvidnu dionicu od 25.735,05 eura.

– negdje sam čitala da nije dobro kada dionica pada na velikom prometu.

– a možda netko zna kako posluju jer u izvješću piše :”svi gubitci na IGH pokrit će se iz dobiti budućeg razdoblja”.

– moje je mišljenje da ovo prodaju insajderi koji znaju da tu buduće dobiti nema.

– nemam dionice IGH ali pratim što se događa s ovom dionicom, i moje pisanje nikako nije nagovor na kupnju ili prodaju ove dionice.

 

 

dajte si malo truda i pročitajte postove unatrag samo tri godine! da ne kažem pet!

pisci na ovom topicu su vjerovatno veći vjernici i od samog pape!!

evo samo što nije…. kad dionu malo potegnu nekolicina optimista. a kad pada…. niti pisnu, niti zubi škrinu!

Dosad vraćeno 49,54 milijuna eura.

U dugu ostalo još 7,43 milijuna eura.

Pametnom dosta.

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/51078

IGH, fundamentalna analiza.

 

– prije par mjeseci sam na temi BB napisala, ( kad je cijena dionice cca 11e ), da ovo čudo roni ispod 9e.

– i jesam li bila u pravu, je li ovo čudo zaronilo ispod 9e na velikom prometu za ovu dionicu.

– a kako li je tada na veliki rast drukao moj prijatelj Krijal iz Piškerovca.

IGH, tehnička analiza.

 

– jedan od ključnih pojmova u tehničkoj analizi je pojam trend.

– na dionici IGH iz aviona se vidi da je trend padajući.

– “padajuće noževe” na burzi, ne bih savjetovala za kupnju.

– dionica još nije izišla iz linije padajućeg kanala.

– trenutno je tu obrazac “glava i ramena”, a taj obrazac nam govori da će dionica i dalje padati.

– ova dionica bi i dalje padala lijepo i ravnomjerno da nemamo investitore koji su neuki za fundamentalnu i tehničku analizu i vide samo rast i rast ali ih burza na žalost demantira.

– evo kod ovoga zadnjeg obrasca “glava i ramena”, kad je bila dionica u poziciji tvz. “glava” tu su bili glavni kupci moj prijatelj Krial iz Piškerovca i gospon Brankec.

– na žalost ti investitori su do sada već dosta novca utukli u IGH i nemaju svježeg novca za dalji rast ove dionice te ako imate novaca kupite koju dionicu i pomozite mom prijatelju Krijalu iz Piškerovca da nekako može izići iz ove dionice.

trial, 11.09.2023. u 15:48

Dosad vraćeno 49,54 milijuna eura.

U dugu ostalo još 7,43 milijuna eura.

Pametnom dosta.

 

a nama glupima već i previše zarade dok vi pametni svih tih 3,5,7 ili više godina knjižite gubitke i imate smrznutu lovu. a mi glupani samo zbrajamo…. boli li ga, boli!  živjeli!

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/51078

 

https://www.mojedionice.com/poslovne_vijesti

U srpnju obujam građevinskih radova 5,1 posto veći nego lani

Prošlost ne baš, ali budućnost vesela izvjesna.

Bonitetna ocjena motivirajuća.

https://www.companywall.hr/tvrtka/institut-igh-dd/MM1HDHx0/boniteti?recaptchaToken=03AFcWeA7ZDszqjvhMCdmCMDZV5gvfcbE-F1fNV7ajEF_moPgQXxbyleltm_N9iPBuMxGUFXOcRuDABS8yqvLPyy-cmuOOZzoUplzuTa5ym4xISnyUOP1K-V0fzyTXmenAL_qC9EnWZqM6R-uqjF7peLeh54l8grPSLj2V_DNfsmQhLt7m_8rXFsfXvvEghMP8PR1eq5irwIAojDePZp_MBMyfnioCY-eZ4Q_fYZxgti_anywiv4pxp1ngS-RGZ06ZPcWcT_bxgqQZFp3RMt5_czOG1P3gZ9cIyhRkvVdSHSMCnbL56IwqC1vJEwMSrix2IkSXjWua3PmmTOqDCWrT5pJI9eLNdBQlOGhKvkwM2X_80rFkzBbrVruvKw5ThKrTklXEQcq9Vl95TIdSiYVtcgRB7Mkygn3pA48L6IaKsl36D8tDm7LwjH_CIf4ZNyBaXKMIQSJGFRZZ-6o0fvqW9BUUL1Ya9s4WMVn8_iga5gcpS4mv5JDYFcjQM4eGRs5gKmHv-XPNLdEZ39wknC5EDWHfBG2CldDHCU-46lAS5XibrZQhUk9cPlk



Link koji sam stavio je prebacio na nešto drugo, pa sad idem ponovo.



Bonitetna ocjena









Tvrtka koja je zaslužila bonitetnu ocjenu A+ je ona koja ne pokazuje nikakve znakove rizičnog poslovanja u budućnosti. S takvim poduzećem ostale tvrtke mogu kvalitetno i uspješno surađivati, a uspješno poslovanje će se nastaviti i u budućnosti. Nešto slabija ocjena je ovim tvrtkama dodjeljena zbog poslovanja u prošlosti, ili kada je riječ o mladoj tvrtki, ipak ona je sada pouzdan poslovni partner.


 




 

New Report

Close