IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima jedna stvar koja je važnija od zarade, a to je vlast. Mislite li da bi se Bandić uspio zadržati na vlasti da donese takvu odluku, nakon što je upucao milione i milione u trenutni stadion. Pa mediji bi ga razapeli.

What we've got here is a failure to communicate...


Maksimirski stadion, ruglo na čiju se konačnu obnovu čeka posljednjih 13 godina, najvjerojatnije će se ipak rušiti, a novi stadion gradit će se na Laništu ili na Kajzerici…

Ovo će vjerovatno više podići cijenu nekretnina na Laništu ili Kajzerici nego cjenu dionice IGH. Čini mi se da su sve ove vijesti, koje se na ovom topicu pojavljuju, već ugrađene u cijenu dionice i da pravi insideri sve to znaju najmanje 7 dana prije nego što se objavi na T-portalu. Ljudi budite realni, pa ne mislite valjda da neki veliki fond menadžeri čitaju ovaj forum i da na temelju tih informacija donose odluke o ulaganjima u VP. Naravno, inside trading je na razvijenim financijskim tržištima strogo zabranjen (sjetite se umirovljenice iz Omiša i njene zarade od 2 mil USD) ali, s druge strane, na takvim tržištima nije moguće da neka dionica poraste u jednom danu za 30%. Dakle, dok ima inside tradinga biti će i mrvica za nas male ulagače pa ćemo moći, ni krivi ni dužni, možda nešto i zaraditi.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


Ima jedna stvar koja je važnija od zarade, a to je vlast. Mislite li da bi se Bandić uspio zadržati na vlasti da donese takvu odluku, nakon što je upucao milione i milione u trenutni stadion. Pa mediji bi ga razapeli.

Ne znaš ti bandića … u tome jest bit političara da i najgore prikaže u najboljem svjetlu …[smiley1]
Ali činjenica jest da je to sve bila i biti će politička odluka.

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Ovo će vjerovatno više podići cijenu nekretnina na Laništu ili Kajzerici nego cjenu dionice IGH. Čini mi se da su sve ove vijesti, koje se na ovom topicu pojavljuju, već ugrađene u cijenu dionice i da pravi insideri sve to znaju najmanje 7 dana prije nego što se objavi na T-portalu. Ljudi budite realni, pa ne mislite valjda da neki veliki fond menadžeri čitaju ovaj forum i da na temelju tih informacija donose odluke o ulaganjima u VP. Naravno, inside trading je na razvijenim financijskim tržištima strogo zabranjen (sjetite se umirovljenice iz Omiša i njene zarade od 2 mil USD) ali, s druge strane, na takvim tržištima nije moguće da neka dionica poraste u jednom danu za 30%. Dakle, dok ima inside tradinga biti će i mrvica za nas male ulagače pa ćemo moći, ni krivi ni dužni, možda nešto i zaraditi.

I vas kolega čekam čitav dan, pa gdje ste??
Kolega, na burzi postoje još gore stvari od insidera. Nemojte govoriti neke stvari u koje se ne razumijete,ili
nemate točan podatak o insiderima, a pogotovo da je nešto od sviježih poslova već ugrađeno u cijenu.
TO JE NEMOGUĆE. Zašto??? E pa zato jer nam je PBZ na grbi već 2 mjeseca i onemogućava
pravi rast. Kužite kolega???

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


lanckok: ” Ovo će vjerovatno više podići cijenu nekretnina na Laništu ili Kajzerici nego cjenu dionice IGH. Čini mi se da su sve ove vijesti, koje se na ovom topicu pojavljuju, već ugrađene u cijenu dionice i da pravi insideri sve to znaju najmanje 7 dana prije nego što se objavi na T-portalu. Ljudi budite realni, pa ne mislite valjda da neki veliki fond menadžeri čitaju ovaj forum i da na temelju tih informacija donose odluke o ulaganjima u VP. Naravno, inside trading je na razvijenim financijskim tržištima strogo zabranjen (sjetite se umirovljenice iz Omiša i njene zarade od 2 mil USD) ali, s druge strane, na takvim tržištima nije moguće da neka dionica poraste u jednom danu za 30%. Dakle, dok ima inside tradinga biti će i mrvica za nas male ulagače pa ćemo moći, ni krivi ni dužni, možda nešto i zaraditi. ” I vas kolega čekam čitav dan, pa gdje ste?? Kolega, na burzi postoje još gore stvari od insidera. Nemojte govoriti neke stvari u koje se ne razumijete,ili nemate točan podatak o insiderima, a pogotovo da je nešto od sviježih poslova već ugrađeno u cijenu. TO JE NEMOGUĆE. Zašto??? E pa zato jer nam je PBZ na grbi već 2 mjeseca i onemogućava pravi rast. Kužite kolega???

Nadam se da si u pravu. Inače, priznajem da sam relativno novi u svemu ovome i, kako je za sada je moj mali portfeljčić (tepam mu zato što mi trenutno nosi lijep prinos ) bremenit sa dionicama IGH, nastojim pronaći neku logiku u ovome kretanju cijena ukoliko ona uopće postoji a vas starije kolege pozivam da mi u tome pomognete. Pozdrav Braunu i ostalim neumornim tipkačima po ovom topicu.
[smiley2][smiley2]

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

Radic je rekao da ocekuje dobit od 70 mil kn, na kraju godine, sto bi znacilo da vise od ove cijene nije realno s obzirom na fundamentalne pokazatelje


Radic je rekao da ocekuje dobit od 70 mil kn, na kraju godine, sto bi znacilo da vise od ove cijene nije realno s obzirom na fundamentalne pokazatelje

U tvojoj mašti.
E i tebe sam čekao!!!
Po kojoj to računici? Usporedi ostale građevinare. Daj podatke, dokumente.
Imaš FIMA izvještaj prije par stranica koje sam stavio, pa gledaj kolio te volja.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

pa evo za cijenu od 15500 kn i dobit za godinu od 70 mil kn uz prihod od oko 700 mil kn

p/e bi bio 35
p/bv 7,5
p/s 3,7

pa sad ako to nije malo precijenjeno … neznam

Drugi su isto precijenjeni , samo sam stanovista da je to neodrzivo na dugi rok, ili ce morat drasticno povecat dobit ili nesto….


pa evo za cijenu od 15500 kn i dobit za godinu od 70 mil kn uz prihod od oko 700 mil kn p/e bi bio 35 p/bv 7,5 p/s 3,7 pa sad ako to nije malo precijenjeno … neznam Drugi su isto precijenjeni , samo sam stanovista da je to neodrzivo na dugi rok, ili ce morat drasticno povecat dobit ili nesto….

a ako se poveca BV??[smiley1]

“Please, God, Just One More Bubble.”


pa evo za cijenu od 15500 kn i dobit za godinu od 70 mil kn uz prihod od oko 700 mil kn

p/e bi bio 35
p/bv 7,5
p/s 3,7

pa sad ako to nije malo precijenjeno … neznam
Drugi su isto precijenjeni , samo sam stanovista da je to neodrzivo na dugi rok, ili ce morat drasticno povecat dobit ili nesto….

E opet on. Otkud vam ti lažni podaci. DIgitron u ruke, makar ne vjerujem da si bolji od Fiminih stručnjaka.
Otkud ti P/Bv da je 7,5. Gdje si to pročitao???
Knigovodstvena vrijednost je min. 2500kn podjeljeno sa današnjom cijenom je vrijednosti oko 6.
Ostavi se kolega bolje te jalove matematike i pogledaj ovo…..

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Napravi aproskimaciju kapitala i rezervi do kraja godine uz najavljenu dobit od direktora firme pa ces vidjeti da je trenutna vrijednost p/b ipak manja od tvoji7,5. Ne mozes staviti vrijednost danasnje cijene sa kapitalom i rezervama od unazad 4 mjeseca a da dobijes realan p/b, ako si se vec uhvatio tog p/b-a kao relevantnog cimbenika za ocjenu vrijednosti firme po dionici.

Ako se očekuje veliko povećanje dobiti u 2008, a očekuje se zbog projekcije zarade od gomile dobijenih poslova, tada P/E 35 i nije previše.

New Report

Close