IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

WYG savjetovanje d.o.o.; !NSTITUT lGH d.d.;SAFEGE d.o.o. d.o.o


Nadzor nad radovima za projekt sufinanciran od EU RAZVOJ VODNOKOMUNALNE INFRASTRUKTURE DUBROVNIK


1. Kao ekonomski najpovoljnija ponuda u postupku javne nabave odabrana je ponuda ponuditelja: Zajednica gospodarskih subjekata: WYG savjetovanje d.o.o.; !NSTITUT lGH d.d.; SAFEGE d.o.o. d.o.o. Ulica grada Vukovara 259 G 10000 Zagreb OIB:04303799227 Cijena (bez PDV-a): Gijena (sa PDV-om): 22.101.156,00 kn 27.626.445.00 kn

Otvorene prijave za novu generaciju polaznika IGH BIM edukacija pod nazivom “Revit-modeliranje konstrukcija”

Ne putem prečaca, ali putem sigurnosti

IGH napustila direktorica financija…
Mislim da je to 6 ili 7 direktor financija u zadnjih 3 godine.

Burek1983, 24.03.2022. u 10:35

IGH napustila direktorica financija… Mislim da je to 6 ili 7 direktor financija u zadnjih 3 godine.

Biće da više nije mogla,kako god računala ispadne minus,još ako je računala za Hidroelektru,bježala je kroz prozor padobranom..

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Evo tko je još vjerovnik IGH. Ali i taj dug od 20-tak milijuna će uskoro biti riješen. Završetak predstečajne je sve bliži.

 

https://www.24sata.hr/news/paladina-za-24sata-o-milijunima-koje-ima-u-imovini-ne-zivim-u-luksuzu-stedim-ulazem-827140

 

 

Novi poslovi.

 

Izgradnja studentskog doma u sklopu splitskog kampusa – Geotehnički istražni radovi

 

 

 

 

trial, 05.04.2022. u 13:31

Evo tko je još vjerovnik IGH. Ali i taj dug od 20-tak milijuna će uskoro biti riješen. Završetak predstečajne je sve bliži.

 

https://www.24sata.hr/news/paladina-za-24sata-o-milijunima-koje-ima-u-imovini-ne-zivim-u-luksuzu-stedim-ulazem-827140

 

 

trial, 05.04.2022. u 13:31

Evo tko je još vjerovnik IGH. Ali i taj dug od 20-tak milijuna će uskoro biti riješen. Završetak predstečajne je sve bliži.

 

https://www.24sata.hr/news/paladina-za-24sata-o-milijunima-koje-ima-u-imovini-ne-zivim-u-luksuzu-stedim-ulazem-827140

 

 

 

Ovo je samo pokazatelj da IGH nema šanse za oporavak. Predsjednik Uprave sam kupi obveznice za cca. 15% nominale i sada ovršava imovinu za 100% + kamata… Pa to nema nigdje!!!

Gdje piše da on što ovršuje, odnosno prisilno naplaćuje? Jel tebi jasno što pišeš?  Čeka se da se ta nekretnina vl. IGH u Splitu proda i da se onda naplati putem obveznica. Ne prije. To što  je obveznice kupio od Agencije s diskontom, a koja je te obveznice prije kupila od banke isto s diskontom je dobar poslovni potez. Mogao si i ti to učiniti pa nisi. Razlika je jedino u tome što je on znao da će se naplatiti i ne žuri mu se kao bankama ili Agenciji koje su te obveznice prodale, a ti si uvjeren  da će  IGH u propast i da će svi  vjerovnici ostati kratkih rukava.  U tome je razlika između tebe i njega.

Mogu radnici IGH odraditi milione poslova, uvijek će doć neki ” ćelo” , koji znade rupu u zakonima i pokupiti sve. Jel je gladan novaca. I nikad im neće bit dosta.

Imamo ja i moja obitelj dionice IGH od cijene 4444 kn po komadu.

Činjenica a ne provokacija. Nažalost.

trial, 07.04.2022. u 15:33

Gdje piše da on što ovršuje, odnosno prisilno naplaćuje? Jel tebi jasno što pišeš?  Čeka se da se ta nekretnina vl. IGH u Splitu proda i da se onda naplati putem obveznica. Ne prije. To što  je obveznice kupio od Agencije s diskontom, a koja je te obveznice prije kupila od banke isto s diskontom je dobar poslovni potez. Mogao si i ti to učiniti pa nisi. Razlika je jedino u tome što je on znao da će se naplatiti i ne žuri mu se kao bankama ili Agenciji koje su te obveznice prodale, a ti si uvjeren  da će  IGH u propast i da će svi  vjerovnici ostati kratkih rukava.  U tome je razlika između tebe i njega.

Razlika između mene i tebe je ta da ja nemam dionice ove propale firme koju su ovaj tip i isti takvi prije njega upropastili. A ako ti ne razumiješ zašto to nije normalan, legalan i moralan potez teško ti se išta može objasniti ali ću pokušati vrlo jednostavno. Kada je netko odgovorna osoba u kompaniji i vidi mogućnost da u otkupu vlastitih obveza (potraživanja koje netko ima prema toj kompaniji) ostvari dobit za kompaniju onda to napravi na način da kompanija otkupi to potaživanje sa značajnim diskontom. Time se naravno smanjuje zaduženost i ostvaruje dobit iz razlike plaćenog i nominalne vrijednosti duga. To se sigurno ne radi tako da vjerovniku dok si odgovorna osoba omogućiš da se preuzme najvrednija imovinu u Dubrovniku i Zagrebu pa da ti se on oduži tako da ti preostalo potraživanje proda za 10% nominale. Pogledaj na primjeru Ingre kako se to radi i kako uprava postupa u interesu svih dioničara! Ista situacija!

Ima dosta dionica na našoj burzi za koje smatram da se na njima ništa neće moći zaraditi iz ovog ili onog razloga. Na forumske teme (tickere) takvih dionica uopće ne zalazim, tamo niti što čitam, niti išta pišem. Ne zanimaju me.

Ali me silno zanimaju motivi onih koji su suprotno od mene, pa bih molio da mi se pojasni. Naprosto mi se bedastim čini da netko revno prati i  piše na nekoj dionici koja ga zapravo uopće ne zanima.

 

IGH je suludim i besmislenim prezaduživanjem bio gotovo pokopan u vrijeme Jure Radića. Ali se ukazao spasitelj Gljadelkin. Sada je u nakon gotovo deset godina borbe, u samom finišu potpunog rješavanja predstečajne nagodbe. Još malo pa će se i bez ružičastih naočala sve vidjeti lijepim i veselim. Još malo.

 

 

 

New Report

Close