IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima neko k/p?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

vlad1111:

flavio: ” tycoon76: ” ne zazivaj ga. doći će nam tu sa svojom dcm metodom i javiti svima da igh vrijedi ni više ni manje nego 1.001,00 kn i onda ode sve dovraga [smiley2] ” A ispod booka ne može, kad smo kod toga, koliko je ono točno…?[smiley2] ” a može,može…prave prilike i leže u firmama koje se cijene manje od booka. a pri projeciranom rezultatu za 2007. od cca 75 mkn dobiti i booku na 31.12.2007. od cca 680 mkn, cijena dionice od 20000 kn vodi na P/B=7,9. lijepo, visoko, visoko. potom…pri istoj cijeni dionice i pretpostavljenim uk. prihodima za 2007. od 680 mkn :P/E=42, P/S= 4,66, EV/S=5. opet sve lijepo i visoko. a sad ključno : može li igh i u 2008. ostvariti rast prihoda od 30-40%?? jedino to vodi daljnjem opravdanom rastu vrijednosti dionice (daytraderi-zanemarite!) od 100-tinjak %. ergo, može li uk. prihod za 2008. biti u rasponu od 900-1000 mkn? ako netko zna, neka javi pa ćemo puknit koju šampanju…

onda? zna li netko??


dio članka iz poslovnog

Ove godine IGH će, kako je rekao, odraditi poslove vrijedne oko 100 milijuna eura, a cilj im je u sljedeće tri ili četiri godine tu vrijednost udvostručiti i to na način da u inozemstvu rade poslove za 50 milijuna eura, u Hrvatskoj za 100 milijuna eura te da oko 50 milijuna eura rade vlastitim investicijama.

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

Kad PBZ završi istovar, mogli bismo vrlo lako još puno gore.
Kolega LUKI, vi ne vidite da se 99% udara po prodaji, tako da kupnja nije bitna,trenutno.
Kupnja je još uvijek jača od prodaje i taj omjer raste. Kako to komentirate??

Ma nikak, nemam namjeru borit se s vjetrenjačama.
Pozdrav.
Nhf

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Pa zar danas neće ni +1%????

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

Danas se jako puno piše o IGH-u. Čitao u jutarnjem,businessu,poslovnom i na javnom. Većinom se piše za novi stadion koji se čini kao vrlo moguća solucija, Znam da se Bandinjosu svidjela a ja mislim da je to vrlo bitna fakta. A i puno je isplativija solucija nego ona strana.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Ovo je nečuveno. Jučer Jure Radić bio na HTV1, a danas ovako kilavo.
Kažem vam ja, kad se iskrca PBZ, sunce će zasjati, ptičice će zapjevati, srce će jače zakucati[smiley11]
Ja čekam, koliko god treba.

Zašto cijena ne ide gore? pa zato jer su dioničari nemoćni protiv velikih fondova.
Ovaj put je njihova igra.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Ima neko k/p?

1010 / 899

"Ako ne znate kuda idete, svi vas putevi tamo vode" - kineska

ima osjećaj da povremeno neki od vas previše mlate praznu slamu i time činite ovaj topic nepreglednim i zamornim…
samo moje mišljenje…

A

[b]Uvijek imaj na umu da je put samo put. [/b] [i]Carlos Castaneda 'Učenja Don Juana: Znanje Jaqui Indijanaca' [/i]


ima osjećaj da povremeno neki od vas previše mlate praznu slamu i time činite ovaj topic nepreglednim i zamornim…
samo moje mišljenje…

A

donekle bi se složio, zato apeliram na kolege da malo prorijede komentare koji nemaju nekakvo uporište za konstruktivnu raspravu… I sam ću se potruditi učiniti isto….

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

nisam siguran da je ovo vec postano.

IGH se natječe za gradnju objekata za OI u Rusiji

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2007,10,22,,95153.jl

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Potvrđene i vijesti o naglabanjima u svezi gradnje novog stadiona, na T-portalu.[smiley1]

"The idea flow from the human spirit is absolutely unlimited. All you have to do is tap into that well."


Potvrđene i vijesti o naglabanjima u svezi gradnje novog stadiona, na T-portalu.[smiley1]

Da čini se da bi se to i moglo realizirati, a onda dobivamo novu dimenziju trenutne tržišne cijene IGH [smiley2][smiley2]:

Maksimirski stadion će se ipak rušiti?

Maksimirski stadion, ruglo na čiju se konačnu obnovu čeka posljednjih 13 godina, najvjerojatnije će se ipak rušiti, a novi stadion gradit će se na Laništu ili na Kajzerici, doznaje se iz gradske uprave koja namjerava atraktivno maksimirsko zemljište prodati ili iznajmiti

Prema posljednjim saznanjima iz Gradskog poglavarstva, natječaj za dovršenje radova na maksimirskom stadionu trebao bi biti poništen na jednoj od sljedećih sjednica nakon čega će se, kako doznajemo, raspisati natječaj za gradnju novog stadiona, piše Jutarnji list.

Na tu su se odluku gradski čelnici odlučili nakon što su prije tri tjedna otvorene ponude tri konzorcija čije su cijene sablaznile članove Povjerenstva i gradonačelnika Milana Bandića. Podsjetimo, za dovršetak radova u Maksimiru, gradnju novog stadiona na Kajzerici te atletsku stazu na Sveticama konzorciji su ponudili od 4,3 milijarde kuna do 5, 99 milijardi kuna.

Jure Radić, direktor IGH-a, koja čini dio domaćeg konzorcija zajedno s tvrtkama Tehnika, Konstruktor i Zagrebmontaža, a koja se prijavila na natječaj za dovršenje stadiona, jučer je otkrio kako su Gradu Zagrebu u sklopu svoje ponude priložili zasebno pismo u kojem predlažu da se za ‘samo’ 160 milijuna eura sagradi novi stadion sa 53 tisuće sjedećih mjesta. U tom slučaju ne bi trebalo graditi stadion na Kajzerici jer bi Dinamo mogao do kraja gradnje novog objekta trenirati na Maksimiru.

Ante Stojan, tehnički direktor IGH-a, kaže kako u njegovoj tvrtki razmišljaju o četiri moguće lokacije za novi stadion. Sve četiri moguće lokacije nalaze se na marginama Grada i kao takve jamče da budući stadion neće, kao ni prethodni, prometno opterećivati grad. To su Lanište (u blizini Rukometne arene), Kajzerica (dijelom na zemljištu velesajma, a dijelom na zemljištu na kojem se trebao graditi zamjenski stadion), zatim na mjestu sadašnjeg Hipodroma, te u blizini Domovinskog mosta, na velikogoričkoj strani.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

New Report

Close