IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još malo pročitajte među redovima,i manje drukanja samo Jure priča jasno!

Jure Radić i Miomir Žužul osvajaju regiju

ZAGREB – Institut građevinarstva Hrvatske (IGH) na čelu s Jurom Radićem predstavio je jučer sve svoje inozemne projekte za koje je izabran na međunarodnim natječajima, a Radić je, između ostalog, najavio i to kako će od 1. studenoga, na pola radnog vremena, posao njegovog savjetnika obavljati Miomir Žužul, bivši ministar vanjskih poslova i zastupnik HDZ-a. Žužulov dolazak u IGH, podsjetimo, najavljivao se već početkom ove godine, a Institutu bi trebao koristiti za dobivanje novih poslova u inozemstvu. Kako je početkom godine, prvi put najavljujući Žužulov dolazak, kazao Radić, odgovarajući time na opaske kako je Žužul psiholog, a ne građevinar, on će biti vrlo koristan za IGH kao lobist zbog svojih dobrih veza u gospodarstvu i politici u zemlji, ali i inozemstvu. »Žužul će svakako prije doći do predsjednika Albanije ako imamo u vidu neki posao u toj zemlji, nego neki inženjer«, rekao je tada Radić, dodajući da je uobičajeno da velike tvrtke angažiraju bivše političare koji imaju dobre veze. Žužul bi, kako najavljuje Radić, trebao raditi na mogućim projektima u Rusiji, Kazahstanu, Ukrajini i drugdje. (već gotovo čitaj)
Posao u Albaniji upravo je jedan od tri najznačajnija posla kojim će se IGH u narednom razdoblju baviti u inozemstvu. Riječ je o nadzoru gradnje prvih 57 kilometara albanske autoceste što će granicu s Kosovom povezivati s Dračom, a druga dva važna projekta raditi će se u BiH. U prvih devet mjeseci ove godine IGH je ostvario dobit od 70 milijuna kuna, kazao je Radić, a namjera je u naredne četiri godine udvostručiti poslove u inozemstvu.
B. MRVOŠ PAVIĆ

[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Prodaja se “izjeda” malo po malo.
Evo zbog iskrcavanja PBZ-a bi bili na realnoj cijeni već davno,a ovako smo od realne cijene
još daleko, dok možda pojedinci misle da samo odradili rast.
Pogledajte graf koji sam priložio na ranijim stranicama, pa će te se uvjeriti.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Prodaja se “izjeda” malo po malo. Evo zbog iskrcavanja PBZ-a bi bili na realnoj cijeni već davno,a ovako smo od realne cijene još daleko, dok možda pojedinci misle da samo odradili rast. Pogledajte graf koji sam priložio na ranijim stranicama, pa će te se uvjeriti.

Možda je bolje ovako ,polako i sigurno realno još ima 2,4-2,5 k .

Glasnogovornik IGH na neodređeno


leti: ” davids: ” Gradnjom arene i mosta na Jarunu,novog rotora i ulaza u Zg ova priča dobiva još više na težini.Alianz arena je skoro 20min autoputom od izlaza iz grada. ” Cuje se toliki zamor (ulica tako jako bruji) da upravo tjera sutra na prodaju, od svega samo planovi a i sta je 55% prema onih 204% porasta. “U prvih devet mjeseci ove godine prema istom razdoblju lani dobit tvrtke povećana je 55 posto, na 70 milijuna kuna, kazao je. (Radic)” Samo da je doznat u koju ce dionicu sad ti silni milioni, valjda u najpodcjenjeniju. ” Most i rotor idu već ,nisam baš shvatio sve,no što ćemo mi bez vas kritičara [smiley2]

Uzas davids] sto si toliko navalio s tim crnim naocalama ljudi te se prepali

na kupnji madju prvih 5 samo 5 dionica

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


na kupnji madju prvih 5 samo 5 dionica

i što nam to govori kolega??? Ajde malo prebroji koliko je danas dionica išlo po kupnji a koliko je skinuto s prodaje? Kad izbrojiš javi rezultate istraživanja. Moja je slobodna procjena da je išlo 90% s prodaje…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Moze li ukupan broj na K/P?

k 1032
p 915

1:1 za sada, s time da je prodaja ojačala skoro 400 % od jučer !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


k 1032
p 915

1:1 za sada, s time da je prodaja ojačala skoro 400 % od jučer !

Meni ovo govori da prodavač ima još jako malu količinu u odnosu na dosada prodanu, pa želi kroz par dana završiti svoj izlaz. Nakon toga put za slobodan rast bi trebao biti otvoren.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


k 1032 p 915 1:1 za sada, s time da je prodaja ojačala skoro 400 % od jučer !

Točno, ali ono što nisi napisao je da je broj dionica na kupnji konstantno isti (oko 1.020 – 1.030 komada), a već je napravljeno preko 4.000.000,00 prometa. Što nam to govori? To da oni koji kupuju uopće se nisu postavili na kupnju. Kada odluće kupiti jednostavno lupe po prodaji. Tako da ovaj omjer baš i ne govori previše.

Tako je, i ja sam jedan od tih koji su jednostavno lupili po prodaji [smiley11]


flavio: ” tycoon76: ” ne zazivaj ga. doći će nam tu sa svojom dcm metodom i javiti svima da igh vrijedi ni više ni manje nego 1.001,00 kn i onda ode sve dovraga [smiley2] ” A ispod booka ne može, kad smo kod toga, koliko je ono točno…?[smiley2] ” a može,može…prave prilike i leže u firmama koje se cijene manje od booka. a pri projeciranom rezultatu za 2007. od cca 75 mkn dobiti i booku na 31.12.2007. od cca 680 mkn, cijena dionice od 20000 kn vodi na P/B=7,9. lijepo, visoko, visoko. potom…pri istoj cijeni dionice i pretpostavljenim uk. prihodima za 2007. od 680 mkn :P/E=42, P/S= 4,66, EV/S=5. opet sve lijepo i visoko. a sad ključno : može li igh i u 2008. ostvariti rast prihoda od 30-40%?? jedino to vodi daljnjem opravdanom rastu vrijednosti dionice (daytraderi-zanemarite!) od 100-tinjak %. ergo, može li uk. prihod za 2008. biti u rasponu od 900-1000 mkn? ako netko zna, neka javi pa ćemo puknit koju šampanju…

onda? zna li netko??

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Meni ovo govori da prodavač ima još jako malu količinu u odnosu na dosada prodanu, pa želi kroz par dana završiti svoj izlaz. Nakon toga put za slobodan rast bi trebao biti otvoren.

Kad PBZ završi istovar, mogli bismo vrlo lako još puno gore.
Kolega LUKI, vi ne vidite da se 99% udara po prodaji, tako da kupnja nije bitna,trenutno.
Kupnja je još uvijek jača od prodaje i taj omjer raste. Kako to komentirate??

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close