IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imate dnevnik na našem forumu svaki dan,no činjenica kad nešto bude na dnevniku realno moramo gore sutra,ako ništa nazad nećemo.Pitanje je samo koliko municije ima 3. ???Sve ovisi o njemu drugi ne izlaze.Jer realno da nema njega što bi bilo s ovolikom potražnjom,on je imao 10k komada.Sada po stanju ima 5561,recimo da još ima realno 2500-2800kom,kad taj jeftilen otiđe zaustavljamo se po meni na 17-18k ili netko drugčije misli??? Molim mišljenja cijenjenih kolega…hvala

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Ukoliko se poslože kockice sa eventualnim poslovima koji se dogovaraju vani i recimo da se prihvati alternativno riješenje za gradnju stadiona, mislim da ne gine preko 20 k…. [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Imate dnevnik na našem forumu svaki dan,no činjenica kad nešto bude na dnevniku realno moramo gore sutra,ako ništa nazad nećemo.Pitanje je samo koliko municije ima 3. ???Sve ovisi o njemu drugi ne izlaze.Jer realno da nema njega što bi bilo s ovolikom potražnjom,on je imao 10k komada.Sada po stanju ima 5561,recimo da još ima realno 2500-2800kom,kad taj jeftilen otiđe zaustavljamo se po meni na 17-18k ili netko drugčije misli??? Molim mišljenja cijenjenih kolega…hvala

Ne mora to nuzno biti ni lose, mozda neki veliki igraci ne bi usli da im se nije nudila velika kolicina dionica na nivoima 14-15 k, pa to podize donji support dionice, dakle manji ali stabilniji rast ima li ovo smisla?
Sa 17-18k se apsolutno slazem. Racunam da smo dobili vecu likvidnost, a time da ce biti manje oscilacije u cijeni.


Imate dnevnik na našem forumu svaki dan,no činjenica kad nešto bude na dnevniku realno moramo gore sutra,ako ništa nazad nećemo.Pitanje je samo koliko municije ima 3. ???Sve ovisi o njemu drugi ne izlaze.Jer realno da nema njega što bi bilo s ovolikom potražnjom,on je imao 10k komada.Sada po stanju ima 5561,recimo da još ima realno 2500-2800kom,kad taj jeftilen otiđe zaustavljamo se po meni na 17-18k ili netko drugčije misli??? Molim mišljenja cijenjenih kolega…hvala

Kolega imate graf na prethodnoj stranici kad se odmoderira.
Istina je da PBZ ima municije za pucanje, ali mi se čini da će ga netko zamjeniti,a i mogao bi ga zamjeniti.
Tako da onda kad uskoro počne ulaziti neki drugi fond, biti će pucanja po prodaji.
Neka PBZ sutra još malo rafalno, čekamo ga sa hrpom poslova.[smiley11]
Nemojte kolega o cijeni, još jednom vam kažem[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


ne zazivaj ga. doći će nam tu sa svojom dcm metodom i javiti svima da igh vrijedi ni više ni manje nego 1.001,00 kn i onda ode sve dovraga [smiley2]

A ispod booka ne može, kad smo kod toga, koliko je ono točno…?[smiley2]

Imam jednu konstrukciju u glavi.
Jure iznosi ovo što je iznio danas o ova 3 posla, itd, itd…kao da opravda ove silne promete i “nešto” rasta unazad 10-ak dana.
U pozadini se priprema akcija stadion, jer strani izvođač nije prošao i sad se rađa ideja o potpuno novom objektu…naravno tu su još i budući potencijalni poslovi na tržištima Rusije i ostalih istočnih perspektivnih zemalja…i onda…buuuum na 20-25k.

[smiley2]

Mislim da nam se vise ne moze dogoditi na k/p bude 90/1002 kao prije ! To je jako vazno jer i psihološki utječe na investitore.

Inace isprike kolege što ne odgovaram na duhovite komentare, nekim također duhovitim odgovorom al to moderiranim clanovima nema smisla jer im se postovi pobrišu.

Za usporedbu
IGH
Vaš link

INGRA
http://www.centar.hr/forum/showpost.php?p=13527&postcount=191%5Bsmiley2%5D

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Imate dnevnik na našem forumu svaki dan,no činjenica kad nešto bude na dnevniku realno moramo gore sutra,ako ništa nazad nećemo.Pitanje je samo koliko municije ima 3. ???Sve ovisi o njemu drugi ne izlaze.Jer realno da nema njega što bi bilo s ovolikom potražnjom,on je imao 10k komada.Sada po stanju ima 5561,recimo da još ima realno 2500-2800kom,kad taj jeftilen otiđe zaustavljamo se po meni na 17-18k ili netko drugčije misli??? Molim mišljenja cijenjenih kolega…hvala

Ako pogledamo na ZSE broj dionica koji je prodan taj dan i broj koji je prodao PBZ dođemo do slijedećih brojki:

br. prodanih dionica na ZSE PBZ prodao
srijeda 16.10.2007 1.102 1.000
četvrtak 17.10.2007. 1.589 1.000

Dakle vaš target od 17 – 18k je prilično izvjestan kada PBZ stane.

Ma tko li je iza tog skrbnickog? Netko veliki, vec mu i na HTV-u pumpaju izlazak.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Moram opet staviti graf, jer sam predugo moderiran.
Grafički prikaz….
Kod DLKV-a kad je HYPO stao sa iskrcavanjem, otišao je sa 1250 kn na 1900kn.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


tycoon76: ” ne zazivaj ga. doći će nam tu sa svojom dcm metodom i javiti svima da igh vrijedi ni više ni manje nego 1.001,00 kn i onda ode sve dovraga [smiley2] ” A ispod booka ne može, kad smo kod toga, koliko je ono točno…?[smiley2]

a može,može…prave prilike i leže u firmama koje se cijene manje od booka. a pri projeciranom rezultatu za 2007. od cca 75 mkn dobiti i booku na 31.12.2007. od cca 680 mkn, cijena dionice od 20000 kn vodi na P/B=7,9. lijepo, visoko, visoko.
potom…pri istoj cijeni dionice i pretpostavljenim uk. prihodima za 2007. od 680 mkn :P/E=42, P/S= 4,66, EV/S=5. opet sve lijepo i visoko.

a sad ključno : može li igh i u 2008. ostvariti rast prihoda od 30-40%?? jedino to vodi daljnjem opravdanom rastu vrijednosti dionice (daytraderi-zanemarite!) od 100-tinjak %.
ergo, može li uk. prihod za 2008. biti u rasponu od 900-1000 mkn?
ako netko zna, neka javi pa ćemo puknit koju šampanju…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Imate dnevnik na našem forumu svaki dan,no činjenica kad nešto bude na dnevniku realno moramo gore sutra,ako ništa nazad nećemo.Pitanje je samo koliko municije ima 3. ???Sve ovisi o njemu drugi ne izlaze.Jer realno da nema njega što bi bilo s ovolikom potražnjom,on je imao 10k komada.Sada po stanju ima 5561,recimo da još ima realno 2500-2800kom,kad taj jeftilen otiđe zaustavljamo se po meni na 17-18k ili netko drugčije misli??? Molim mišljenja cijenjenih kolega…hvala

Ako je suditi po prometu u posljednja tri radna dana, ode tih “sitnih” 2500-2800 kom u sljedeća dva i pol dana…[smiley2][smiley2]
Danas – 1426 kom,
u petak – 881 kom,
u četvrtak – 1843 kom
————————————–
ukupno 4150 kom !!!![smiley7]

"Ako ne znate kuda idete, svi vas putevi tamo vode" - kineska

New Report

Close