IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A da se strpite do sjednice NO , nemojte brzati..i toliko uživati..

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/DQ6BcAoamqSaKX212WUVLw==.pdf


Herr zlikovski,
Slazem se s vama s tim da bih jos malo nadocrto nesto. Igramo se malo, sta cemo.

Pa ako vrlo skoro objave da su riješili dug, a u kuloarima se priča da budu, mogla bi ta krivulja zaista tako izgledati.

A kak budu oni to “riješili” dug?

Kaj to znaci “rijesiti” dug?

Sve će biti u redu
https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/642628/otkrivamo-pozadinu-drazbe-poslovnog-objekta-u-kampusu-deskovic-tuzbom-cemo-odgoditi-ovrhu

Uskoro bi se moglo aktualizirati i pitanje zemljišta na Pelješcu na kojem će se graditi pristupne ceste za Most. A sada je ta zemlja vrlo vrijedna imovina. IGH je svojedobno zajedno sa Konstruktor inženjeringom preko splitskog poduzetnika Vincenca Blagaića otkupio više od dva milijuna četvornih metara tada jeftinog poljoperivrednog zemljišta, a koje se nalazi na vručoj trasi. Iako je nakon toga bilo prijepora o zakonitosti kupnje toga zemljišta, u priopćenju je tada također navedeno kako je Državno odvjetništvo na temelju provedenih izvida nedvojbeno utvrdilo kako je kupnja toga zemljišta u potpunosti provedena sukladno zakonu. http://www.portaloko.hr/clanak/hrvatski-san-ide-dalje-zupan-mijenja-prostorni-plan-ide-golf-u-sestricama/0/32798/ Dakle, s obzirom da je sve po zakonu, IGH i tamo ima vrlo vrijednu imovinu, koja se tek treba aktivirati.

Ja ne znam čitate li vi članke koje postate i razumijete li što čitate, ili namjerno varate ovaj napaćeni narod. Lijepo vam i u ovom članku od prije 7 i pol godina piše da je IGH izašao iz ovog projekta:
“Ove navodne malverzacije sa zemljištem u javnosti i medijima okončane su u siječnju 2010. kada su iz Profectus grupe priopćenjem objavili kako su se tvrtke IGH i Konstruktor povukle iz turističkog projekta Vincenca Blagaića, te da će se realizacija velikog posla nastaviti sa inozemnim partnerima.”

A možete i koristiti Google pa ćete lako doći do podatka da je IGH zauzvrat dobio 50% udjela u projektu na Šolti, makar mislim da vi to sve već znate.

Nije mi jasno kako netko i dalje očekuje da će ovdje uskrsnuti nekakvo zemljište ili nekretnina za koju nitko (osim ovdje prisutnih pojedinih forumaš) u procesu predstečajne nagodbe nije znao i koja nije u knjigama, ili koja jest u knjigama ali nitko od vjerovnika se nije usudio staviti šapu na to, ili koja jest u knjigama ali se vodi po znatno podcijenjenoj vrijednosti i sl.

@ dindon

… priopćenjem objavili kako su se tvrtke IGH i Konstruktor povukle iz turističkog projekta Hrvatski san Vincenca Blagaića, ali da će se realizacija velikog posla nastaviti sa inozemnim partnerima”.
Dakle, povukli su se samo iz poslova Blagaićevog turističkog kompleksa, ali kupljena zemlja im je vjerojatno ostala. Nažalost, nitko ne zna o koliko se zemlje točno radi, ali iz jednog članka od 2009. godine se spominjalo oko dva milijuna metara kvadratnih. Naravno da tu postoji mnogo nejasnoća, ali ako se DORH izjasnio da prilikom te kupnje zemljišta nije bilo nezakonitosti, očito je da se kupovalo i da postoji.
A ti mi nađi gdje piše da je netko drugi u međuvremenu preuzeo tu zemlju po bilo kojoj osnovi, ili da je zemlja nekom vračena.

O čemu vi pričate? IGH i Konstruktor su bili manjinski suvlasnici projekta (po 15% svaki) i kada su izašli iz projekta šta su trebali možda odnijeti 15% zemlje sa sobom?
IGH je dobio 50% projekta Šolta za kompenzaciju (kasnije je postao 100% vlasnik, a 2018. je pokrenut stečaj istog društva imate u revizorskom izvješću za 2018.). Nikakvih dva milijuna četvornih metara ne Pelješcu IGH nema i nemojte ovdje vaditi prastare članke i njima manipulirati.
Radije proučite revidirano izvješće i utjecaj predstečajne nagodbe na trenutne događaje oko poslovne zgrade IGH u Splitu pa donesite zaključak vezano na članak koji je kolega harpun jučer postao.

Pročito sam oko ovoga u Splitu. Da izdvojim najbitnije.
U posljednje dvije godine imamo odlične poslovne rezultate poglavito radi izvršavanja velikih poslova u Hrvatskoj, Gruziji i Rumunjskoj, te imamo godišnji prihod od oko 180 milijuna kuna i dobit od oko pet posto. Znači, poslujemo dobro i prebrodili smo probleme koje smo imali i zbog kojih smo prošli postupak predstečajne nagodbe. Naš sugovornik vjeruje da će poslovanje nastaviti na istoj lokaciji u Splitu gdje imaju laboratorije i urede, jer, kako dodaje, u okviru Kampusa se ne može obavljati djelatnost koja nije kompatibilna uvjetima iz urbanističkog plana i što nije u funkciji onoga što Sveučilištu treba.
– Znači, tu ne može doći šoping centar ili hotel. Spremni smo dio zgrade zamijeniti za dug, s namjerom da nastavimo djelovanje u preostalih 1.500 kvadrata, gdje su naši laboratoriji i uredi.”
Također
Nema razloga za paniku vezanu uz našu egzistenciju. Imamo znanja i poslova, sposobni smo plaćati najamninu, te dobro surađujemo sa Fakultetom građevinarstva, arhitekture i geodezije, mi s njim kohabitiramo i zajedno radimo na kompleksnim poslovima.

I još bitnije. Najbitnije !!! Deseta, zadnja rata koja je na naki način prijelomna stvar u poslovanju IGH, je na samom pragu svoje otplate i zatvaranja.

Tako smo do danas sve otplatili osim milijun kuna koji će uskoro biti podmiren“.

Za tebe ne znam, ali meni su ovo sve jako dobre vijesti.

Proučite revidirano izvješće za 2018. bilješke 33 i 42 pa nam onda recite je li ovo zadnja rata i hoće li IGH i dalje biti vlasnik zgrade u Splitu.

Nego, meni je posebno zanimljiv ovaj dio:
“Auctor” kao ovrhovoditelj nastupa u ime posjednika tih obveznica. Prije su to bile banke, a svakako je zanimljivo da je aktualni većinski imatelj “papira”, s ukupnim udjelom od 54,5 posto, Ivan Paladina, bivši predsjednik Uprave Instituta IGH koji je na toj dužnosti bio od ožujka 2015. do siječnja 2018., a uoči toga je pet mjesec bio član poslovostva.
Zna li netko štogod više o ovome?

Očito je da se vjerovnik ne može samo tako nasaditi na taj objekat sukladno svojim željama i “mogućnostima”, s obzirom da je IGH uzeo odvjetnički tim s kojim će to osporiti ili barem odgoditi.
Usto, s druge strane gledajući, izađu iz posjeda, anuliraju taj dug i tamo ostaju podstanari. Win-Win. U čemu je tu problem? Pa napisali su da su i drugdje podstanari i da to sve klapa skroz u redu.

Što se Paladine tiče, on je sada na čelu projekta Kupari, kojega je Gljadelkin vlasnik kao što je vlasnik i Instituta. Budi siguran da će na kraju biti onako kako Gljadelkin odluči. A neće odlučiti na štetu svoje imovine.

New Report

Close