IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@trial

kako ne pratite firme koje idu u propast, a pišete na temi dionice IGH? Proučite malo zakone vani ako se zanimate za dionice. Čim ne platiš prvu ratu kredita nastaje obveza prijave neke od vrsta bankrota. Ima ih nekoliko, a slicne su stecaju i predstečajnim u hrvatskoj. Ako si dogovorio da ides, kao kod nas, u predstecajnu nagodbu, onda se dogovoris s vjerovnicima da dug vratiš u određenom periodu koji se dogovorite. Ako ne vracas na vrijeme slijedi bankrot. Totalni bankrot s likvidacijom nastupa ako ne platis ratu kredita koju ste dogovorili u predstečajnoj.

Kakve izravne veze zakoni vani imaju sa zakonima kod nas?
Baviš se šupljim pričama.

IMHO, papir je u fazi akumulacije.
Već viđeno.
Na ruku ide i problem otplate posljednje rate .
I Opte je bila 1,80, i tamo se tada zveckalo pričama o stečaju. Loša izvješća, i bilo je napeto.
A sjećam se IGH i na 80 kn, pa na 400 kn
Burze su uglavnom iracionalne

Svi spominju otplatu posljednje rate, kao da bi time sva dugovanja iz predstečajne bila riješena.
Nije to baš tako, proučite sporazum ako već ulažete ovdje!


IMHO, papir je u fazi akumulacije.
Već viđeno.
Na ruku ide i problem otplate posljednje rate .
I Opte je bila 1,80, i tamo se tada zveckalo pričama o stečaju. Loša izvješća, i bilo je napeto.
A sjećam se IGH i na 80 kn, pa na 400 kn
Burze su uglavnom iracionalne

Zdrav način na gledanje stanja stvari.


Pratim malo ovu dionicu i ono što je meni nejasno je sljedece. Zivio sam neko vrijeme u americi i tamo, ako se ne plati jedna rata kredita, kompanija mora automatski proglasiti bankrot. IGH, koliko sam shvatio, ne vraca kredite već godinu dana. Kako je moguće da igh uopce posluje?

Slažem se s tobom. Predstečajni zakon kaže (pojednostavljeno) da ukoliko se rate ne podmiruju na vrijeme, automatski se ide su stečaj. Ovu firmu i dalje politika štiti, da se radi o bilo kojoj drugoj firmi, odavno bi već bila u stečaju. I dalje nažalost nisu svi jednaki pred zakonom.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Izbrisan mi je post koji nije bio za brisanje jer Izgubljen u moderacioji ustvari i zaista ne zna što je za brisanje, a što nije.
Pa ću ga preformulirati.
O sjedanju na račun firme odlučuju isključivo vjerovnici, na temelju Ovršnog zakona. Nikako nikakva vlast. Vlast je samo donijela takav zakon.
Vlast koja bi na radost pojedinaca ovdje firmu pred kojom je vrlo svjetla budućnost otjerala u stečaj, bila bi suluda. A ova kakva god da je, to nije.

Siguran sam da ni za tumačenje zakona ne pitaju forumaše, pogotovo ne one koji imaju dionicu od 1500kn

Ovdje imamo jedan BAT harmonic pattern.
Bullish.
Reversal na 101 kn…. ili na 80 kn… ovisno o ekstenziji.
Može i jedno i drugo, al’ to je to.
Blizu smo.

Ovo ide gotovo je sigurno na jedno mjesto koje se u nas u narodu kolokvijalno naziva: vječna lovišta.

Tu se može dogoditi manji odbijanac, al trend je i vise nego jasan i ocit.

Herr zlikovski,
Slazem se s vama s tim da bih jos malo nadocrto nesto. Igramo se malo, sta cemo.

Ja prvo čekam blokadu računa, a dalje će mo vidjeti!

New Report

Close