IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega trial, ne znam što je tebi bitno za donošenje investicijskih odluka ali informacija o prodaji poslovne zgrade će zasigurno više utjecati na novčane tokove nego kako ti kažeš novica aresa (koji uzgred gotovo sigurno radi u marketingu IGH obzirom na linkove koje stavlja na forum) vezana za izgradnju novog ulaza u Zagreb.
Dakle, krenimo redom: zgrada tlocrtne površine 1177 m2, na 6 katova ispada 7.000 m2, uzmimo da je to 5.000 m2 neto uredskih prostora, po cijeni od 10 eur/m2 ispada 50.000 EUR/mjesečno, 600.000 EUR/godišnje, odnosno više od 4,4 mil.kuna godišnje. Sada taj broj usporedi sa 10. ratom duga za koju stalno govoriš da je ključna (odužilo se malo vraćanje, ali ide to) pa ćeš doći do zaključka da to i nije nešto što se barem ne bi trebalo razmotriti.
Također, zanima me temeljem čega si došao do zaključka da nakon povrata 10. rate preostaje “bezazlenih” 13 miljuna kuna godišnje za vratiti? Pitam to jer iz meni raspoloživih javno objavljenih financijskih izvještaja ispada da je dug prema dobavljačima minoran u odnosu na ukupne obveze (ukupno priznate tražbine u PSN iznosile su 1,9 miljardi kuna, dok je vraćeni dug zaključno sa 30.06.2019. 146 miljuna kuna). Samo po posljednjem izvještaju o ispunjenju PSN dospjele neplaćene rate Senior duga iznose 38 mil.kuna uz kamate od 9,6 mil.kuna, ukupno 47,6 mil.kuna. Kada ovaj broj podijelimo sa bezazlenih 13 miljuna godišnje, dobijemo 3,5 godine za povrat i to samo za drugi kvartal 2019.!!
Možda mi ne znamo nešto što ti znaš, pa bi bilo lijepo da nam to otkriješ ovako ispada da samo navlačiš na kupnju, a što ne bi trebao biti cilj ovog foruma.
Nadalje, samo ugovaranje nužno nema nikakve veze sa pozitivnim poslovanjem, ima x primjera za to, a najsvježiji su brodogradilišta koji su imali miljarde kuna ugovorenih poslova u knjigama narudžbi ali su istovremeno imali i skrivene gubitke u miljardama kuna. Dakle, moje je mišljenje (ispravi me ako griješim) da je bitno po kojoj cijeni se ugovorio posao. Da bi to znao, trebao bi najprije biti stručan a onda detaljno analizirati svaki potpisani ugovor…..
Konačno, vrijeme će pokazati tko je kikirikaš, tko “ulagač” a tko pravi ulagač…

Sve sami hvalospjevi o novim poslovima i poslovnim prilikama a cijena pada iz dana u dan. Dug ih pritišće a ne rješavaju ga a kada ga i riješe tek onda će postati očit nesrazmjer između prodajne cijene nekretnina i onoga po kojim ih cijenama oni danas vode u knjigama.


Sve sami hvalospjevi o novim poslovima i poslovnim prilikama a cijena pada iz dana u dan. Dug ih pritišće a ne rješavaju ga a kada ga i riješe tek onda će postati očit nesrazmjer između prodajne cijene nekretnina i onoga po kojim ih cijenama oni danas vode u knjigama.

Zašto vi, a i ostali brinete tuđe brige.Niste unutra i uživajte, naslađujte se…radujte se , svima nama gubitnicima???
Ako ste toliko pametni, ulažite svuda po svjetu..zgrnite brdo para…

Igrom slucaja poslujem s IGH.
Posla imaju preko glave.
Nemam dionice IGH, al neki ovdje stvarno pretjeruju.
Nije neka firma, al nije neka ni cijena.
Povecali su i broj ljudi,a opet im fali ljudstva. Sve manje strucnjaka, a posla ima boli glava.


Igrom slucaja poslujem s IGH.
Posla imaju preko glave.
Nemam dionice IGH, al neki ovdje stvarno pretjeruju.
Nije neka firma, al nije neka ni cijena.
Povecali su i broj ljudi,a opet im fali ljudstva. Sve manje strucnjaka, a posla ima boli glava.

I niste vi neki stručnjak…a niste ni fer..poslujete snjimA???

Kompleks Radeljivić riješit će sve probleme…samo za strpljive.
A mnogi koji su tu i ne znaju za to….


čovječe dali ti to ozbiljno ovo pišeš?

bezazlenih 13 m kn godišnje?

a tu 10. ratu o kojoj govoriš (koja je btw oko 6 m kn) nisu uspjeli podmiriti u 10 mjeseci ove godine?! još im je ostalo 1,5 m kn te rate?

i non stop govoriš o nekretninama koje vrijede, a u stvarnosti na svakoj su hipoteke i dug daleko iznad vrijednosti nekretnine.

i btw dospjeli dug je 50 m kn s kojim sutra mogu veliki vjerovnici (bivši financijski) blokirati račune??

Ajd si pročitaj nekoliko FI unazad, pa vidi što piše, kao i nekoliko intervjua sa Kumrićem. Dug je koji je, ali je prema financijskim vjerovnicima raspoređen u sitne lako probavljive rate.
A sa tobom se mogu okladiti u što god hoćeš da nikakve blokade neće biti. Nitko od vjerovnika nije toliko lud. Da malo pratiš, a ne padaš ovdje kao padobranac, znao bi. Ovako je to samo tvoje mišljenje, a nikako činjenice.

Trial, ti jedini izvrceš činjenice. Lijepo su napisali da je dug veci od imovine. To svatko moze pronaci. Piše, da će se dug pokušati vratiti prodajom imovine, a ono sta je iznad duga da će se moguce zamjeniti za dionice. 100x sam pisao, ali ti živis u svom svijetu, i ne znam dal smo navlacis i lazes, ili stvarno to mislis sta pises, da su oni u predstečajnoj nagodbi bili dužni samo zagrebackoj banci preko milijardu kuna. Koja bi banka, ili bilo tko normalan, ostavio igh-u imovinu, a dug mu oprostio? To može pomisliti netko potpupno neracionalan i neobjektivan, odnosno onaj koji ima dionicu. Na ovoj dionici ljudi zive u nekom paralelnom svijetu jos od kad je bila 7000kn. Potpuno zasljepljeni. Trial, ti i ja se znamo odavno, jos kad je IGH bio 1200kn negdje. Od onda pišeš hvalospjeve i pljujes po tudim misljenjima, a vidi gdje je dionica sada. I to je bilo prije nekih 6-7 godina i od onda se ceka “sljedeći kvartal od kojeg krece na bolje. Ova dionica preživljava, a dugovi je guše, htio ti to cuti ili ne. Nastavi li se ovako, sljedeća recesija će joj zacementirati sudbinu

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Igrom slucaja poslujem s IGH.
Posla imaju preko glave.

problem nije posao nego poslovanje i naplata. pogledajte đuro đaković koji ima posla preko glave pa ipak sada ima blokiran račun.igh je druga branša ali to što su bili u predstečajnoj nagodbi i što ne ispunjavaju obveze tj isplate po istoj jasno govori kako tamo stoje stvari

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kumric-s-viaduktom-je-dovrsen-proces-propadanja-nasih-gradevinskih-tvrtki/8438351/

Upravo ovih dana (ove godine) otplaćujemo posljednju, desetu ratu duga nefinancijskim vjerovnicima prema predstečajnoj nagodbi, što će biti nešto manje od 150 milijuna kuna podmirenog duga prema državi, dobavljačima i kooperantima u proteklih pet godina.

Pored toga, slijedi nam finalni dogovor s financijskim institucijama, a on će uglavnom biti postignut na način da se ta potraživanja zamijene za nekretnine pod zalogom u vlasništvu Instituta ili da uđu u temeljni kapital Društva. Time se tržišna pozicija IGH bitno mijenja u pozitivnom smislu (nadamo se od slijedeće godine) te će nam operativno poslovanje nakon toga biti uvelike olakšano.

Lagao li je javno, svatko od vas kikirikaša ga ima pravo tužiti. Jer vi znate bolje od njega.


https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kumric-s-viaduktom-je-dovrsen-proces-propadanja-nasih-gradevinskih-tvrtki/8438351/

"Upravo ovih dana (ove godine) otplaćujemo posljednju, desetu ratu duga nefinancijskim vjerovnicima prema predstečajnoj nagodbi, što će biti nešto manje od 150 milijuna kuna podmirenog duga prema državi, dobavljačima i kooperantima u proteklih pet godina.

Pored toga, slijedi nam finalni dogovor s financijskim institucijama, a on će uglavnom biti postignut na način da se ta potraživanja zamijene za nekretnine pod zalogom u vlasništvu Instituta ili da uđu u temeljni kapital Društva. Time se tržišna pozicija IGH bitno mijenja u pozitivnom smislu (nadamo se od slijedeće godine) te će nam operativno poslovanje nakon toga biti uvelike olakšano."

Lagao li je javno, svatko od vas kikirikaša ga ima pravo tužiti. Jer vi znate bolje od njega.


Kolega trial, prvo nije u redu nazvati nekoga kikirikašem i omalovažavati ga jedino iz razloga što nema isto mišljenje. Nadalje, za razliku od tebe i sličnih, sve što su kolege čiji ti se stav ne sviđa napisale uključujući i mene osobno potkrepljeno je nekakvom dokumentacijom. Pobijati nečiji stav intervjuom Predsjednika uprave firme u kojem on kaže da će se nešto dogovoriti (a to u izvješćima o ispunjenju PSN piše već zadnje 2 godine, a da budemo načistu i ja bih volio da se desi) je po meni prilično neozbiljno iz dva jednostavna razloga:
1. Nisam još imao priliku upoznati managera koji kaže da će njegova firma propasti;
2. I što je puno bitnije dotični od tvrtke ima direktne financijske koristi, a koje su vjerovatno daleko veće i od tvojih i mojih (osim ako ti nisi osobno Oliver Kumrić);
Da bi ti ovo pod dva dokazao dovoljno je samo malo detaljnije pročitati financijski izvještaj za 2017. godinu (neću ti reći na kojoj je stranici, malo se i ti potrudi) u kojem piše da su naknade članovima uprave i nadzornog odbora za 2016. iznosile 7,1 mil.kuna, a u 2017. godine 9,0 mil.kuna. E sada podijeli te brojke sa članovima uprave i nadzornog odbora i doći ćeš do fine svotice za jednog gubitaša, koja se ne može zaraditi ni u puno boljim i ozbiljnijim kompanijama.
U svakom slučaju od sada ću se držati one poslovice “šutnja je zlato” obzirom mi se više ne da polemizirati na ovako plitak način, a vi nastavite linkati sve moguće dobre vijesti koje se tiču i ne tiču ove firme.

… 150 milijuna je vraćeno u pet godina. To je oko 30 milijuna godišnje i to su uspjeli uz bitno lošije poslovanje od onoga koje slijedi.
Pametnome dosta.

New Report

Close