IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijena će trpiti sve dok se Lev Mezhibovskiy skroz ne istrese. Mislim da ima još negdje oko 1.500 dionica.

Svatko tko je imalo u građevini je svjestan kad vidi ove cijene ugovaranja i obim posla da to nisu ni cijene ni ugovori koji će donijeti svjetlu budućnost, a kamoli vratiti PSN dugove.

Kolega Baustelac

Vise manje svi potpisuju takve ugovore u Hr. 80-90% tenderske procjene.

S obzirom da se radi samo o uglavnom papirnatom poslu bez troškova dovlačenja teške mehanizacije i stotina radnika na gradilište, o čemu ti pričaš Baušetlac? Lupetanje.

Ljudi ne koštaju? Rad ne košta? Oprema i softveri ne koštaju? Znaš uopće koliko košta recimo AutoCAD Civil 3D? Ili SCIA ili Sofistik?
Koliko košta geodezija za 131 kilometar trase? Koliko košta geodezija za 39 prijelaza? Koliko košta geomehanika za 39 novih prijelaza (bili to mostovi, podvožnjaci ili nadvožnjaci)? Koliko je firmi u konzorciju? Imaš li blage veze koji je know-how koje tvrtke u konzorciju i za što su specijalizirani? I koja je raspodjela novca u konzorciju?

Ajde pojasni. Stalno lupetaš o brutalnim ugovorima, o rastu, o vraćanju PSN-a a onda svako malo šamarčina u vidu izvještaja gdje se vidi da nisu vratili ni lipe.

Ali neka, kad je tako bajno dokupljuj i budi sretan šta si ti jako pametan a svi drugi blesavi.

P.S. Veća je zarada u dovlačenju strojeva nego u projektiranju.


Kolega Baustelac

Vise manje svi potpisuju takve ugovore u Hr. 80-90% tenderske procjene.

Nažalost, godine dampinga su učinile svoje i teško će to natrag. Kad naručitelj stavi slične poslove u tablicu i vidi da je prije procijenjena vrijednost bila 5, otišlo za 3.5 onda na novi natječaj (ista stvar, isti posao, isti obim posla) procjena ide na 4.5 pa na 4 a ponude sve niže i niže; i umjesto fine zarade ide preživljavanje.

Jel tebe netko puškom tjera da kupuješ dionice ove Firme koja te ne zanima, a koju si iz nekog samo tebi znanog razloga tako detaljno proučio?
Usto, nigdje nisi naveo što koliko košta od svega navedenog u odnosu na ugovorenu cijenu, tako da očito ni približno ne znaš stvarni razmjer. Šuplje.
Ima tko će se baviti dugovima Firme. Ti i ja sigurno nećemo. Na nama je samo da ja kupujem dionice, a ti da ne kupuješ. Ili tako nekako.

IGH ne bi kupio ni ukradenim novcima…nisam ih nimalo proučavao, iz svakidašnje suradnje s njima i rada u toj žabokrečini od HR građevine imam i previše iskustva i znanja da znam koja je firma kakva i što koliko košta. Npr. geodezija za linijski objekt s elaboratom izvlaštenja ti je cca 6-7 kn/m’. Ovo čak ni nije linijski objekt jer pruga ima kolosijek, pa moraš snimati i os tračnice i bočne strane bankine (fron se pokazao kao jako loše rješenje)? Sam računaj koliko je to onda na 131 kilometar pruge. Ili primjerice AutoCad Civil 3d ti je cca 20k kuna GODIŠNJE po jednom računalu. Vaš link … šta misliš koliko to onda ljudi radi? I koliko dugo? I koliko onda košta taj software? Ili recimo Vaš link … ajde sad to malo zbroji, stavi 2-3 godine rada i daj cifru koja je otišla. A gdje su još ostali softveri…

Jedino mi nije jasno kako ti nije neugodno suflirati ljudima da je dionica gotovo blue chip razina, a svaki dan te realnost demantira. Dugove nećemo vratiti ni ti ni ja, ali veći je problem za dioničare šta ne izgleda baš realno da će ih itko u dogledno vrijeme vratiti.

Kako god bilo, IGH je zadnjih nekoliko godina, unatoč dugovanjima, postala zdrava firma. Valjda baš u inat.


Kako god bilo, IGH je zadnjih nekoliko godina, unatoč dugovanjima, postala zdrava firma.

ne razumijem,kako neka firma može biti zdrava ako ne plaća dugove iz predstečajne nagodbe? to je neka nova “trial” ekonomija?

http://lider.media/poslovna-scena/kompanije/institut-igh-korak-do-izlaska-iz-predstecajne-milju-od-cvrstih-temelja-128201



Kako god bilo, IGH je zadnjih nekoliko godina, unatoč dugovanjima, postala zdrava firma.

ne razumijem,kako neka firma može biti zdrava ako ne plaća dugove iz predstečajne nagodbe? to je neka nova "trial" ekonomija?
[/quote]

Možda ćeš razumijeti ako ti kažem da je poslovanje stabilno i da se širi. A dugovi? Vratit će se. Ništ se ti ne brini, kao što se ne brinu niti vjerovnici.

New Report

Close