IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jesi siguran? Što onda nitko ne blokira račun?

Najbolje što se ovdje može dogoditi je da se dio duga prema financijskim institucijama vrati prodajom nekretnina, a dio da se unese u temeljni kapital čime se dodadno razvodnjava vlasništvo malih dioničara. I to čim je prije moguće da se ne plaćaju kamate. Sve ostalo su bajke…

Najgori scenarij neću niti spominjati.

Čudno je kako Kumrić (a ni Paladina prije njega) ništa ne zna o toj potrebi razvodnjavanja vlasništva dioničara, a i sam je dioničar. On samo zna za gomile i gomile novih poslova koji su pred IGH-om i koji će bez problema riješiti sve preostale obveze iz PSN. Sklon sam vjerovati da je on ipak malo informiraniji o Institutu koji vodi nego nekakvi zlonamjerni “znalci” ovdje. Osim toga, novi vlasnik iz Hong Konga valjda vodi računa o tome koliko će vrijediti njegov većinski paket dionica. Pritom ne mislim na ovo kokošarenje s dionicama ovdje na zse.

Jel ima i IGH svoje prste u ovome ?

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/rekonstrukcija-zracne-luke-split-pocinje-u-rujnu-vrijednost-projekta-450-milijuna-kuna/8527613/

U blokadi .
Zašto ?


Čudno je kako Kumrić (a ni Paladina prije njega) ništa ne zna o toj potrebi razvodnjavanja vlasništva dioničara, a i sam je dioničar. On samo zna za gomile i gomile novih poslova koji su pred IGH-om i koji će bez problema riješiti sve preostale obveze iz PSN. Sklon sam vjerovati da je on ipak malo informiraniji o Institutu koji vodi nego nekakvi zlonamjerni "znalci" ovdje. Osim toga, novi vlasnik iz Hong Konga valjda vodi računa o tome koliko će vrijediti njegov većinski paket dionica. Pritom ne mislim na ovo kokošarenje s dionicama ovdje na zse.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kumric-s-viaduktom-je-dovrsen-proces-propadanja-nasih-gradevinskih-tvrtki/8438351/

Ispada da Kumrić ipak nešto zna o tome. Znali bi i vi da čitate cijeli članak, a ne samo odabrane dijelove.

Evo na dva mjesta spominje:

…”Pored toga, slijedi nam finalni dogovor s financijskim institucijama, a on će uglavnom biti postignut na način da se ta potraživanja zamijene za nekretnine pod zalogom u vlasništvu Instituta ili da uđu u temeljni kapital Društva. ”
…”Ostali su dugovi prema bankama, pri čemu su kolaterali nekretnine i imovina Instituta IGH. Trenutačno smo u završnoj fazi procesa u kojem fondovi otkupljuju loša potraživanja, NPL-ove (non-performing loan). Od tih fondova tvrtke povezane s našim većinskim vlasnikom otkupljuju ostatak dugova. Ideja je da se najveći dio tih dugova zamijeni imovinom koja je kolateral, a ostatak duga pretvorio bi se u kapital Društva. “

Koji tobogan u kratko vrijeme?
Šta kaže TA…


@ forumaš

Još im je ostalo vratiti 6,8 milijuna kuna od posljednje desete rate prema dobavljačima, državi i kooperantima. I to bi se moglo riješiti i objaviti ovih dana. Sve ostalo nakon toga je sitno i glatko riješivo iz tekućeg poslovanja. Dionice trenutno prodaju kokošari. I neka, ne znaju što imaju.

To su obveze iz PS?

Imaju oni dosta duga, a posao ne ide bas najbolje, nisam shvatio sto je to konkurentno “sitno”?

ovdje meni sve liči na to da bi većinski mogao izvršiti novu dokapitalizaciju, očistiti firmu od dugova i povećati svoj udio. sumnjam da će dozvoliti nekom drugom da mu se tu uvali jeftino. sad je samo pitanje pošto. da li su zadnje njegove aktivnosti bilie oko 400kn?

who dares, wins


ovdje meni sve liči na to da bi većinski mogao izvršiti novu dokapitalizaciju, očistiti firmu od dugova i povećati svoj udio. sumnjam da će dozvoliti nekom drugom da mu se tu uvali jeftino. sad je samo pitanje pošto. da li su zadnje njegove aktivnosti bilie oko 400kn?

zna se kako se to kod nas radi: kao većinski posudiš firmi novce pa kad firma nema za vratiti onda izglasaš da se zbog duga smanjuje nominala na 10 kn i to pretvoriš u vlasnički udio, naravno uz isključenje ostalih dioničara..onda izvršiš spajanje 4-5 dionica u jednu novu, iste nominale od 10 kn pa nakon dokapa imaš 90% udjela u firmi. provjeren cro recept 🙂

Srušili cijenu 20% bez ijedne vijesti, samo zbog bezveznog naklapanja par forumaša ovdje??
Pa to ima samo na ZSE!
Kakva blokada, kakva dokapitalizacija …



ovdje meni sve liči na to da bi većinski mogao izvršiti novu dokapitalizaciju, očistiti firmu od dugova i povećati svoj udio. sumnjam da će dozvoliti nekom drugom da mu se tu uvali jeftino. sad je samo pitanje pošto. da li su zadnje njegove aktivnosti bilie oko 400kn?

zna se kako se to kod nas radi: kao većinski posudiš firmi novce pa kad firma nema za vratiti onda izglasaš da se zbog duga smanjuje nominala na 10 kn i to pretvoriš u vlasnički udio, naravno uz isključenje ostalih dioničara..onda izvršiš spajanje 4-5 dionica u jednu novu, iste nominale od 10 kn pa nakon dokapa imaš 90% udjela u firmi. provjeren cro recept 🙂
[/quote]
to je scenarij iz doba linića i psn. sad to ne pije vode. na kraju krajeva ja sam dovoljno duboko umočen u ovo da mogu još jednom da zaronim.

who dares, wins

New Report

Close