IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poanta mojih postova je bila, a shvacam da ljudima koji ulazu u ovu dionicu to treba nekoliko puta objasniti, je da igh ne posjeduje nikakvu imovinu, jer su mu dugovi u predstecaju bili nekoliko puta veci od imovine. Banke su sjele na sve, dakle, sva mu je imovina pod hipotekom, dok su dugovi smanjeni na visinu koje su banke mislile da je moguce otplatiti. Inace bi, naravno, nastupio stecaj. Tko misli da je banka oprostila dugove igh-u, a ostavila mu imovinu, il je teška bud.ala, il gl.up ko noc. Sve ostalo su price za malu djecu, koje trial redovito, od kad je IGH bio 2000kn, servira.


Prema zadnjem FI-u za 2018 godinu broj zaposlenih je 599, (stranica 4/9 ), dakle točan je podatak sa stranice moje dionice. Isto tako je točan i podatak da je kapital negativan – 76,52 kn
Dakle dioničari su dužni svaki 76,52 kune po dionici. Sreća pa se to u stečaju ne računa pa ne morate namirivati nego samo izgubite do 0.
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/IGH-fin2018-4Q-NotREV-K-HR.pdf

pa to je strašno! nema nikakvog razloga da se ova dionica trži iznad 5 kn!

Mene samo zanima gdje crpite tu energiju koju trošite na pljuvačinu po IGH? Da su banke htjele mogle su ih poslati u stečaj,prodati što se moglo i dobro. NISU! Zato što su evidentno pametniji od nekih ovdje.
Ako niste dioničari čemu toliki žar? Ima drugih dionica pa kupujte ljudi, ima drugih tržišta.
Meni se ne žuri, vama?

Mangat

Znas odakle crpim tu energiju? Od ljudi poput triala koji pojma nemaju o dionicama, a razbacuju se lažima kako bi uvukli druge u kupnju ovako trulih dionica. Kakva imovina????? KAKVA??? Nemas ti pojma od kad trial (koji je promjenio 60 nickova) i ja ratujemo na ovoj dionici. Kad je cijena bila preko 10x veca od danasnje. Ako sam i jednog odgovorio od kupnje ja cu biti sretan.


… podatak da je kapital negativan – 76,52 kn
Dakle dioničari su dužni svaki 76,52 kune po dionici.

hvala! napokon da je netko i to objavio a ne onaj trial koji je lagao o BV-u od 230 kn!





230 kn.

https://www.mojedionice.com/dionica/IGH-R-A

Prema mojedionice BVPS je -76,52kn, ali valjda vi znate bolje.
[/quote]

Prema toj stranici IGH ima zaposlenih 599, a istih je ustvari 422, plus nešto sitno onih u Gruziji koji nisu stalno zaposleni nego su na ugovor dok se ne izvrše tamo ugovoreni poslovi. Toliko o podacima sa te stranice. Ne znaju niti broj zaposlenih, a kamoli neke dvojbenije i teže dokučive podatke. Smijurija.
[/quote]

599 zaposlenih je prema konsolidiranom izvjescu, a nekonsolidirano (samo matica) ima 555 zaposlenih. Stranica je korektna koliko je korektan IGH.

A odakle ti crpis svoje podatke?
[/quote]

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kumric-s-viaduktom-je-dovrsen-proces-propadanja-nasih-gradevinskih-tvrtki/8438351/

Predsjednik Uprave valjda bolje zna od te stranice. Ovih dana možemo očekivati izvješće od ispunjavanju svih obaveza iz PSN prema državi, dobavljačima i kooperantima što je bila zadnja velika rata. Nakon toga ostaju samo financijski vjerovnici sa ratama od oko 12 milijuna godišnje što je bezbolno i lako riješivo. Dakle, ovdje se očekuju bolja vremena. A posla na sve strane.

Postove nekih pojedinaca koji ne znaju pročitati i shvatiti napisano, ovdje neću niti komentirati. Bilo bi besmisleno.

Zar je toliko teško pažljivo i s razumijevanjem pročitati što je rekao predsjednik uprave i iz toga izvući neke zaključke o dugovima, zaposlenima, poslovanju i dr.?

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kumric-s-viaduktom-je-dovrsen-proces-propadanja-nasih-gradevinskih-tvrtki/8438351/

A ne pisati kojekakve nebuloze ala bananko, alisa i dindonko. Valjda bi htjeli da im netko prema njihovim izračunima da dionice za nula kuna i da im još plati 76 kuna po dionici. To bi ih zadovoljilo. Smijurija.

“Upravo ovih dana otplaćujemo posljednju, desetu ratu duga (6,8 milijuna) nefinancijskim vjerovnicima prema predstečajnoj nagodbi, što će biti nešto manje od 150 milijuna kuna podmirenog duga prema državi, dobavljačima i kooperantima u proteklih pet godina.

Pored toga, slijedi nam finalni dogovor s financijskim institucijama, a on će uglavnom biti postignut na način da se ta potraživanja zamijene za nekretnine pod zalogom u vlasništvu Instituta ili da uđu u temeljni kapital Društva. Time se tržišna pozicija IGH bitno mijenja u pozitivnom smislu te će nam operativno poslovanje u narednom razdoblju biti uvelike olakšano”.

interesantno je vidjeti koje cifre se vrte na pristupnim cestama pelješkom mostu. tu će biti posla koliko i na mostu.
Vaš link …

who dares, wins

Čemu se ovo ruši?
Na Pelješcu bi u narednom periodu Igh trebao jako dobro zaraditi. Što je s njihovim zemljištem kojeg imaju jako puno tamo? Ako to prodaju sad skupo dobro će omastiti brk!


Čemu se ovo ruši?
Na Pelješcu bi u narednom periodu Igh trebao jako dobro zaraditi. Što je s njihovim zemljištem kojeg imaju jako puno tamo? Ako to prodaju sad skupo dobro će omastiti brk!

sve što imaju odavno je pod hipotekama i rasprodaje se da se podmire dugovi! što misliš, zašto je BV negativan tj. -70 kn??

Firma već duže vremena radi s plusom i samo je pitanje časa kad će dogovoriti oblik vraćanja obveza iz Psn.
Potencijal je jako velik a već smo vidjeli da imaju rast poslovanja i širenje na ino tržišta.
A sa sve uspješnijim poslovanjem, plaćanje obveza neće biti upitno.
Mislim da će upravo s tim zemljištem riješiti veliki dio dospjelih ali i budućih obveza iz PSN.
A onda će to postati neka nova tvrtka, a time i dionica.
Sad je to već uistinu jako blizu.

@ forumaš

Još im je ostalo vratiti 6,8 milijuna kuna od posljednje desete rate prema dobavljačima, državi i kooperantima. I to bi se moglo riješiti i objaviti ovih dana. Sve ostalo nakon toga je sitno i glatko riješivo iz tekućeg poslovanja. Dionice trenutno prodaju kokošari. I neka, ne znaju što imaju.

New Report

Close