IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo da podsjetim triala kakve nebuloze piše. Ali nije da on ovo sta cu ja sad napisati ne zna, nego samo navlaci i tako već godinama. Tko ga je poslusao dobre si je pare mogao zaraditi. Evo za one kojima se ne da traziti, ovdje na FINi se može vidjeti da je IGH u trenutku predstečajne bio dužan preko 2 milijarde kuna. Da, dobro ste procitali. 200 mil. je osporeno, tako da je čisti dug ostao 1,88 milijardi kuna. http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/m4JPeVtn5Yc41ChdUgyPQw==.pdf

Ono sta je jos zanimljivije može se vidjeti u sljedećem pdf-u, a to je kome je sve i koliko igh bio dužan: http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/RqdRoU1CEDzrWIps9I1D4w==.pdf
Isto iz FINE da podaci budu tocni i lako provjerljivi.

Ono sta je zanimljivo je na stranici 23, i tu se može vidjeti da je IGH samo Zagrebačkoj banci bio dužan 1,1 milijardu kuna. Kako su banke poznate po tome da vole opraštati dugove, pogotovo ako imaš imovine, tako sam uvjeren da je i ovdje Zagrebačka banka učinila isto. Dakle, ostavila imovinu igh-u, a uz to im otpisala dugove. Da skratim; sva imovina koju je igh imao, jos je uvijek posjeduje, i ona nije pod nikakvom hipotekom ili nešto slicno, i mogu je prodati kad hoce (i time zaraditi ogromne iznose novca, od kojeg će biti isplacena dividenda od preko 400kn po dionici), a dugovi su im minimalni, takoreci nepostojeci.

Za kraj. Svatko tko zeli ulagati u ovu dionicu prvo nek se konzultira s trialom. Ako on ne zna u šta se uvaljujete ne zna nitko.

ja baš ne znam da li je u AVENUE ENGINEERING AND CONSTRUCTION LIMITED on jedini vlasnik ili ih ima više. u glavnom to nikakva klasična prodaja nije bila, a još manje tu ima nekih kineza. osim ako se rusi nisu prekrstili.

who dares, wins


Pa napisano ti je. Šta ti tu nije jasno?

nije mu jasno zašto što izmišljaš brojeve! pokaži nam svima ovdje tu svoju računicu kojom si dobio BV od 230 kn!?? kako te nije sram tako lagati?!?

Optimistična perspektiva

Upravo ovih dana završavamo otplatu zadnje, desete rate duga nefinancijskim vjerovnicima iz predstečajne nagodbe IGH u iznosu od oko 6,8 milijuna kuna. Ostali su dugovi prema bankama, pri čemu su kolaterali nekretnine i imovina Instituta IGH. Trenutačno smo u završnoj fazi procesa u kojem fondovi otkupljuju loša potraživanja, NPL-ove (non-performing loan). Od tih fondova tvrtke povezane s našim većinskim vlasnikom otkupljuju ostatak dugova. Ideja je da se najveći dio tih dugova zamijeni imovinom koja je kolateral, a ostatak duga pretvorio bi se u kapital Društva. Proces bi se u najvećoj mjeri trebao dovršiti u narednih šest mjeseci te bi nam nakon ljeta trebala biti vidljiva čista situacija.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kumric-s-viaduktom-je-dovrsen-proces-propadanja-nasih-gradevinskih-tvrtki/8438351/

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kumric-s-viaduktom-je-dovrsen-proces-propadanja-nasih-gradevinskih-tvrtki/8438351


Optimistična perspektiva

Upravo ovih dana završavamo otplatu zadnje, desete rate duga nefinancijskim vjerovnicima iz predstečajne nagodbe IGH u iznosu od oko 6,8 milijuna kuna. Ostali su dugovi prema bankama, pri čemu su kolaterali nekretnine i imovina Instituta IGH. Trenutačno smo u završnoj fazi procesa u kojem fondovi otkupljuju loša potraživanja, NPL-ove (non-performing loan). Od tih fondova tvrtke povezane s našim većinskim vlasnikom otkupljuju ostatak dugova. Ideja je da se najveći dio tih dugova zamijeni imovinom koja je kolateral, a ostatak duga pretvorio bi se u kapital Društva. Proces bi se u najvećoj mjeri trebao dovršiti u narednih šest mjeseci te bi nam nakon ljeta trebala biti vidljiva čista situacija.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kumric-s-viaduktom-je-dovrsen-proces-propadanja-nasih-gradevinskih-tvrtki/8438351/


Znaci jos samo 1,3 milijarde kuna duga financijskim institucijama i oni su na konju. Pa lijepo. Lagano se vidi svjetlo na kraju tunela. I sad, ako imaju, recimo, 300 mil. kuna imovine (a nemaju), oni jedva da su dužni pišljivu milijardu. Zanimljivo je da ne mogu placati ni kvartalnu kamatu od dva milijuna kuna, kamoli ovo. Dobro, ima i druga solucija. Pretvori li se taj dug u kapital, kako se kaže, a s obzirom da je Mcap 88 mil kuna, dođemo do računice da će kineski vlasnik (koji naravno nije Gljaderkin, nego potpuno druga kompanija), pasti na niti 5% vlasništva kompanije. Matematika je zbilja zanimljiva.

@alias
Kojih 1,3 miljarde kn duga bankama?!
Daj ne lupetaj bezveze, dobro se zna koliki je dug bankama, podosta manji.
A to oce li im ovo proci, vidjet cemo iako kazu da je u finalnoj fazi:
Pored toga, slijedi nam finalni dogovor s financijskim institucijama, a on će uglavnom biti postignut na način da se ta potraživanja zamijene za nekretnine pod zalogom u vlasništvu Instituta ili da uđu u temeljni kapital Društva.

diokidina

Pa ako ti znas koliki je taj dug (koji svatko zna) podosta manji, onda ga iznesi. Ja iz gornjeg posta iz FINE vidim na stranici 22 i 23 da je dug financijskim intitucijama 1,2 milijarde kn (ne 1,3 milijarde. Krivo vidio). Ako FINA laže, lažem i ja. Moguce da je taj dug i veci zbog kamata. Mislim da su im one oprostene iz prošlosti, ali 4,5% su kamate (ako se ne varam. vidio sam negdje u planu restrukturiranja. ne da mi se sad traziti. Ili je 4 ili 4,5%) nastavile rasti ovih par godina. I tu iskreno ne znam koliki je bio poček, ali sigurno nije 20 godina. Uglavnom, očito me nisi shvatio. Imovina IGH ne pokriva ni 20% duga financijskih institucija. To sam milijardu % siguran. Ma da imaju i 500 milijuna imovine (što nemaju ni u snovima) oni su financijskim institucijama dužni 700 mil kuna. Skoro 10x više od tržište kapitalizacije. Uđu li onda banke u kapital (dokapitaliziraju li tim dugom tvrtku) koliko onda ostane Gljaderkinu posto vlasništva?

I jos nesto. Molim te kad mi odgovaraš na poruku, da stavljaš konkretne brojke i linkove na njih, odnosno izvore, a ne poruke tipa; svi znaju koliki su dugovi. Evo ja ne znam. Ja znam samo ono šta pročitam na FINI, koja je za to zadužena. Ti valjda imas interne informacije, kao i na Varteksu, pa smo vidjeli kako je to završilo. Ja, kada pišem neku poruku, uvijek stavljam konkretne brojke, koje je onda lako provjeriti. Neki put ne stavim linkove, ali ako mi netko ne vjeruje ja taj link lako postavim kad me se priupita.

Za kraj. daj mi molim te link koliko je IGH-ova imovina, kao i kolike su obveze financijskim institucijama? S obzirom da si u dionici, vjerujem da taj podatak imas u malom prstu.

@alias
Tvoj citat:
Ono sta je zanimljivo je na stranici 23, i tu se može vidjeti da je IGH samo Zagrebačkoj banci bio dužan 1,1 milijardu kuna. Kako su banke poznate po tome da vole opraštati dugove, pogotovo ako imaš imovine, tako sam uvjeren da je i ovdje Zagrebačka banka učinila isto. Dakle, ostavila imovinu igh-u, a uz to im otpisala dugove. Da skratim; sva imovina koju je igh imao, jos je uvijek posjeduje, i ona nije pod nikakvom hipotekom ili nešto slicno, i mogu je prodati kad hoce (i time zaraditi ogromne iznose novca, od kojeg će biti isplacena dividenda od preko 400kn po dionici), a dugovi su im minimalni, takoreci nepostojeci.

Sve si sam rekao.

Inače, posljednja, deseta rata cjelokupnog predstečajnog duga nefinancijskim vjerovnicima dospijeva 31. prosinca 2018. Njezinom otplatom prema ugovorenoj predstčejanoj nagodbi značajni dio IGH-ovog duga iz nagodbe bit će u potpunosti podmiren.

“Nakon isplate te desete rate Instutut IGH nastavlja s redovnim poslovanjem, uz značajno manja financijska opterećenja iz prethodnih razdoblja (13 milijuna kuna godišnje).

Ostatak dugovanja financijskim institucijama iz predstečajne nagodbe bit će riješeno kroz financijsko restrukturiranje predmetnih dugovanja koje je u tijeku”, navode iz kompanije.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/igh-isplatio-dobavljacima-9-od-10-rata-duga-345375&ved=2ahUKEwiW0MyrmujgAhXLk4sKHfiYB9AQFjACegQIBhAB&usg=AOvVaw15l8Ygny5pJ4e25F4ML7kv

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

@ alisa

Pročito si članak. Ne zanima te ili si svjesno previdio što će sve i kako IGH raditi i realizirati u narednih 2 – 4 godine.?
U prvoj polovici ove godine očekujemo rješavanje posljednje rate velikog duga, a ostalo je sve u vrlo sitnim iznosima kako to i ares navodi, koji iznosi više nisu niti bitni niti opterečujući za normalno i sve uspješnije funkcioniranje firme.
Tebi i dindonu mogu samo poručiti da uzalud vam trud svirači. Ovdje sve ide nabolje.
Članak je vrlo jasan i nedvosmislen. Kome to nije jasno nek se i dalje bavi onime što je bilo aktualno sada već davne i već prilično nebitne 2013. godine.
Čestitke Kurmiću koji očito zna što radi.

nego, je li netko od dioničara IGH napokon odgovorio kolegi “Online” koliki je BV? ili to i dalje skrivate kao zmija noge? hehe

New Report

Close