IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Minus (-) 230 kn ili? Hvala!

Bez minus. Molim. Toliko su platili Kinezi po dionici, a nisu kupili zrak nego firmu. Do te cifre se sigurno nije došlo napamet ili se pročitalo na forumu. To ti je ujedno i trenutna realna cijena IGH po dionici, a može ići samo prema više.


230 kn. Molim.

zašto lažeš kolegu forumaša? čovjek te lijepo pita podatak o BV-u a ti mu pišeš laž o nepostojećem BV-u od 230 kn! ili napiši točan podatak ili se nemoj niti javljati!


može li netko napisati koliki je BV po dionici IGH? hvala

ja sam već dugo na burzi ali nemam pojma šta je to. može li neko pojašnjenje?

who dares, wins

http://www.seebiz.eu/institut-igh-neto-dobit-45-milijuna-kuna-snazan-rast-vrijednosti-novih-ugovora/ar-190520/

Znači, slijedeća i buduća izvješća nakon realizacije svega ugovorenog bitno bolja.

@ verdi
BV = BVPS

umjesto beskrajnog pametovanja, može li netko na kraju napisati koliki je BV(PS)? ne mogu vjerovati da to ne znate, a dioničari ste ove firme?

Pa napisano ti je. Šta ti tu nije jasno?

Knjigovodstvena vrijednost poduzeća (book value) temelji se na vrijednosti neto imovine poduzeća kao razlike knjigovodstveno procijenjene vrijednosti imovine i knjigovodstveno procijenjenih svih obveza. Prije nego je kontrolni paket dionica prešao iz ruku Sergeja u kineske ruke, sasvim je izvjesno da je napravljena analiza imovine i dugova i u tom omjeru došlo se do 230 kuna po dionici, pa je transakcija i napravljena na toj cijeni. Neki ovdje valjda misle da je BV ispod nule, pa je onda valjda Sergej Kinezima trebao pokloniti firmu i još im platiti da ju preuzmu. Aha, moš mislit.

Kakvi Kinezi čovječe o čemu ti pričaš? Sergej je prodao (ili vjerojatnije prebacio) dionice sa sebe na svoju firmu ti bi trebali znati kao dioničar.
Knjigovodstvena vrijednost je negativna još od predstečajne, ako ne vjerujete meni pogledajte na mojedionice…

kolega i ja vrlo lako pronađem obrazloženje šta je to bv ili ebita. kako pročitam tako to i zaboravim. tu bi prvo trebali poći od pretpostavke da su brojevi koje nam serviraju točni. no o tom po tom. po meni firmu ovakvog tipa bila je nauka odvesti u psn ali i to se desilo.
od kud sad ta informacija da su kinezi kupili firmu? zar to nije prebačeno kod istog vlasnika iz lijevog u desni džep?

who dares, wins


kolega i ja vrlo lako pronađem obrazloženje šta je to bv ili ebita. kako pročitam tako to i zaboravim. tu bi prvo trebali poći od pretpostavke da su brojevi koje nam serviraju točni. no o tom po tom. po meni firmu ovakvog tipa bila je nauka odvesti u psn ali i to se desilo.
od kud sad ta informacija da su kinezi kupili firmu? zar to nije prebačeno kod istog vlasnika iz lijevog u desni džep?

Ajd ti prepiši svu svoju osobnu imovinu (stan, kuću, auto) za nula kuna u imovinu firme gdje si većinski vlasnik i gdje ima i drugih dioničara koji time postaju suvlasnici. Ajd da te vidim. Naravno ak imaš kakvu firmu.

Ja sam vlasnik određenog broja dionica IGH. Moje su osobno vlasništvo. S njima sam u određenom omjeru i suvlasnik firme IGH. Ajd da svoje dionice u nekom omjeru prenesem na IGH, jer ionako je firma dijelom i moja. Aha, budem. Ak IGH kojeg sam i ja suvlasnik želi moje dionice, morat će ih se za u trezor i platiti. Shvatili ne shvatili neki pojedinci to ovdje.

New Report

Close