IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@dindon
O čemu ti?! O prihodima u 4kvartalu. U padu cca 12%. A cijela godina ti po prihodima veća 24%.Pišeš nebuloze.

Govorim o trendu. Nakon tri kvartala rasta prihoda sada opet pad. Treba uvijek gledati u budućnost promatrajući trend. Na godišnjoj razini to izgleda dobro ali na kvartalnoj je vidljiv negativni trend i to je prvi znak za zabrinutost. Drugi znak je pad stanja ugovora što je i navedeno u izvještaju ali se nadaju da će to pojačati. I ja se nadam. Za njihovo i vaše dobro…


Izvješće dobro !
Lijepo oni sve to usklađuju.
Solaris syndrome.

a po čemu je dobro? na koliko se nakon ovog FI povećao BV i koliko sada iznosi?


Govorim o trendu. Nakon tri kvartala rasta prihoda sada opet pad. Treba uvijek gledati u budućnost promatrajući trend. Na godišnjoj razini to izgleda dobro ali na kvartalnoj je vidljiv negativni trend i to je prvi znak za zabrinutost. Drugi znak je pad stanja ugovora što je i navedeno u izvještaju ali se nadaju da će to pojačati. I ja se nadam. Za njihovo i vaše dobro…

Stanje ugovora o ovih 277 milijuna je na dan 31. prosinca 2017. godine. U međuvremenu je prošlo dva mjeseca i ne znamo što je u međuvremenu novoga ugovoreno. Ne smijemo zaboraviti dodati niti ugovor o nadzoru Pelješkog o čemu ćemo valjda uskoro znati više.

Znam da je s direktno.hr ali ako u ovome ima istine onda ne bu dobro…

https://direktno.hr/razvoj/bijeda-i-tragedija-hrvatskog-gradevinarstva-u-pozadini-laznog-sjaja-projekta-kupari-114028/

Slom Hidroelektre i prevara vjerovnika?
Isto tako, Avenue ulaganja dio su Avenue grupe, koja u Hrvatskoj uključuje i građevinski segment: IGH, Avenue nekretnine, Avenue mehanizaciju, Hidroelektru niskogradnju itd. I upravo taj segment nalazi se u ogromnim problemima, što govori da vlasnik, tj. investitor nema financijskih mogućnosti realizirati planirani projekt.

Izvori bliski Avenue grupi ističu da ruskom poduzetniku ne bi bila mrska ideja da se ugovor raskine i da ne mora niti investirati više u Kupare ili pak da mu se omogući da postojeći projekt u početnoj fazi preproda nekome drugome.

Traži se kupac i za IGH?
Kako neslužbeno doznajemo, Gljadelkinu je ionako dosta građevinskog biznisa u Hrvatskoj i unatoč činjenici da je investirao stotine milijuna kuna traži izlaznu strategiju i potencijalne kupce čak i za IGH na europskom tržištu. Njegovu ponudu odbio je nedavno i jedan hrvatski poduzetnik, inače među rijetkima koji u građevinskom sektoru još uspijeva poslovati pozitivno i to isključivo zahvaljujući svojim aktivnostima na zapadnoeuropskom tržištu.

Rekla-kazala, neslužbeno, pričam ti priču.
dindon daj se uozbilji.

Pročitao sam članak. Ovi u direktno.hr su zreli za kaznenu prijavu.
Članak ću poslati Upravi IGH.

P.S.
poslao

Blokada trgovanja…

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Je li ovo netko greškom zadao kupovni umjesto prodajnog naloga ??!!
Ako je, nije baš dobro prošao!!


Blokada trgovanja…

taj izgleda nije pročitao FI.
kad pročita, možda vrati kupljeno nazad po bidu?

Na mojoj gledalici se ništa ne vidi….posljednja transakcija na 199 kn, što je tu čudno ?



Blokada trgovanja…

taj izgleda nije pročitao FI.
kad pročita, možda vrati kupljeno nazad po bidu?
[/quote]

Izgleda da je pročitao. I baš zato …

New Report

Close