IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ova cijena dionice meni je misterij. ne ispunjavaju obveze iz psn, zbog dugova de facto nemaju imovine tj. dugovi su je pojeli,a trži se po 200 kn? ovo je neka ponzijeva shema ili što?!

Buju se dugovi vrlo brzo popeglali. Pa će opet biti misterij?
Dok posla ima na sve strane, a bit će ga sve više, stvarna briga je u tome zašto je cijena dionice ovako niska?
[/quote]

firma iz poslovanja ne može pokrivati troškove iz PSN, a kapital po dionici je negativan.po čemu je onda cijena igh od čak 200 kn niska? kojim brojkama to možete potkrijepiti?

Budućim brojkama. Budućim!

Za točno tjedan dana je FI, pa ćemo onda vidjeti kuda stvari idu.


Budućim brojkama. Budućim!

ne razumijem.
vi najprije pišete da je “stvarna briga je u tome zašto je cijena dionice ovako niska?
i to utvrđujete kao činjenicu, a to da je niska potkrepljujete budućim izvješćima koja uopće nisu izašla niti su poznata javnosti??
uzevši u obzir negativan kapital po dionici, da bi cijena od 200 kn bila opravdana, igh bi trebao izbaciti FI za 2017. sa zaradom od 200 kn po dionici. koliko je to realno?

Pa sadašnja cijena je rezultat očekivanja budućeg poslovanja.
A ono je jako svjetlo tu!

@ spanac

Šta ti na burzi na kojoj se cijena formira prema ponudi, potražnji i očekivanjima, uopće znači opravdana cijena? Uzeo digiron, izračunao cijenu i kad nije tako, onda se čudiš?
A svakakvih ljudi ovdje.




ova cijena dionice meni je misterij. ne ispunjavaju obveze iz psn, zbog dugova de facto nemaju imovine tj. dugovi su je pojeli,a trži se po 200 kn? ovo je neka ponzijeva shema ili što?!

Buju se dugovi vrlo brzo popeglali. Pa će opet biti misterij?
Dok posla ima na sve strane, a bit će ga sve više, stvarna briga je u tome zašto je cijena dionice ovako niska?
[/quote]

firma iz poslovanja ne može pokrivati troškove iz PSN, a kapital po dionici je negativan.po čemu je onda cijena igh od čak 200 kn niska? kojim brojkama to možete potkrijepiti?
[/quote]
manje je od 300


@ spanac

Šta ti na burzi na kojoj se cijena formira prema ponudi, potražnji i očekivanjima, uopće znači opravdana cijena?

ja uopće nisam spominjao opravdanu cijenu, vidim da se malo gubite kad nemate argumenata.
debata je oko vaše tvrdnje da je ovo “niska cijena”. pitam vas po čemu je niska jer je kapital po dionici negativan, a obveze iz PSN se ne izvršavaju?
sve to ukazuje da cijena nije niska nego nerealno visoka, čak 180 kn iznad razine gdje bi trebala biti. ili ajmo drugačije: ovih 180 kuna je pokazatelj čega? temeljem čega je ova cijena formirana na burzi?

znam da je zse smijurija od burze i totalno iracionalna, ali valjda za ovako ogromno odstupanje postoji koliko-toliko racionalno objašnjenje? (samo nemojte opet da se očekuju bla bla truć super rezultati jer ako firma ne podmiruje obveze jasno je da loše posluje).

Ako dobit bude rasla konstantno prema dosadašnjim rezultatima, vrlo brzo će doći do opravdanja cijene.
A potencijal za to je izrazito velik.
Čekamo to u izvješću koje će uskoro doći.



@ spanac

Šta ti na burzi na kojoj se cijena formira prema ponudi, potražnji i očekivanjima, uopće znači opravdana cijena?

ja uopće nisam spominjao opravdanu cijenu, vidim da se malo gubite kad nemate argumenata.
debata je oko vaše tvrdnje da je ovo "niska cijena". pitam vas po čemu je niska jer je kapital po dionici negativan, a obveze iz PSN se ne izvršavaju?
sve to ukazuje da cijena nije niska nego nerealno visoka, čak 180 kn iznad razine gdje bi trebala biti. ili ajmo drugačije: ovih 180 kuna je pokazatelj čega? temeljem čega je ova cijena formirana na burzi?

znam da je zse smijurija od burze i totalno iracionalna, ali valjda za ovako ogromno odstupanje postoji koliko-toliko racionalno objašnjenje? (samo nemojte opet da se očekuju bla bla truć super rezultati jer ako firma ne podmiruje obveze jasno je da loše posluje).

[/quote]
Kolega, zašto se mučite s analizom ove dionice?

Vas ne zanima i točka!

Shvatili smo!

Prijedlog: idite na kavu s ugodnim društvom!

Uspješan dan Vama i svim Kolegama želim!


Ako dobit bude rasla konstantno prema dosadašnjim rezultatima, vrlo brzo će doći do opravdanja cijene.
A potencijal za to je izrazito velik.
Čekamo to u izvješću koje će uskoro doći.

i vama je ova cijena IGH na burzi niska? do 200 kn imate na prodaji oko 1250 dionica. zašto ih ne pokupite ako je ovo niska cijena ? ili možda ovo ipak nije niska i jeftina cijena, nego skupa i visoka?

Pa prije par dana je bid bio daleko iznad 200 (preko 230).
Sad imamo štopača na 200, vidjet ćemo hoće li izdržati kad ga se počne grickati!

New Report

Close