IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Tako je. Plaćate porez samo na konačno ostvarenu dobit, dakle svi ostvareni gubici u kalendarskoj godini umanjuju ostvarenu dobit. Ako ste na kraju godine u gubitku, ne plaćate ništa ma koliko god trgovali.

Vidim ja ne budete vi nikad milijarder ak ovako nastavite…

Mislim da znam odgovor ali svejedno nisam ziher. U situaciji da si prodao dionice sa plusom pa opet kupio druge koje su pale (a taj pad je npr. veci nego sta si zaradio na prvoj) ali nisi prodao vjerovatno placas porez na ovu prvu na kojoj si zaradio?

Kako oni razmisljaju to je vjerovatno istina iako mi je to totalna debilana. Onda bi ispalo da razmisljau po onoj debilnoj da nisi izgubio dok ne prodas…
[/quote]

Naravno da je tako.

Zato se nemojte čuditi kada će ekipa krajem godine rasprodavati pozicije na kojima su u minusu kako bi si smanjili dobit i zatim odmah početkom godine ponovo kupovati iste te ili neke druge dionice dionice. Tako da me u siječnju ne bi čudio neki mali zse-rally…

Računa se samo ono što si prodao i vratio se u keš, sa dobiti ili gubitkom. Dok ih držiš, bez obzira da li si u plusu ili u minusu, ne broji se.

Lipov Gaj

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/stopiran-jedan-od-najvecih-infrastrukturnih-projekata-u-hrvatskoj-peljeski-most-na-cekanju-nakon-poteza-nepoznate-tvrtke-s-nula-kuna-prihoda/6816147/

Ode predsjednik. Ovo je iznenadno.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Moguće nesuglasice sa Gljadelkinom. Možda ima i kakve veze to što je Gljadelkin iz nekog razloga razbio svoje dionice na dva računa.


Naravno da je tako.
Zato se nemojte čuditi kada će ekipa krajem godine rasprodavati pozicije na kojima su u minusu kako bi si smanjili dobit i zatim odmah početkom godine ponovo kupovati iste te ili neke druge dionice dionice. Tako da me u siječnju ne bi čudio neki mali zse-rally…

Komedija..realno si u gubitku a placas porez. Neznam jel to tako uobicajeno u svijetu ali meni se bas ne cini logicnim.

Šta se ovdje događa? Prvo najuri pola firme a onda daje ostavku? Nisu ovo čista posla.
Dobro da sam na vrijeme izašao i preporuka ko može neka bježi. Najiskrenije…


Moguće nesuglasice sa Gljadelkinom. Možda ima i kakve veze to što je Gljadelkin iz nekog razloga razbio svoje dionice na dva računa.

Moguće je da se radi o nesuglasicama s vlasnikom, ali ne sluti na dobro.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

smjer dionice IGH će se znati kada javnost sazna:
1. zašto je direktor podnio ostavku?
2. zašto je gljadelkin svoje dionice podijelio na 2 dijela?
3. zašto mežibovsky prodaje dionice?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ministar mora prometa i infrastrukture Oleg Butković demantirao je u srijedu informaciju da je obustavljen natječaj za izvođenje radova na Pelješkom mostu, kazavši da je riječ o obustavljenu natječaju za izbor nadzora, a da će odluka o izvođaču biti donesena.

“Pelješki most prolazi i Scile i Haribde, ali nas to, niti unutarnji niti vanjski neprijatelji, neće zaustaviti”


🙂 🙂 🙂 kakav ministar

Ivan Paladina posvećuje se Kuparima, Oliver Kumrić bit će novi predsjednik uprave Instituta IGH

Pravi mu je nasljednik nema šta…


Lipov Gaj

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/stopiran-jedan-od-najvecih-infrastrukturnih-projekata-u-hrvatskoj-peljeski-most-na-cekanju-nakon-poteza-nepoznate-tvrtke-s-nula-kuna-prihoda/6816147/


u našem narodu se to kaže lipov k.rac. u normalnoj državi bi mu firmu od nula kn zatvorili, opalili milion kn kazne i za uvjek zabranili otvaranje sličnih.

who dares, wins

New Report

Close